Rainbow Fraction - łyżki do mierzenia

 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 848850117345
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 59,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 59,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  59,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Rainbow Fraction - łyżki do mierzenia dla dzieci 3 lata+

Nauka matematyki nie musi być nudna, jeśli połączysz ją z dobrą zabawą. Łyżki do mierzenia Rainbow Fraction to świetna pomoc dydaktyczna nawet dla użytkowników w wieku przedszkolnym. Dzieci nie potrafią myśleć abstrakcyjnie, dopiero z wiekiem nabywają tę umiejętność. Warto korzystać z tak interesujących narzędzi edukacyjnych, by przybliżać im pojęcia matematyczne i zaciekawiać nową wiedzą.

Łyżki do mierzenia pozwalają na skonkretyzowanie trudniejszych zagadnień i oswojenie młodszych użytkowników z bardziej skomplikowanymi liczbami ułamkowymi. Dzięki produktom z serii Rainbow Fraction zobrazujesz młodszym dzieciom pojęcie ułamków oraz ilości a także odmierzysz produkty w zabawie w gotowanie czy pieczenie. Są bezpieczne i mogą być używane w kontakcie z żywnością.

Dodatkowym atutem Łyżek do mierzenia jest ich wszechstronność. Wykorzystanie ich w zabawie wspomaga koncentrację uwagi oraz pamięć, a ponadto stymuluje zmysły, wpływając na ich integrację. Przesypywanie produktów i przelewanie płynów to czynności pomocne w trenowaniu motoryki małej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Łyżki - miarki mają wygodne uchwyty, które idealnie pasują do małych rączek użytkowników. Są lekkie i nawet trzylatek z łatwością użyje ich do przesypywania i przelewania. Ponadto wyposażono je w magnesy, co znacznie ułatwia ich przechowywanie. Łyżki mieszczą się jedna w drugiej i nie zajmują wiele miejsca. Możesz zabrać je na wycieczkę lub na spacer, by bawić się nimi na plaży i w ogrodzie. Z łatwością je umyjesz, możesz to zrobić również w zmywarce.

Dzięki ciekawym i prostym pomocom edukacyjnym, dzieci szybciej i chętniej się uczą. Łyżki w formie ułamków mali użytkownicy mogą połączyć z innymi produktami z serii Rainbow Fraction i tworzyć świetne zestawy do liczenia oraz mierzenia. Z takimi narzędziami nauka jest o wiele przyjemniejsza!

Zabawki Rainbow Fraction nadają się do użytku w domu, w przedszkolu, szkole czy w gabinecie terapeuty. Świetnie sprawdzą się w zabawie indywidualnej oraz grupowej.

 

 

 

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Proste w obsłudze

Łyżki - miarki to lekkie narzędzie idealnie dopasowane do rąk dziecka. Nawet młodszy maluch z łatwością je uchwyci, by móc nimi odmierzać wybrane produkty.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Pomocne w doskonaleniu motoryki małej

Przesypywanie produktów i przelewanie płynów za pomocą miarek to ćwiczenia wspomagające motorykę małą. Usprawniają prawidłowy chwyt i ruchy nadgarstka, dzięki czemu przygotowują do nauki pisania.

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Koncentracja uwagi

Czynność odmierzania, przesypywania i przelewania substancji za pomocą miarek to świetny sposób na trening pamięci operacyjnej oraz koncentracji uwagi.

35-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123-3 Nauka liczenia i rozumienia ułamków

Zabawa miarkami w postaci ułamków obrazuje to abstrakcyjne pojęcie matematyczne i ułatwia dziecku naukę.

47-od-3-roku-zycia Wiek 3+

Łyżki z miarkami to idealna zabawka dla dzieci od 3. roku życia.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Stymulacja wzroku

W trakcie odmierzania ilości oraz jej porównywania, dziecko usprawnia percepcję wzrokową oraz spostrzegawczość

78-zmysl-dotyku3 Stymulacja dotyku

Łyżki mogą służyć do odmierzania produktów sypkich, m.in. ziarenek i mąki. Dziecko dotykając ich, dostarcza bodźców receptorom dotyku.

 

Dlaczego warto?

 • Nauka: pojęcie ułamków, logiczne myślenie

Łyżki Rainbow Fraction w doskonały sposób ułatwiają naukę ułamków. Każdy produkt prezentuje inną wartość: całość, połowę, ćwiartkę oraz 1/3. Miarki łączą się za pomocą magnesów i ukazują stosunek ułamka do całości. To pozwala zobrazować dziecku istotę części i przyswoić abstrakcyjne pojęcie liczby.

Pokaż dziecku, że w jednej miarce zmieszczą się dwie połówki, trzy łyżki o wartości 1/3 lub cztery ćwiartki. Ucząc się rozpoznawania miarek i ich znaczenia, najmłodsi doskonalą logiczne myślenie oraz ćwiczą spostrzegawczość.

 

Miarki łączą się za pomocą magnesów i ukazują stosunek ułamka do całości. To pozwala zobrazować dziecku istotę części i przyswoić abstrakcyjne pojęcie liczby.

 

 • Rozwój sensoryczny: dotyk, wzrok

Zabawa Łyżkami Rainbow Fraction może odbywać się z użyciem różnorodnych produktów sypkich oraz płynów. Kolorowe uchwyty miarek stymulują wzrok, a nauka ułamków poprzez przesypywanie zawartości łyżek zachęca do obserwowania ich i usprawnia ruch gałek ocznych.

W miarkach Rainbow Fraction możesz przesypywać ziarenka, mąkę i piasek. Odciśniesz je również w masach plastycznych. Takie mieszanie surowców możliwe jest dzięki temu, że łyżki nadają się do mycia w zmywarce. Zabawa różnorodnymi fakturami dostarcza bodźców układowi dotykowemu i stymuluje czucie. Za sprawą właściwie funkcjonującego zmysłu czucia powierzchownego dziecko jest w stanie właściwie ocenić temperaturę oraz np. skalę bólu.

 

 • Rozwój fizyczny: motoryka mała, koordynacja wzrokowo-ruchowa

Przesypywanie, przelewanie i napełnianie Łyżek z miarkami to czynności stymulujące motorykę małą. Dziecko nie musi tylko ćwiczyć szlaczków, by usprawniać rękę piszącą. Może to robić na wiele innych sposobów, m.in. za pomocą narzędzi z serii Rainbow Fraction. Łyżki w interesujący sposób angażują kończynę górną, wspomagają prawidłowy chwyt oraz ruchy nadgarstka po łuku. Poprzez takie ćwiczenia Twoja pociecha przygotowuje się do nauki pisania oraz rozwija zdolności manualne, np. rysowanie, malowanie, wycinanie.

Śledzenie przesypywanej lub przelewanej zawartości w świetny sposób łączy ruch z percepcją wzrokową. W ten sposób dziecko trenuje koordynację ręka-oko, której sprawność jest niezwykle istotna w nauce czytania i pisania.

 

 • Rozwój osobisty: nauka poprzez zabawę, koncentracja uwagi

Połączenie poznawania nowych zagadnień z czynnością przesypywania lub przelewania angażuje uwagę dziecka oraz ruch. Zabawa Łyżkami do mierzenia pozwala więc na samodzielne doświadczanie, wskutek czego Twoja pociecha szybciej zapamięta wiadomości przekazywane w tej formie. Dzięki zabawie nauka kojarzy się z przyjemnością i jest efektywniejsza. Ułamki nie będą dziecku straszne, jeśli pozna je z zestawem Rainbow Fraction!

Aby połączyć części w całość, maluch musi się skupić i dobrze wybrać miarki. Zabawa w dobieranie ilości, przesypywanie zawartości łyżek i porównywanie ich to czynność wymagająca koncentracji uwagi. Dziecko ma szansę skupić się na zadaniu i trenować tę umiejętność. Jest ona niezwykle istotna w zdobywaniu wiedzy i utrwalaniu jej. Dzięki temu, ze maluch potrafi się skoncentrować, łatwiej uczy się nowych pojęć, szybciej je zapamiętuje i nie rozprasza się pod wpływem bodźców zewnętrznych.

 

 • Zasoby: możliwość łączenia elementów w zestawy

Łyżki z miarkami oznaczone są różnymi kolorami. Ich dobór jest ściśle powiązany z pozostałymi elementami serii Rainbow Fraction. Dzięki temu dziecko może łączyć produkty i tworzyć z nich ciekawe zestawy do zabawy i nauki. Jednolita kolorystyka i podobne oznaczenia ułatwiają mu przyswajanie nowych pojęć z zakresu matematyki i innych nauk ścisłych.

Dla przykładu Łyżki z miarkami w doskonały sposób łączą się z Kubkami do mierzenia płynów.

 

 


Pomysły na zabawę


 • Zabawa w kucharzy: rozumienie ułamków oraz ilości, motoryka mała, spostrzegawczość, integracja sensoryczna

Zaproponuj dziecko „ugotowanie” obiadu dla lalek czy misiów. W tym celu przygotuj miseczkę lub mały garnek oraz produkty do odmierzania. Mogą to być podarte na małe kawałki kartki, piasek kinetyczny lub zwykły, sezam, mąka a także ziarna, na przykład słonecznika.

Dawaj polecenia dziecku, co ma odmierzać i w jakiej ilości, np. 1/2 miarki słonecznika, 2/3 miarki sezamu, 3 miarki mąki itp. Zadaniem dziecka jest wybranie odpowiedniej miarki i wsypanie pożądanej ilości do garnka.

 

 • Lepimy ułamkowe stworki: motoryka mała, integracja sensoryczna, rozumienie ułamków, wyobraźnia i kreatywność

Przygotuj masę plastyczną (ciastolinę, piasek kinetyczny, masę solną). Odciskaj każdą łyżeczkę i tłumacz dziecku pojęcie ułamków na powstałych formach. Składaj ćwiartki w połowę i w całość, podobnie 3 miarki o zawartości 1/3. W ten sposób zobrazujesz pojęcie ułamka na konkrecie, co pozwoli dziecku lepiej je zrozumieć.

Z odciśniętych kształtów budujcie ułamkowe stworki. Dziecko może mieszać kształty i nadawać stworkom swoje nazwy lub składać je tylko z jednego rodzaju ułamka i nazywać według wartości, np. stworek połówkowy, stworek ćwiartkowy itp.

Łyżki w interesujący sposób angażują kończynę górną, wspomagają prawidłowy chwyt oraz ruchy nadgarstka po łuku.

 • Odmierzamy ilości: dotyk, koordynacja wzrokowo-ruchowa, rozumienie ułamków, percepcja wzrokowa

Przygotuj sypkie produkty do odmierzania, może też być miseczka z wodą. Chcąc wytłumaczyć, czym są ułamki, weź w rękę wybraną miarkę, np. 1/2. Pokaż, że zapełnisz ją wtedy, gdy wsypiesz do niej zawartość dwóch ćwiartek. Podobnie rób z pozostałymi łyżkami, np. do całej miarki wsypuj 3 miarki 1/3, lub 2 miarki 1/2. Gdy dziecko zrozumie pojęcie ułamka i całości, dawaj mu zadania wypełnienia całej miarki łyżkami o mniejszej wartości.

Możesz także zaproponować przelewanie wody czy przesypywanie sypkich produktów z miseczki do miseczki. W tym celu wydawaj polecenia według pomysłu, np. przelanie 2 i 1/2 miarki lub 1 i 1/3 itp.

Dziecko musi samo wybrać miarki według ich wartości, co uczy je rozpoznawać ułamki oraz wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce.

 

 • Bąbelkowa kąpiel z miarkami: wspólna zabawa, utrwalenie ułamków

Weź łyżki Rainbow Fraction do kąpieli i zachęcaj maluszka do przelewania wody miarkami. Możesz pozwolić na wlanie wskazanej miarki z płynem, by wspólnie przygotować kąpiel z bąbelkami i pianą. Dziecko nie tylko utrwali ułamki, ale będzie się przy tym świetnie bawiło!

 

 • Zgadywanki: rozumienie ułamków, logiczne myślenie, koncentracja

Osoba dorosła zadaje dziecku zagadki dotyczące ułamków. Zadaniem malucha jest wybrać odpowiednią miarkę i podać odpowiedź.

Przykładowe pytania:

Ile połówek zmieści się w jednej miarce?
Ile ćwiartek zmieści się w jednej miarce?
Ile połówek zmieści się w 2 miarkach? itp.

 

Co zawiera?

4 łyżki o wartości: 1, 1/2, 1/3, 1/4

 

Łyżki Rainbow Fraction w doskonały sposób ułatwiają naukę ułamków.

 

Główne informacje

Wiek: 3 lata+

Wymiary największej łyżki: 15,5 cm

W uchwytach zamontowano magnes, by można je było ze sobą łączyć.

Łyżki oznaczono kolorami pasującymi do pozostałych elementów Rainbow Fraction System.

Łyżki są bezpieczne dla żywności, można je myć w zmywarce.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej