Montessori Różowa wieża z drewna bukowego

 • 269,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 269,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  269,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Różowa wieża  to wyjątkowa pomoc Montessori o wielkim potencjale terapeutycznym oraz dydaktycznym. Celem ćwiczeń z wykorzystaniem tej pomocy jest nauczenie dziecka rozróżniania takich pojęć jak duży – mały. Sześciany pomagają rozwinąć motorykę, koordynację ruchową oraz wypracować strukturę porządku.

 

Różowa Wieża to obowiązkowy element pokoju każdego dziecka powyżej trzeciego roku życia. To również nieodzowne wyposażenie sal przedszkolnych oraz gabinetów terapeutycznych, w których troska o prawidłowy rozwój dziecka stanowi podstawową misję.

 

 

 

 

Montessori różowa wieża- infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Dzisiejszy świat został wypełniony stosem elektronicznych urządzeń, które nie są przeznaczone dla najmłodszych dzieci, a niestety często służą im za zabawki mające za zadanie zająć ich uwagę czy uspokoić. Dlaczego to nie jest dobra droga do rozwoju pociechy? Ponieważ dzieciństwo to grunt, na którym ma wyrosnąć przyszyły potencjał dziecka, stąd warto z rozwagą wybierać zabawki! Różowa wieża to solidnie wykonana pomoc, która ma silnie rozwijające działanie. To nie kolejna tak samo wykonana zabawka ze sklepowych półek, a narzędzie dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka!

 • Kiedy myślimy o motoryce współczesnych dzieci od razu przychodzi nam do głowy ilość problemów z jakimi muszą się zmagać. Od zaburzeń związanych z integracją sensoryczną aż po afazję ruchową. Między każdą kolejną diagnozą bezradny rodzic, który nie wie co robić w domu, aby przyśpieszyć efekty terapii? Różowa wieża to element wspomagający pracę logopedyczną, integracji sensorycznej oraz rewalidacyjną. To właśnie montessoriańskie pomoce pomogły dzieciom mniej sprawnym intelektualnie przewyższyć wynikami dzieci nie wykazujących problemów!

 • Różowa wieża to ciekawy sposób na nauczenie dziecka takich pojęć jak duży – mały. Nauka oparta na doświadczeniu stymuluje do pracy wiele ośrodków mózgowych, dzięki czemu nauka przebiega szybciej i jest dla dziecka ciekawsza!

 • Każdy rodzic choć raz zmagał się z bałaganem pociechy i kompletnie nie wiedział, jak wpoić mu zasady utrzymywania porządku. Różowa wieża jest pomocą, której ćwiczenia pozwalają naturalnie przenieść tę umiejętność na rzeczywistość otaczającą dziecko. Umiłowanie porządku to umiejętność, z którą dziecko się rodzi, natomiast wspierające otoczenie pozwala ją podtrzymać w jego dalszym życiu!

 

Co zawiera?

 • 10 sześcianów w kolorze różowym, wykonanych z drewna.

 • Najmniejszy bok ma długość 1 cm.

 • Największy bok liczy 10 cm.

 • Wieża jest używana do pracy z dziećmi mającymi ok. 3 lat.

 

Wszystkie pomoce Montessori posiadają certyfikaty i atesty dla użytych farb. Są to certyfikaty CE zgodności z normą europejską i En71. Użyte farby są bezpieczne dla dzieci.

 

Zobacz inne zabawki edukacyjne i zabawki sensoryczne.

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Wystukiwanie rytmów - terapeutyczna i rozwojowa zabawa + karty pracy

Wystukiwanie rytmów - terapeutyczna i rozwojowa zabawa + karty pracy

26-01-2023
Wystukiwanie rytmów to świetna i pełna radości zabawa, która rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, doskonali analizę i syntezę słuchową oraz wnosi do rozwoju dziecka wiele wartości. Jakich? Sprawdź w naszym artykule. Pobierz darmowe karty pracy i baw się!

więcej

Rysowanie oburącz - karty pracy

Rysowanie oburącz - karty pracy

08-12-2022
Ćwiczenia obiema rękoma jednocześnie pomagają wypracować u dziecka wiele umiejętności. W trakcie takich zabaw pobudzamy do pracy obie półkule mózgowe, ale to nie wszystko... Pobierz nasze darmowe karty pracy i zobacz co jeszcze można z nimi ćwiczyć.

więcej

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej