Rainbow Fraction - mierzenie objętości płynów - OUTLET

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 848850117352

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 95,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 115,00 zł

  92,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 115,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 23,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 107,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  107,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

 

OSTATNIE SZTUKI 

 

Dla kogo?

Rainbow Fraction - mierzenie objętości płynów 3 lata+

Jeśli chcesz w ciekawy sposób wprowadzić dziecko w świat zagadnień pomiarowych, takich jak pojemność czy objętość, Kubki Rainbow Fraction są idealnym rozwiązaniem! Te kolorowe miarki świetnie wpisują się w ideę nauki poprzez zabawę. Dzięki nim Twój maluch zrozumie podstawowe pojęcia matematyczne i wykorzysta zdobytą wiedzę w praktyce. Nie ma lepszego rozwiązania jak to od Rainbow Fraction!

Miarki do płynów pozwalają zapoznać małych użytkowników z ideą ułamków, a ich oznaczenia w przemyślany sposób komponują się z innymi produktami z serii Rainbow Fraction System. Możesz łączyć je w zestawy i poszerzać zakres przekazywanej dziecku wiedzy, np. uczyć je jednocześnie pomiaru objętości w mililitrach oraz ilości w ułamkach. To świetna forma nauki, gdyż pozwala na eksperymentowanie i samodzielne dochodzenie do prawidłowych rozwiązań.

Kubki są przezroczyste i wyposażone w antypoślizgowe uchwyty oraz podstawki. Te właściwości powodują, że dziecko może obserwować poziom ich napełnienia oraz samodzielnie przelewać zawartość miarek. Nie musi obawiać się przewrócenia kubków czy wyślizgnięcia mokrych naczyń z rąk. Dodatkowo produkty Rainbow Fraction nadają się do mycia w zmywarce, poprzez co możesz napełniać je dowolnie wybranymi substancjami i mieć pewność zachowania zasad higieny.

Dodatkowym atutem Kubków do mierzenia objętości jest ich wszechstronność. Wykorzystanie ich w zabawie wspomaga koncentrację uwagi oraz pamięć, a ponadto stymuluje zmysły, wpływając na ich integrację. Przesypywanie produktów i przelewanie płynów to czynności pomocne w trenowaniu motoryki małej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Zabawki Rainbow Fraction nadają się do użytku w domu (idealne naczynia w kuchni!), w przedszkolu, szkole czy w gabinecie terapeuty. Świetnie sprawdzą się w zabawie indywidualnej oraz grupowej. Duże, czytelne wydruki nie zdrapują się, dzięki czemu Kubki do pomiaru objętości posłużą wielu dzieciom.

 

 

 

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Proste w obsłudze

Miarki zostały wyposażone w antypoślizgowe rączki i podstawki. Dzięki temu można je bezpiecznie chwycić i eksperymentować z odmierzaniem płynów.

72-zabawa-swiatlem-panel-swietlny-zabawki-transparentne2 Idealne do zabawy na świeżym powietrzu

Kubki można wziąć na dwór i bawić się w przelewanie wody do doniczek z kwiatami, wiaderka czy piaskownicy. Po zabawie możesz je umyć w zmywarce i ponownie ich używać.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Pomocne w stymulowaniu wzroku

Przelewanie płynów z miarek lub przesypywanie sypkich produktów stymuluje zmysł wzroku i usprawnia zdolność obserwacji.

28-motoryka-mala-terapia-reki Pomocne w doskonaleniu motoryki małej

Zabawa kubkami pozwala na trening prawidłowego chwytu, rozwój mięśni dłoni i palców oraz doskonalenie zręczności. Takie ćwiczenia usprawniają motorykę małą i pozytywnie wpływają na zdolności manualne dziecka.

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Koncentracja uwagi

Zabawa w przelewanie substancji za pomocą kubków to idealny sposób na ćwiczenie koncentracji uwagi oraz zdolności skupienia się.

34-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123 Nauka liczenia i rozumienia ułamków

Miarki oznaczone są ułamkami oraz według objętości. Dzięki temu pozwalają na doskonalenie zdolności matematycznych dziecka i usprawniają liczenie.

47-od-3-roku-zycia Wiek 3+

Kubki do pomiaru płynów są odpowiednie dla dzieci od 3. roku życia.

 

Dlaczego warto?

 • Nauka: pojęcie ułamków, pomiar płynów

Kubki Rainbow Fraction w doskonały sposób ułatwiają naukę objętości płynów a także dzięki jednolitym dla całej serii kolorom wspomagają przyswojenie wiedzy na temat ułamków. Każdy produkt prezentuje inną wartość: całość filiżanki, połowę, ćwiartkę oraz 1/3. Możesz włożyć jeden kubek w drugi a także wytłumaczyć dziecku, co oznaczają liczne oznaczenia na ściankach. Te funkcje w obrazowy sposób ukazują stosunek ułamka do całości. To pozwala przybliżyć dziecku istotę części i przyswoić abstrakcyjne pojęcia matematyczne z zakresu miar.

Pokaż dziecku, że w jednej miarce zmieści się zawartość dwóch połówek, trzech kubków o wartości 1/3 lub cztery ćwiartki. Ucząc się rozpoznawania miarek i ich znaczenia, najmłodsi doskonalą logiczne myślenie oraz ćwiczą spostrzegawczość.

Kubki Rainbow Fraction, dzięki jednolitym koloro wspomagają przyswojenie wiedzy na temat ułamków.

Zabawa Miarkami do płynów Rainbow Fraction może odbywać się z użyciem różnorodnych produktów sypkich oraz cieczy. Kolorowe uchwyty miarek stymulują wzrok, a nauka objętości oraz ułamków poprzez przesypywanie zawartości kubków zachęca do obserwowania i usprawnia ruchu gałek ocznych. Dziecko może samodzielnie przelewać płyny i obserwować poziom napełniania się miarek. W ten sposób dostarcza bodźców receptorom wzroku i pozytywnie wpływa na ich rozwój.

W miarkach Rainbow Fraction możesz przesypywać ziarenka, mąkę czy makaron. Takie mieszanie surowców możliwe jest dzięki temu, że Kubki do pomiaru objętości nadają się do mycia w zmywarce. Zabawa różnorodnymi fakturami dostarcza bodźców układowi dotykowemu i stymuluje czucie. Za sprawą właściwie funkcjonującego zmysłu czucia powierzchownego dziecko jest w stanie właściwie ocenić temperaturę oraz np. skalę bólu.

 

 • Rozwój fizyczny: motoryka mała, koordynacja wzrokowo-ruchowa

Przesypywanie, przelewanie i napełnianie Kubków z miarkami to czynności stymulujące motorykę małą. Dziecko nie musi tylko ćwiczyć szlaczków, by usprawniać rękę piszącą. Może to robić na wiele innych sposobów, m.in. za pomocą narzędzi z serii Rainbow Fraction. Kubki w interesujący sposób angażują kończynę górną, wspomagają prawidłowy chwyt oraz ruchy nadgarstka po łuku. Poprzez takie ćwiczenia Twoja pociecha przygotowuje się do nauki pisania oraz rozwija zdolności manualne, np. rysowanie, malowanie, wycinanie.

Śledzenie przesypywanej lub przelewanej zawartości w świetny sposób łączy ruch z percepcją wzrokową. W ten sposób dziecko trenuje koordynację ręka-oko, której sprawność jest niezwykle istotna w nauce czytania i pisania.

 

 • Rozwój osobisty: nauka poprzez zabawę, koncentracja uwagi

Nauka poprzez zabawę to najlepsza forma wdrażania nowych pojęć i utrwalania zdobytej wiedzy. Dzięki takim metodom Twój maluch szybciej zapamięta przyswajane zagadnienia i będzie kojarzył je z przyjemnością, a nie z przykrą koniecznością.

Przelewanie płynów, wspólne gotowanie z użyciem miarek, podlewanie kwiatów czy zabawa w kąpieli to czynności, w których Kubki Rainbow Fraction są niezastąpioną pomocą. Możesz przy okazji zapoznawać dziecko z istotą ułamków i pomiaru objętości, co przygotuje je do bardziej skomplikowanych obliczeń w dalszej edukacji. Ponadto ta wiedza przyda mu się także w codziennym życiu a Twoja pociecha będzie mogła ją wykorzystać w praktyce.

Atutem tej pomocy edukacyjnej jest usprawnianie zdolności koncentracji. By starannie wykonać zadanie, maluch musi się skupić. Zręczność wymaga precyzji, a ta angażuje uwagę. Dzięki tym ćwiczeniom dziecko nie ma problemów z zapamiętywaniem nowych pojęć oraz trudniej się rozprasza pod wpływem bodźców z zewnątrz.

 

Atutem tej pomocy edukacyjnej jest usprawnianie zdolności koncentracji.

 

 • Zasoby: możliwość łączenia elementów w zestawy

Kubki z miarkami oznaczone są różnymi kolorami. Ich dobór jest ściśle powiązany z pozostałymi elementami serii Rainbow Fraction System. Dzięki temu dziecko może łączyć produkty i tworzyć z nich ciekawe zestawy do zabawy i nauki. Jednolita kolorystyka i podobne oznaczenia ułatwiają mu przyswajanie nowych pojęć z zakresu matematyki i innych nauk ścisłych.

Dla przykładu Kubki do pomiaru cieczy w doskonały sposób łączą się z Łyżkami do mierzenia i uzupełniają wiedzę na temat ułamków.

 


Pomysły na zabawę


 • Zabawa w kucharzy: rozumienie ułamków oraz ilości, motoryka mała, spostrzegawczość, integracja sensoryczna

Zaproponuj dziecko „ugotowanie” obiadu dla lalek czy misiów. W tym celu przygotuj miseczkę lub mały garnek oraz produkty do odmierzania. Mogą to być podarte na małe kawałki kartki, sezam, mąka a także ziarna, na przykład słonecznika.

Dawaj polecenia dziecku, co ma odmierzać i w jakiej ilości, np. miarkę o wartości 1/2 ma napełnić słonecznikiem, o wartości 1/4: sezamem, a tę o wartości 1/3: mąką itp. Zadaniem dziecka jest wybranie odpowiedniej miarki i wsypanie pożądanej ilości produktu do garnka.

Miarki świetnie nadają się do przyrządzania prawdziwych potraw w kuchni. Możesz zaprosić dziecko do wspólnego pieczenia ulubionych ciasteczek czy na przykład przygotowania lemoniady. Pozwól maluchowi wybierać miarki do odmierzania produktów, by utrwalać zdobyte pojęcia na temat objętości i ułamków.

 

Pobaw się z dzieckiem w podlewanie kwiatów. Przygotuj większy pojemnik z wodą. Zadaniem dziecka jest wybranie wskazanych przez Ciebie miarek (np. połówka, ćwiartka itp.), napełnianie ich i wlewanie zawartości do doniczek z kwiatami. Możesz stosować inne polecenia, np. poprosić dziecko o napełnienie połowy miarki oznaczającej 1/3 itp. W ten sposób utrwalisz ułamki i pozwolisz na wykorzystanie wiedzy o nich w praktyce.

 

 • Odmierzamy ilości: dotyk, koordynacja wzrokowo-ruchowa, rozumienie ułamków, percepcja wzrokowa

Przygotuj sypkie produkty do odmierzania. Chcąc wytłumaczyć, czym są ułamki, weź w rękę wybraną miarkę, np. 1/2. Pokaż, że zapełnisz ją wtedy, gdy wsypiesz do niej zawartość dwóch ćwiartek. Podobnie rób z pozostałymi kubkami, np. do całej miarki wsypuj 3 miarki 1/3, lub 2 miarki 1/2. Gdy dziecko zrozumie pojęcie ułamka i całości, dawaj mu zadania wypełnienia całego kubka naczyniami o mniejszej wartości.

Dziecko musi samo wybrać miarki według ich wartości, co uczy je rozpoznawać ułamki oraz wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce.

 

 • Przelewamy płyny: nauka jednostek pomiaru płynów i ułamków, spostrzegawczość, wspólna zabawa

Wykorzystaj miarki w trakcie kąpieli dziecka lub w ciepły dzień na zewnątrz: w ogrodzie, na balkonie czy tarasie.
Zadaniem maluszka jest napełnianie miarek według poleceń osoby dorosłej i przelewanie ich zawartości do większego pojemnika lub między sobą w celu porównywania zawartości. Możesz stosować oznaczenia objętości cieczy (ml) lub ułamki (1/2, 1/3, 1/4).

 

 • Zgadywanki: rozumienie ułamków, logiczne myślenie, koncentracja

Osoba dorosła zadaje dziecku zagadki dotyczące ułamków. Zadaniem malucha jest wybrać odpowiedni kubek i podać odpowiedź.

Przykładowe pytania:
Ile połówek zmieści się w jednej miarce?
Ile ćwiartek zmieści się w jednej miarce?
Ile połówek zmieści się w 2 miarkach? itp.

 

Co zawiera?

4 miarki (1 filiżanka, 1/2 filiżanki, 1/3 filiżanki, 1/4 filiżanki) z pomiarami metrycznymi z tyłu, instrukcja z przewodnikiem dla początkujących.

Dzięki takiej zabawce edukacyjnej dziecko z łatwością nauczy się ułamków i nie będzie miało problemu z pomiarami objętości.

Główne informacje

Wiek: 3 lata+

Wymiary największej miarki: ok. 11 x 9 x 13 cm

Kubki oznaczono kolorami pasującymi do pozostałych elementów Rainbow Fraction System.

Miarki są bezpieczne dla żywności, można je myć w zmywarce.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej