Ścieżka sensoryczna 11 szt. + ZABAWA W LISKA + PLANSZE

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Tullo
 • Kod producenta: 5905094774897

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 284,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 339,00 zł

  298,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 339,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 41,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 298,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  298,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Ścieżka sensoryczna firmy TULLO to zestaw 11 elementów o różnych kształtach i strukturach, który przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia. Produkt ćwiczy umiejętności związane z układem ruchu – zarówno motorykę dużą i małą. Korzystnie wpływa przede wszystkim na zdolność utrzymania równowagi, prawidłową postawę ciała oraz precyzję ruchów. Sprawdzi się doskonale podczas terapii, szczególnie przy leczeniu płaskostopia. Ścieżka sensoryczna to idealny pomysł na zabawę w grupie – dzieci uczą się wzajemnej współpracy, rywalizacji oraz doskonalą swoje umiejętności społeczne. Zabawka może być wykorzystana jako wyposażenie przedszkola, gabinetu terapeutycznego, a także dziecięcego pokoju.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Ćwiczy motorykę dużą i małą

Podczas zabawy z produktem dziecko rozwija zdolność utrzymania równowagi, prawidłową postawę ciała oraz precyzję ruchów, a zatem kształtuje motorykę dużą – ważną umiejętność, która wiąże się ze sprawnością całego ciała. Specyfika zabawki pozwala również na rozwój motoryki małej – poprzez różnorodne faktury i kształty elementów, maluch może pobudzić również zmysł dotyku oraz ćwiczyć sprawność dłoni i paluszków.

 

 

 • Pomaga przy leczeniu płaskostopia

Każdy z elementów ścieżki sensorycznej posiada wypustki, które pobudzają punkty reflektoryczne stóp. Nacisk na określone miejsca powoduje ich samoleczenie, co sprzyja leczeniu schorzeń płaskostopia.

 

 

 • Produkt dostosowany do potrzeb użytkownika

Ścieżka sensoryczna składa się z elementów o różnych strukturach i stopniach twardości. Dzięki temu użytkownik sam zdecyduje, w jakiej kolejności chce je ustawić oraz dostosować doznania sensoryczne do swoich oczekiwań tak, aby bodźce nie były zbyt mocne ani zbyt słabe.

 

 

 • Zapewnia efektywność terapii

Zabawa z produktem angażuje wiele zmysłów, co przyczynia się do budowania nowych połączeń neuronowych. Pobudzenie neuroplastyczności mózgu sprzyja przyswajaniu nowych umiejętności, a także osiągnięciu imponujących efektów podczas terapii.

 

 

 • Sposób na zabawę w grupie

Ścieżka sensoryczna to doskonały pomysł na zajęcia w grupie. Dzięki takiej formie zabawy dzieci uczą się przede wszystkim współpracy oraz zdrowej rywalizacji. Oprócz tego mają szansę poznać swoje emocje, a także integrować się z rówieśnikami.

 

 

Co zawiera?

11 elementów, w tym:

 • 2 półkule sensoryczne

 • 2 półkule sensoryczne diament

 • 5 dysków sensorycznych

 • 2 półwałki sensoryczne

Rozmiar: 

 • półkule -  średnica 16cm

 • dyski - średnica 17cm

 • półwałki - 30x12 cm

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

 • DODATEK: Zabawa w liska + plansze

W prezencie do produktu otrzymasz instrukcję "Zabawy w liska" oraz 6 plansz obrazujących ruch. To propozycja ćwiczenia ruchowo-językowego z wykorzystaniem wyrażeń dźwiękonaśladowczych. Możesz wykonać ją zarówno z jednym dzieckiem, jak i grupą dzieci. Doskonale sprawdzi się w domu, w gabinecie terapeutycznym, a także w przedszkolu i szkole Przeznaczona jest dla dzieci od około 3 roku życia.

Dodatek otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

 

Główne informacje

Wiek: Dla dzieci powyżej 3 roku życia

Produkty wykonane są całkowicie w Polsce z najwyższej jakość atestowanych surowców.

Nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej