Puzzle z pianki – szkielet

 • 179,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 194,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  194,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Puzzle z pianki – szkielet to pomoc edukacyjna naturalnych wymiarów przydatna zarówno w pracowni biologicznej, jak i przy pracy z młodszymi dziećmi. Wykonany jest z dobrej jakości pianki. Zachęca dzieci do poznania własnego ciała. Umożliwia zapoznanie się z wyglądem kości oraz ich rozmieszczeniem w ciele człowieka. U młodszych dzieci kształtuje orientację w schemacie ciała i przestrzeni.

Duże elementy oraz łatwość złożenia modelu pozwalają na wykorzystanie produktu również z dziećmi w wieku przedszkolnym. Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 5 roku życia.

 

 

 

85-edukacja-przedszkolna2 Edukacja przedszkolna

Zabawka edukacyjna przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym.

87-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa2 Edukacja wczesnoszkolna

Zabawka edukacyjna przeznaczona dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

24-logiczne-myslenie Logiczne myślenie

Zabawka wspomaga kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Dopasowywanie elementów we właściwe miejsce kształtuje motorykę małą.

49-od-5-roku-zycia Wiek 5+

Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 5 roku życia.

40-nauka-rozwiazywania-problemow Dopasowywanie

Dopasowywanie elementów we właściwe miejsce kształtuje motorykę małą.

66-umiejetnosci-matematyczne-dodawanie-liczenie-tworzenie-wzorow-i-sekwencji-kategoryzowanie Kształtowanie orientacji w schemacie ciała i przestrzeni

Zabawka pomaga w nauce rozróżniania części ciała oraz w nauce określania przedmiotów względem siebie.

 

Dlaczego warto?

 • Rozwijanie orientacji w schemacie ciała

Puzzle z pianki – szkielet to doskonałe narzędzie do kształtowania orientacji w schemacie ciała u dzieci w wieku przedszkolnym. Przy pomocy puzzli dziecko może wskazywać poszczególne części ciała, nazywać je, nauczyć się rozróżniać stronę lewą i prawą. Prawidłowo wykształcona orientacja w schemacie ciała jest niezbędna przy kolejnym etapie – kształtowaniu orientacji przestrzennej.

 

Szkielet człowieka model dla dzieci

 

 • Kształtowanie orientacji przestrzennej

Puzzle mogą być pomocą przy kształtowaniu nie tylko orientacji w schemacie ciała, ale również w przestrzeni. Mogą być wykorzystywane podczas ćwiczeń związanych z różnicowaniem pojęć typu: „nad”, „pod”, „obok”, „przed”, „za”, „z przodu”, „z tyłu”.

Puzzle z pianki – szkielet

 • Zapoznanie się z anatomią człowieka

Z pomocą puzzli dzieci w wieku szkolnym mogą dowiedzieć się, jak wyglądają poszczególne kości, jakie są ich rodzaje, gdzie są umieszczone, jakie mają nazwy oraz jakie pełnią funkcje w ciele człowieka. Przedstawione w ten sposób podstawy anatomii są dla dzieci bardziej atrakcyjne, nauczycielowi zaś pomagają w przedstawieniu uczniom wiedzy w sposób bardziej przystępny.

 

Kościotrup szkielet - zabawka edukacyjna

 


Pomysły na zabawę


 • Tworzenie modelu szkieletu – utrwalanie wyglądu szkieletu, rozwój percepcji wzrokowej, spostrzegawczości, kreatywności, ćwiczenie motoryki małej

Zabawa polega na wykonaniu modelu szkieletu w formie płaskiej (jako plakat) lub przestrzennej z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Mogą być to kredki, farby, plastelina, wata, tektura, folia aluminiowa itp.

 

 • Dopasuj nazwę do kości – utrwalanie nazw kości i ich położenia w ciele człowieka

Dziecko losuje karteczkę z nazwą kości i wskazuje na szkielecie, która to kość. Można zastosować też inny wariant tej zabawy: jedno dziecko wskazuje kość i podaje jej nazwę, drugie natomiast określa, czy podana nazwa jest prawidłowa.

 

 • Krzyżówka – utrwalanie nazw kości, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia oraz pracy samodzielnej/ w grupie

Zadaniem dzieci jest stworzenie krzyżówki, której hasła zawierają nazwy kości. Może być to zarówno ćwiczenia samodzielne, jak i grupowe. Po wykonaniu zadania dzieci mogą wymienić się wykonaną krzyżówką z kolegą lub grupą i ją rozwiązać.

 

Zabawkowy szkielet człowieka 3d

 

 • Jaka to część ciała? : zagadki, rebusy z utrwalanie nazw części ciała, rozwój koncentracji uwagi i umiejętności logicznego myślenia

Zadaniem dziecka jest odgadnięcie zagadki lub rozwiązanie rebusu dotyczącego części ciała. Może też stworzyć własne rebusy i dać do rozwiązania koledze.

 

Zabawa ta może mieć dwa warianty. W pierwszym z nich uczniowie rozwiązują gotową wykreślankę – odszukują nazwy kości. W drugim natomiast uczniowie sami tworzą wykreślankę i dają ją do rozwiązania koledze.

 

Zadaniem dzieci jest wskazanie ilości liter, głosek i sylab w nazwach kości.

 

Szkielet po angielsku dla dzieci powyżej 3 roku życia

 

 • Gdzie jest miś? – kształtowanie orientacji przestrzennej

Zadaniem dziecka jest określenie położenia misia względem szkieletu. Jest to zabawa kształtująca orientację przestrzenną. Dziecko utrwala pojęcia typu: „nad”, „pod”, „obok”, „przed”, „za”, „z przodu”, „z tyłu”.

 

Główne informacje

Wiek: produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Materiał: miękka, trwała pianka

Wielkość: ok.122 cm

Ilość elementów: 15

Na odwrocie każdego elementu nadrukowane są nazwy kości w języku angielskim.

Szkielet człowieka dla dzieci wykonany z miękkiej i bezpiecznej pianki

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej