Roomie Extra - ściana interaktywna

 • 21 499,00 zł

  20 600,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 21 499,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 899,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 20 600,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  20 600,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

Roomie Extra to fantastyczny zestaw projektora i narzędzi ułatwiających wykonywanie interaktywnych zadań. Znajdziesz tu wiele aplikacji edukacyjnych, które wykorzystasz na lekcjach, terapii czy w trakcie zabawy w domu.

Wersja Roomie Extra zawiera więcej aplikacji od podstawowego modelu Roomie Basic, ponadto pakiety Kosmos i Kolorowanki do indywidualnych oraz grupowych ćwiczeń. Co więcej, w tym zestawie znajdują się dwa długopisy IR na przedłużce oraz uwielbiane przez starszych użytkowników pistolety IR! Dzięki tym pomocom możesz zorganizować multimedialne pojedynki na wiedzę!

Zabawy z Roomie Extra rozwijają funkcje poznawcze i psychomotoryczne. Dziecko doskonali pamięć, koncentrację uwagi i trenuje motorykę małą. Ponadto uczy się pracy w grupie i komunikacji. Z tego względu świetnie nadaje się do pracy z dziećmi ze SPE oraz specyficznymi trudnościami w nauce, np. z dysleksją rozwojową.

Roomie Extra działa na zasadzie interaktywnego obrazu wyświetlanego na dowolnej powierzchni: podłodze lub ścianie. Urządzenie jest lekkie, a zgrabna obudowa nie tylko je zabezpiecza przed uszkodzeniem, ale także umożliwia wygodne przenoszenie. Możesz więc stworzyć multimedialny kącik, gdzie tylko zechcesz!

 

86-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa Wyposażenie placówek oświatowych

Urządzenie Roomie Extra to doskonała pomoc w stworzeniu sali multimedialnej w przedszkolu lub szkole.

82-cwiczenia-i-gry-interaktywne2 Ćwiczenia i gry interaktywne

Roomie Extra zawiera 197 aplikacji do zabaw interaktywnych.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Percepcja wzrokowa

Zabawy interaktywne dostarczają bodźców wizualnych.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Interaktywne ćwiczenia z pakietem Kolorowanki usprawniają motorykę małą.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja, pamięć

Zadania z aplikacji doskonalą zdolność koncentracji uwagi i wspierają rozwój pamięci operacyjnej.

6-dostosowany-do-osob-niepelnosprawnych Narzędzie dostosowane do pracy z osobami niepełnosprawnymi

197 aplikacji oraz pakiety dodatkowe pomogą terapeutom, nauczycielom i rodzicom w pracy z dziećmi ze SPE.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspiera rozwój psychomotoryczny dziecka

Użytkowanie Roomie Extra polega na aktywowaniu obrazu ruchem. Dziecko nie tylko doskonali ogólną sprawność fizyczną, ale ma okazję ćwiczyć rękę piszącą. Pomaga mu w tym pakiet Kolorowanki.

Długopis IR z powodzeniem zastępuje kredki, a operowanie nim staje się świetnym treningiem prawidłowego chwytu, precyzji i ruchów nadgarstka po łuku. W trakcie takiej aktywności użytkownik wspiera rozwój motoryki małej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Ponadto te umiejętności są utrwalane przy innych zabawach, np. operowaniu pistoletami na podczerwień czy specjalnymi piłkami. Zabawa nimi usprawnia całą kończynę górną i doskonali zręczność.

 

Roomie Extra

 

W zestawie Roomie Extra znajdują się aplikacje edukacyjne obrazujące różne informacje o przyrodzie czy kosmosie. Dzięki fantastycznej interaktywnej zabawie dziecko zaspokaja ciekawość i wzbogaca swoją wiedzę o świecie.

Podstawowe i dodatkowe pakiety zachęcają najmłodszych do rozumowania i wnioskowania. Korzystanie z takich gier rozwojowych pozwala na dostrzeżenie ciągu przyczynowo-skutkowego zachodzącego między wydarzeniami i uczy logicznego myślenia.

W trakcie gry z Roomie Extra uczestnik nie tylko wzbogaca wiedzę o świecie czy weryfikuje zdobyte wiadomości, ale też uczy się koncentrować uwagę na zadaniu.

Koncentracja jest niezbędna do doskonalenia pamięci roboczej odpowiedzialnej za przyswajanie wiedzy i wykorzystywanie jej. Dziecko, które potrafi się skupić, szybciej zapamięta nowe wiadomości.

 

 

 • Pomoc dla nauczycieli, terapeutów i rodziców

Roomie Extra to urządzenie, które zawiera 229 aplikacji, dwa dodatkowe pakiety: Kosmos i Kolorowanki, bezpłatny dostęp do internetu, platform edukacyjnych i aplikacji YouTube. Te narzędzia wykorzystasz do zorganizowania ciekawej interaktywnej lekcji oraz przygotowania się do niej.

Dzięki szerokiej ofercie pomocy edukacyjnych na platformach, możesz zainspirować się gotowymi realizacjami różnych tematów lub pomysłami specjalistów z wielu dziedzin.

Nie musisz być nauczycielem czy terapeutą, by skorzystać z Roomie Extra. Dostępne aplikacje pomogą Ci w pracy z dzieckiem w domu. Interaktywne gry są ciekawe i przyciągają uwagę, więc możesz uczyć swoją pociechę w formie fantastycznej zabawy.

 

Roomie Extra

 


Pomysły na zabawę


Dzięki aplikacjom i dołączonym długopisom IR na przedłużce, piłkom lub pistoletom możesz zorganizować pojedynek zręcznościowy w parach. Wystarczy, że uruchomisz wybraną aplikację z grami sprawnościowymi lub pakiet Kolorowanki (tu możesz mierzyć czas użytkowników, by porównywać ich wyniki).

 

Co zawiera?

 

Roomie Extra

 

Porównanie wersji Roomie

Roomie Premium

Główne informacje

Rozmiar obrazu: 226 x 168 cm

Jasność obrazu: 4000 ANSI lumenów

Rozdzielczość: 1024 x 768

Wymiary: 630 x 360 x 380 mm

Waga: 28 kg

Procesor: INTEL 3.2 GHz

Pamięć RAM: 4 GB DDR4

Dysk SSD: 120 GB

System operacyjny: Linux

System audio stereo, dwa głośniki o łącznej mocy 15 W, wbudowany wzmacniacz

Gwarancja:

 • 2 lata: całe urządzenie

 • 12 miesięcy: rzutnik 

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej