Rolki dotykowe - dotknij i zgadnij

 • Producent: PLAN TOYS
 • Kod producenta: 8854740054524
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 129,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 140,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  140,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Rolki dotykowe - dotknij i zgadnij  to zabawka rozwojowa, którą można wykorzystać podczas terapii integracji sensorycznej. Jej zadaniem jest rozwój percepcji dotykowej najmłodszych. Zabawa rolkami rozwija wiele zdolności naraz: motorykę małą, koncentrację uwagi oraz zręczność. Zestaw sprawdzi się zatem nie tylko w zaciszu domowym, ale również podczas organizacji czasu wolnego i integracji grupy w przedszkolach, świetlicach i gabinetach terapeutycznych. Zestaw składa się z 4 rolek, a każda z nich ma inną końcówkę. Dzięki temu dziecko ma zapewnioną dużą dawkę doznań sensorycznych. Maluch może próbować wyobrażać sobie przedmioty, które kojarzą mu się z dana strukturą rolki. Produkt został wykonany z drewna. Przez to, gdy decydujesz się na kupno, zyskujesz zestaw, który przetrwa wiele zwariowanych zabaw. Zapoznaj się z dokładnym opisem poniżej i przekonaj się, że kupno rolek dotykowych jest doskonałym pomysłem na prezent dla Twojego dziecka i gwarancją prawidłowego rozwoju.

 

 

 

78-zmysl-dotyku3 Zmysł dotyku

Różne końcówki rolek będą stymulowały zmysł dotyku dziecka na wiele sposobów.

24-logiczne-myslenie Koncentracja uwagi

Zabawa w rozpoznawanie i opisywanie faktury rolek może stanowić dla maluchów niemałe wyzwanie, ponieważ wymagania szczególnego skupienia.

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała

Manipulowanie dotykowymi rolkami to doskonała okazja do ćwiczenia motoryki małej. Dobrze wykształcone zdolności manualne to gwarancja na to, że w późniejszym wieku dziecko może nie mieć problemów z czynnościami takimi jak pisanie czy rysowanie.

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Materiał: drewno

Rolki zostały wykonane z drewna - trwałego i solidnego materiału.

47-od-3-roku-zycia Wiek 3+

Zabawka terapeutyczna przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia.

 

Dlaczego warto?

 • Zajęcia z użyciem dotykowych rolek rozwijają integrację sensoryczną.

Dotykowe rolki to zabawka terapeutyczna, która na kilka sposobów stymuluje zmysł dotyku. Metalowa kluczka, drewniane wypustki czy włosy pędzelka to końcówki, które zapewniają różnorodne doznania sensoryczne. Integracja sensoryczna polega na prawidłowym interpretowaniu bodźców dochodzących przez zmysły oraz adekwatnej reakcji ciała na nie. Jeżeli proces ten jest zaburzony, pojawiają się trudności podczas rozwoju najmłodszych. Maluchy mają wówczas trudności z koncentracją, uczeniem się, z zachowaniem. Mogą być nadpobudliwe lub całkowicie unikać kontaktu fizycznego z innymi, co utrudni im prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie.

 

To zabawka terapeutyczna, która stymuluje zmysł dotyku i usprawnia motorykę małą. Rozpoznawanie i opisywanie materiałów wymaga koncentracji uwagi i dużego skupienia.

 

Zdolność do wchodzenia w stan głębokiej koncentracji jest bardzo istotna podczas rozwoju najmłodszych. Dotykowe rolki mają różną końcówkę, każda z nich przypomina co innego. Zadaniem malucha jest na przykład: zamknięcie oczu i rozpoznanie, która to rolka, lub szukanie przedmiotów, które są podobne w dotyku. Dzięki temu dziecko bawi się poprzez zabawę, kształtuje się jego pamięć. Koncentrację wykorzystujemy, gdy uczymy się nowych umiejętności lub zdobywamy nową wiedzę, czy dokonujemy obliczeń. Dlatego zabawki tego typu są świetne dla dzieci ze spektrum autyzmu lub z ADHD. Drewniane rolki będą dla nich formą ćwiczeń oraz wyciszenia.

 

Zabawka edukacyjna, która stymuluje dotyk i trenuje zdolności manualne. Rozpoznawanie i opisywanie materiałów to czynność, która wymaga niemałej koncentracji.

 

 • Ćwiczy zdolności manualne

Zabawka sensoryczna świetnie rozwija percepcje dotykową najmłodszych.  Produkt ma 4 różne końcówki, dzięki którym Twoja pociecha opisuje, jakich faktur teraz doznaje: zimne, ciepłe, szorstkie, delikatne, gładkie, mokre, suche, ostro zakończone, kanciaste itd. Dobrze rozwinięty zmysł dotyku gwarantuje dziecku sprawne poznawanie świata. Dodatkowo zabawa rolkami zachęca do wykorzystywania innych przedmiotów. Dzięki temu maluszki rozwijają motorykę małą rączek. Poprawa dotyku, sprawności dłoni, palców oraz wzmocnienie mięśni dłoni, pomaga maluchom wykonywanie bardziej precyzyjnych czynności.

 

Rolki posiadają różne faktury, dzięki czemu są doskonałymi przedmiotami do stymulowania zmysłu dotyku. Manipulowanie nimi to także okazja do ćwiczenia motoryki małej.

 

 • Zabawka wykonana z wysokiej jakości materiałów.

Rolki dotykowe zostały wykonane z wysokiej jakości materiału, jakim jest drewno. Drewniane zabawki są niezwykle trwałe, starczają użytkownikom na wiele lat. Cechuje je odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nie kruszą się, nie mają dużych zakamarków więc są łatwe w czyszczeniu. Jeśli zdecydujesz się na wyposażenie nimi swojego gabinetu terapeutycznego, to masz pewność, że kupujesz produkt na lata. Nie musisz się już więcej martwić o kolejne koszty związane z kupnem kolejnych zabawek, bo poprzednie szybko się zniszczyły.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera drewniane rolki. Każda z nich ma różne końcówki.

 

Rolki posiadają różne faktury, dzięki czemu są doskonałymi przedmiotami do stymulowania zmysłu dotyku. Manipulowanie nimi to także okazja do ćwiczenia umiejętności głębokiego skupienia i zdolności manualnych.

 

Główne informacje

 • Wiek: 3+.

 • Wymiary: 7,5 x 3 cm.

 • Materiał: drewno.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej