Quaki - Żaby i Muchy (gra zręcznościowa)

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888226199

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 175,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 175,00 zł

  159,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 175,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 16,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 174,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  174,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Quaki – Żaby i Muchy to fantastyczna gra zręcznościowa, która dostarczy dreszczyku emocji młodszym i starszym uczestnikom. Wystarczy rozłożyć kolorowe żetony na listkach i łapać muchy zgodnie z wyrzuconym kolorem. Dzięki temu mali gracze trenują rozpoznawanie barw oraz motorykę małą

Twoja żaba nie przyciąga wybranego owada? Nic straconego! W następnej rundzie możesz się przenieść na inny płatek lilii i upolować kolejną zdobycz! Trenowanie pamięci i rozwijanie kreatywności z grą zręcznościową Quaki to po prostu czysta przyjemność! 

Gra Żaby i Muchy to najlepszy sposób na rozrywkę dla całej rodziny. Gumową matę możesz zwinąć i przechować w niewielkim pudełku. Co więcej, z łatwością spakujesz ją do bagażu i weźmiesz na plażę, do ogrodu i na dłuższą wycieczkę. Możesz cieszyć się emocjonującą rozrywką gdziekolwiek zechcesz!

 

47-od-3-roku-zycia 3 lata +

Gra zawiera małe części i jest nieodpowiednia dla dzieci poniżej 3. roku życia

36-nauka-mieszania-sie-barw-nauka-kolorow Nauka barw

Łapanie much zgodnie z wyrzuconym kolorem to doskonała okazja do nauki barw i ich nazw

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Zabawa w łapanie much doskonali zręczność i precyzję ruchów dłoni

56-praca-w-grupie-komunikacja Zabawa w grupie

Gra w mniejszej grupie doskonali kompetencje społeczne, m.in. komunikację i przestrzeganie zasad

106-kreatywnosc2 Pamięć

Uczestnik musi zapamiętać, które muchy dają się przyciągnąć, dzięki czemu doskonali pamięć operacyjną.

63-sortowanie-dopasowywanie Segregowanie, klasyfikowanie

Muchy i żabki można segregować na liściach według kolorów

 

 

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Uczy kolorów

Mały gracz rzuca kością i przyciąga muchy w wybranym kolorze. Ta zabawa nauczy go rozpoznawać barwy i nazywać je.

Te same oznaczenia znajdują się na liściach oraz pionkach, dzięki czemu możesz zorganizować rozgrywki w sortowanie owadów lub tworzenie kolorystycznych zbiorów i utrwalać poznane słownictwo.

Gra zręcznościowa Quaki – Żaby i Muchy to doskonała okazja na rozwijanie zdolności artystycznych maluszka i jego kreatywności.

 

Quaki - Żaby i Muchy (gra zręcznościowa)

 

 • Rozwija motorykę małą

Rozkładaj muchy na płatkach lilii i przyciągaj je za pomocą żabek. Twoja pociecha może je przeliczać, mieszać, przekładać i łączyć.

Dzięki grze Quaki – Żaby i Muchy dziecko doskonali precyzję, zręczność, prawidłowy chwyt oraz ruchy nadgarstka po łuku. Co więcej, usprawnia też koordynację wzrokowo-ruchową.

Sprawna motoryka mała oraz umiejętność skoordynowania ręki z okiem, to szybsza nauka samoobsługi, np. mycia zębów, wkładania ubrań, operowania sztućcami, a także na późniejszym etapie – pisania i czytania.

 

Quaki - Żaby i Muchy (gra zręcznościowa)

 

Gra zręcznościowa Quaki – Żaby i Muchy to nieskończone źródło pomysłów do zabaw grupowych. Wyznaczaj kolejność ruchów, baw się według zasad, wymyślaj swoje warianty. Aby rozgrywka przebiegała sprawnie, dziecko musi zrozumieć zasady i ich przestrzegać. Dzięki temu uczy się komunikacji oraz rozwija kompetencje społeczne.
Praca w grupie to jedna z kluczowych umiejętności. Przydaje się na dalszych etapach edukacji oraz w dorosłym życiu.

 

Quaki - Żaby i Muchy (gra zręcznościowa)

 

 • Doskonali pamięć operacyjną

Zabawa w łapanie much nie jest taka łatwa, jakby się na początku wydawało. Niektóre żetony nie mają magnesu i nie przyczepiają się do żabek. Aby wybrać te, które można przenieść na swój liść, należy zapamiętać ich układ i obserwować ruchy przeciwników. Taka aktywność doskonali koncentrację oraz pamięć roboczą odpowiedzialną za przetwarzanie informacji.

Dzięki wesołej zabawie grą zręcznościową Quaki – Żaby i Muchy dziecko rozwija funkcje poznawcze i inicjuje aktywność celową, czyli uczy się planować oraz nadzorować wykonywane czynności. Jest to niezwykle cenna umiejętność, która pomoże mu w dalszej edukacji a później w dorosłym życiu.

 


Pomysły na zabawę


 • Łapiemy muchy – motoryka mała, pamięć, koncentracja, komunikacja

Rozkładamy matę i muchy. Każdy gracz wybiera kolor żaby i liść. Następnie wszyscy układają swoje żaby na wybranym płatku lilii na macie.

Zasady: każdy gracz po kolei rzuca kością i wybiera muchę w wyrzuconym kolorze z płatka, na którym siedzi jego żaba. Sprawdza, czy żaba ją przyciąga. Jeśli tak – przekłada muchę na swój liść. Jeśli nie, oddaje kość następnemu graczowi. W obu przypadkach na koniec rundy może przenieść swoją żabę na inny płatek.

Gdy na kości wypadnie mucha, gracz może wybrać dowolny żeton z planszy i ułożyć na swoim liściu. W takim wypadku nie może już w tej rundzie zmienić płatka lilii.

Gdy wypadnie żaba – może wybrać dowolną muchę z płatka, na którym znajduje się jego pionek. Warunek: mucha ma magnes i da się przyciągnąć. W przeciwnym razie ruch wykonuje następny gracz.

Gra kończy się, gdy jeden z graczy zapełni swój liść muchami.

 

 • Segregujemy muchy – percepcja wzrokowa, zręczność, kompetencje matematyczne

Rozkładamy matę i muchy. Każdy wybiera swoją żabę i pasujący liść.

Zasady: każdy z graczy rzuca kością i może wykonać ruch tylko wtedy, gdy wypadnie wybrany przez niego kolor. Tzn. czerwona żaba zbiera tylko czerwone muchy. Jeśli wypadnie inny kolor, rzuca następny gracz.

Jeśli gracz wyrzuci muchę, może wziąć do swoich zbiorów pasujący żeton z planszy. Jeśli żabę – podobnie, co poprzednio, ale musi ją przyciągnąć. Tzn., że jeśli mucha nie ma magnesu, zostaje na planszy, a ruch wykonuje następny gracz.
Gra kończy się, gdy jeden z graczy zapełni swój liść muchami.

 

Co zawiera?

 • Planszę,

 • 4 liście,

 • 4 żaby,

 • 4 muchy z magnesem,

 • 12 much bez magnesu,

 • kość

 

Quaki - Żaby i Muchy (gra zręcznościowa)

 

Główne informacje

 • Wiek: 3 lata+

 • Gra dla 2-4 graczy

 • Certyfikat jakości CE

 

Quaki - Żaby i Muchy (gra zręcznościowa)

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej