Rękawice sensoryczne

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: VEST-POL

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 109,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 119,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 134,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  134,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Rękawice sensoryczne VEST-POL to idealne narzędzie terapeutyczne oraz wyrób pozwalający na kreatywną zabawę z najmłodszymi.

Zestaw składa się z czterech rękawic w uniwersalnych rozmiarach. Do złudzenia przypominają rękawice kuchenne. Każda z nich została uszyta z certyfikowanych materiałów o różnej barwie i fakturze. Dzięki temu zestaw stymuluje zmysły i pozytywnie wpływa na rozwój sensoryczny małych użytkowników.

Rękawice VEST-POL świetnie sprawdzą się w gabinetach terapii SI, placówkach edukacyjnych oraz w domu - to z nimi wykonasz masaż swojemu maluszkowi i dostarczysz mu wrażeń dotykowych. Pozwoli Ci to na umocnienie więzi z dzieckiem i na kreatywną zabawę, np. W teatrzyk z pacynkami.

Rękawice sensoryczne możesz zabrać w podróż i na wycieczkę. Nadają się do kąpieli, przez co nie tylko ją urozmaicą, ale dostarczą dodatkowych bodźców do układu sensorycznego malucha.

Do zestawu dołączono ażurowy worek, przez co łatwiej je przechowasz czy przewieziesz w bagażu. Możesz przywiesić je pod prysznicem lub w wannie i mieć je pod ręką przy kąpieli.

 

 

 

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Certyfikat bezpieczeństwa

Rękawice zostały uszyte z certyfikowanych materiałów, są bezpieczne również dla najmłodszych

106-kreatywnosc2 Koncentracja, pamięć

W trakcie zabawy w zgadywanki dziecko musi się skupić, by odgadnąć, którą rękawicą było masowane.

45-od-1-roku-zycia-5- Wiek +0

Rękawice nadają się do stymulowania czucia u najmłodszych dzieci. Możesz nimi delikatnie masować stopy, dłonie, brzuszek i plecy niemowlęcia.

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Percepcja wzrokowa

Kolorowa tkanina przyciąga wzrok dziecka, stymulując ten zmysł w trakcie zabawy.

78-zmysl-dotyku3 Zmysł dotyku

Podstawowym zadaniem rękawic jest stymulacja czucia powierzchownego i głębokiego. Możesz głaskać i masować dziecko, dopasowując siłę ucisku do potrzeb maluszka.

73-zabawy-na-zewnatrz-zabawki-na-podworko-plac-zabaw-zabawy-na-swiezym-powietrzu2 Zabawa na zewnątrz

Rękawice możesz stosować w trakcie zabaw w  basenie oraz na plaży. Nadają się do użytku w wodzie.

 

Dlaczego warto wybrać rękawice sensoryczne?

 • Sensoryka: dotyk, wzrok

Jednym z głównych zadań rękawic sensorycznych jest stymulacja dotyku. Dzięki tym produktom VEST-POL możesz masować maluszka, głaskać go i dotykać. Rękawice różnią się fakturą i materiałem, przez co w różny sposób stymulują czucie powierzchowne. Jest ono niezwykle istotne, gdyż dzięki niemu dziecko może prawidłowo odbierać bodźce dotykowe z zewnątrz. Najprościej mówiąc jest w stanie prawidłowo ocenić temperaturę przedmiotów i chronić się przed oparzeniami. W adekwatny sposób reaguje na ból i informuje, gdy coś mu dolega. Czucie powierzchowne odpowiada za ważne funkcje poznawcze, więc jego stymulacja to podstawa we wspieraniu najmłodszych.

Dodatkowo różnobarwne rękawice posłużą Ci do masażu. Możesz go wykonywać zaraz po kąpieli, gdy dziecko jest odprężone lub w jej trakcie, by urozmaicić zabawę w wannie czy na plaży. Masując plecy czy kończyny maluszka, możesz stosownie do potrzeb dociskać rękawice do ciała, by stymulować układ proprioceptywny. To właśnie on odpowiada za czucie całego ciała i rozumienie jego ułożenia w przestrzeni. Dobrze wykształcony układ czucia głębokiego rzutuje na zdolności psychomotoryczne dziecka. Znaczy to, że maluch potrafi zachować równowagę, chodzić, biegać, podnosić przedmioty itp.

Rękawice są wielokolorowe i mają różną fakturę, dzięki czemu dostarczają bodźców wzrokowych. Jest to bardzo istotne szczególnie w przypadku młodszych dzieci, u których ten zmysł nie jest do końca dojrzały. Odpowiednia stymulacja pomaga mu się rozwijać w sposób harmonijny, co z kolei prowadzi do właściwej koordynacji ręka-oko i ułatwia wykonywanie codziennych czynności oraz naukę czytania i pisania.

Rękawice sensoryczne to jedno z ciekawszych narzędzi do prowadzenia terapii SI. Ich oddziaływanie usprawnia odbieranie bodźców przez układ sensoryczny i koryguje zaburzenia wynikające z jego dysfunkcji. Warto zaopatrzyć się w ten wyrób VEST-POL, by móc w pełni pomóc najmłodszym w ich prawidłowym rozwoju.

 

Sortowanie - potwory to ciekawy prezent dla chłopca 3 lata

 

 • Rozwój emocjonalny: rozładowanie napięcia, relaks

Masaż z użyciem rękawic sensorycznych to jeden z lepszych sposobów na relaks. Masowane i głaskane dziecko szybciej się uspokaja i wycisza. Pozwala mu to na zorganizowanie wszystkich bodźców, które dotarły do niego w ciągu dnia i przetworzenie ich w sprzyjających do tego warunkach.

Ponadto masaż czy głaskanie tworzą między rodzicem a dzieckiem bliską więź. Dotyk działa nie tylko uspokajająco, ale daje małemu człowiekowi poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu dziecko się lepiej rozwija, jest radośniejsze i lepiej radzi sobie z emocjami.

 

Sortowanie - potwory to ciekawy prezent dla chłopca 3 lata

 

 • Rozwój fizyczny: motoryka mała

Rękawice sensoryczne nadają się do użytku w wodzie. Dzięki temu, że wykorzystasz je jako tradycyjną myjkę, możesz nie tylko stymulować dotyk dziecka, ale także jego motorykę małą. W trakcie czynności samoobsługowych (tutaj: mycie się), maluszek usprawnia dłonie i całą kończyną górną. Przygotowuje go to dalszych postępów w samodzielnym funkcjonowaniu oraz w nauce pisania.

Sprawna motoryka to lepsze zdolności psychoruchowe. Dziecko jest lepiej skoordynowane, ma wyćwiczone ruchy dłoni i nadgarstka, a przez to jest bardziej rozwinięte manualnie: ładniej rysuje, wycina, maluje i pisze.

 

Sortowanie - potwory to ciekawy prezent dla chłopca 3 lata

 


Pomysły na zabawę


 • Masaż: czucie, relaks, rozładowanie negatywnych emocji

Rękawice wykorzystasz do masażu całego ciała dziecka. Możesz głaskać jego plecy, rączki, nóżki czy główkę - każdą rękawicą po trochu lub jedną rękawicą dłużej. Wykonuj okrężne ruchy i podłużne, zmieniaj formę nacisku, by stymulować czucie powierzchowne i głębokie.

 

 • Masaż w wodzie: rozwój sensoryczny, rozwój osobisty, motoryka

Załóż 2 rękawice i baw się z dzieckiem w tradycyjne „Koci łapci”. Trzymaj dłonie maluszka w swoich z rękawicami i steruj jego ruchami. Gdy dziecko jest starsze, może samo założyć 1 rękawicę i uderzać nią o drugą dłoń.

 

 • Koci łapci: rozwój sensoryczny, kreatywność

Załóż 2 rękawice i baw się z dzieckiem w tradycyjne „Koci łapci”. Trzymaj dłonie maluszka w swoich z rękawicami i steruj jego ruchami. Gdy dziecko jest starsze, może samo założyć 1 rękawicę i uderzać nią o drugą dłoń.

 

 • Zgadywanki: czucie, rozwój emocjonalny

Zabawa dla starszego dziecka. Zasłoń mu oczy i głaszcz wybraną rękawicą po dłoni. Zadaniem dziecka jest odgadnąć, którą rękawicą było masowane. Może rozpoznawać je samym dotykiem z zamkniętymi oczami lub patrząc na nie.

 

 • Pacynki: rozwój sensoryczny, język opisowy, kreatywność

Zabawa dla starszego dziecka. Zakładaj z maluchem rękawice i zróbcie teatrzyk kukiełkowy. Potraktujcie rękawice jak pacynki (np. zwierzęta, bohaterowie bajek, członkowie rodziny): nazwijcie je i wymyślajcie ich krótkie przygody.

 

Co zawiera?

 • 4 sztuki rękawic

 • ażurowy worek

 

Główne informacje

 • Rozmiar uniwersalny

 • Prać w wodzie z użyciem delikatnych środków piorących.

 • Produkt szyty ręcznie w Polsce, posiada 2-letnią gwarancję

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej