Puzzle warstwowe - Motylek

 • Producent: BELEDUC
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 45,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 56,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  56,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Puzzle warstwowe ‒ Motylek to kolorowa układanka dla dzieci od 2 roku życia. Piękne nadruki motyla w różnych barwach zachęcą każdego malucha do zabawy. Poszczególne elementy mają różne wielkości, a zestaw umożliwia sortowanie ich od najmniejszego do największego. W ten sposób zapełni się przestrzeń pudełka, w którym są otworki dla motyli różnych rozmiarów. Układając puzzle, dziecko będzie rozwijać motorykę małą i koordynację oko-ręka.

Nakładając kolejne warstwy, czyli coraz większe motyle w odpowiednie miejsca doskonali się także wyobraźnia przestrzenna. Takie przybory do nauki i zabawy to bardzo lubiane przez dzieci akcesoria. Dzięki temu układanka dobrze sprawdzi się w domowych rozwijających zabawach. Zestaw znajdzie zastosowanie także w przedszkolach, na terapii pedagogicznej i w placówkach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Komplet motyli sprawi, że takie zajęcia będą atrakcyjne i przyjemne, a maluch chętnie weźmie w nich udział.

 

 

 

Dlaczego warto?

Chwytanie rączką puzzli i umieszczanie ich we właściwych miejscach to ćwiczenie kształtujące umiejętności manualne. W takich zadaniach rozwija się czynność ręki i palców, a także zasięg ruchu. Elementy w kształcie motyla to przybory, które dostarczą dziecku doświadczeń związanych z różnym rodzajem chwytu. Są także ciekawym bodźcem dotykowym. Barwny nadruk przedstawiający motyla będzie zachętą do regularnych treningów pracy małej rączki i spodoba się każdemu maluchowi.

 

Puzzle warstwowe - Motylek

 

 • Doskonalenie koordynacji oko-ręka

Układanie puzzli to zabawa połączona z ćwiczeniami koordynacji wzrokowo-ruchowej. Nakładanie kolejnych elementów na odpowiednią warstwę rozwija u dziecka umiejętność pracy ręki pod kontrolą wzroku. Warto trenować tą ważną w codziennych czynnościach zdolność już od najmłodszych lat!

Puzzle warstwowe - Motylek

Trenowanie prawidłowego dobrania elementu układanki do właściwej warstwy to dobry sposób usprawniania funkcji percepcyjnych. Puzzle są świetnym przyborem do takich ćwiczeń! Uczą nie tylko wyboru odpowiedniej części, ale też pozwalają samodzielnie ocenić, czy pasuje  do wskazanego miejsca. Dzięki układance warstwowej dziecko łatwiej zrozumie relacje przestrzenne, takie jak "nad" i "pod". Nauczy się także sortowania elementów od najmniejszego do największego oraz spostrzegać różnice między poszczególnymi częściami.

 

Puzzle warstwowe - Motylek

 

Układanki są skutecznym ćwiczeniem wspomagającym koncentrację. Dokładanie kolejnych elementów różnych wielkości sprawi, że maluch dłużej zajmie się wykonywaną czynnością. Tego typu zabawy doskonalą umiejętność skupienia uwagi. To znacznie usprawni wykonywanie zadań przedszkolnych, a także ułatwi start w szkole.

 

Puzzle warstwowe - Motylek

 

Co zawiera?

 • Drewniane pudełko z ułożonymi warstwowo otworkami w kształcie motyli o różnych wymiarach

 • 4 elementy w kształcie motyla o różnych wymiarach i barwach (czerwony, niebieski, zielony i żółty)

Puzzle warstwowe - Motylek

Główne informacje

Wiek: od 2 r.ż.

Materiał wykonania: drewno

Certyfikaty: EN-71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej