Puzzle Tęczowe Koło - odkrywanie kolorów i kształtów

 • 89,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 104,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  104,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Odkryj świat kolorów i kształtów wraz z zestawem Puzzli Tęczowe Koło! Jest to komplet przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym (już od 3 roku życia) i wczesnoszkolnym. To przydatne narzędzie sprawdzi się w pracy specjalistów, takich jak nauczyciele, terapeuci i pedagodzy. Puzzle Tęczowe Koło to także propozycja dla rodziców, którzy chcą wspierać rozwój umiejętności poznawczych i percepcyjnych swoich dzieci w ciekawy sposób.

Zestaw składa się z 16 puzzli (8 elementów trójkątnych i 8 kolorowych ramek z wyciętymi w środku trójkątami), które po złożeniu tworzą kształt tęczowego koła. Całą układankę umieszcza się na specjalnej podstawie. Puzzle mają różne kolory, a zadaniem dziecka jest dopasowanie ich do właściwej ramki, zgodnej pod względem kolorystycznym. Dzięki temu zadaniu dzieci uczą się rozpoznawania i porządkowania kolorów oraz rozwijają umiejętności logicznego myślenia i spostrzegawczości.

Z tymi barwnymi puzzlami dziecko odkryje także magię tęczy, układając trójkątne elementy w odpowiedniej kolejności kolorów i ciesząc się satysfakcją z osiąganych rezultatów!

 

36-nauka-mieszania-sie-barw-nauka-kolorow Nauka kolorów

Zestaw wspomaga naukę rozpoznawania i identyfikacji kolorów poprzez interaktywną zabawę z kolorowymi puzzlami.

33-nauka-ksztaltow-geometria Nauka kształtów

Układanie puzzli trójkątnych w taki sposób, aby utworzyć z nich koło, pomaga w nauce rozpoznawania tych kształtów.

40-nauka-rozwiazywania-problemow Logiczne myślenie

Zabawa puzzlami wymaga logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.

85-edukacja-przedszkolna2 Edukacja przedszkolna

Zestaw jest przydatnym narzędziem edukacyjnym dla przedszkoli, wspomagającym rozwój poznawczy i percepcyjny.

47-od-3-roku-zycia Od 3 roku życia

Zestaw jest przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia.

64-sortowanie-dopasowywanie3 Sortowanie i dopasowywanie

Segregowanie puzzli na ramki i na trójkątne elementy, a następnie składanie ich w koło to ćwiczenie sortowania i dopasowywania, ważne dla dzieci w wieku przedszkolnym.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Odkrywanie kolorów i kształtów

Zestaw składa się z różnokolorowych puzzli o trójkątnym kształcie, które tworzą tęczowe koło. Dzieci będą miały możliwość odkrywania i rozpoznawania kolorów, takich jak: żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy, zielony, niebieski, granatowy i fioletowy. Maluchy przy zabawie z zestawem uczą się także rozpoznawać kształt trójkąta oraz koła, uzyskując je przy złożeniu wszystkich elementów. Jest to dobre ćwiczenie przygotowujące do kolejnych etapów edukacji.

 

Puzzle Tęczowe Koło - odkrywanie kolorów i kształtów

 

 • Rozwój umiejętności poznawczych

W zabawie kolorowymi puzzlami dzieci muszą analizować barwy i dopasowywać elementy kolorystycznie. Wspiera to rozwój umiejętności poznawczych, takich jak koncentracja, spostrzegawczość i logiczne myślenie.

 

Puzzle Tęczowe Koło - odkrywanie kolorów i kształtów

 

 • Doskonalenie percepcji wzrokowej, koordynacji oko-ręka i umiejętności porządkowania

Zabawa zestawem kolorowych puzzli rozwija percepcję wzrokową dziecka, ponieważ musi ono rozpoznać różne barwy i dopasować je do odpowiednich miejsc. Zadanie wymaga również umiejętności porządkowania według różnych kryteriów, takich jak kolejność kolorów, jasność lub kontrast. Wszystko to jest ważne dla przedszkolaka, tworząc bazę zdolności dla przyszłego ucznia.

 

Puzzle Tęczowe Koło - odkrywanie kolorów i kształtów

 

Zestaw Puzzle Tęczowe Koło zachęca do kreatywnej zabawy z kolorami. Dziecko może eksperymentować z różnymi układami puzzli, tworzyć piękne kolorystycznie wzory i odkrywać, jak różne kolory współgrają ze sobą. To pobudza wyobraźnię i kreatywność dziecka.

Puzzle Tęczowe Koło - odkrywanie kolorów i kształtów

 

 • Wprowadzenie pojęcia tęczy

Zabawa zestawem kolorowych puzzli wprowadza dziecko w fascynujący świat barw i uczy go, że tęcza to nie tylko piękne zjawisko, ale także konkretny układ kolorów w określonej kolejności. Dzięki temu dzieci mogą rozwijać swoją wiedzę o otaczającym ich świecie przyrodniczym i uczestniczyć w kreatywnej zabawie, jednocześnie zdobywając nowe umiejętności.

 


Pomysły na zabawę


 • Dopasuj kolory – nauka kolorów i rozwijanie umiejętności porządkowania ich według określonych kryteriów, doskonalenie motoryki małej, percepcji wzrokowej i koordynacji oko-ręka

Poproś dziecko, aby dopasowało trójkątne puzzle do właściwej ramki, zgodnie z ich kolorami. Możesz stworzyć wyzwanie, aby ułożyć wszystkie puzzle według podanych kryteriów, np. od najjaśniejszego do najciemniejszego koloru lub według układu barw tęczy albo dopasować puzzle kontrastujące ze sobą.

To zadanie pozwoli dziecku nie tylko na rozwijanie umiejętności dopasowywania kolorów, ale również na odkrywanie pojęcia tęczy i kolejności kolorów w widmie świetlnym, a także na zrozumienie działania kontrastu.

 

 • Układaj wzory – rozwój kreatywności, wyobraźni przestrzennej i motoryki małej

Poproś dziecko, aby użyło trójkątnych puzzli, aby tworzyć różne wzory i obrazy na stole. Możecie razem eksperymentować, układając puzzle na różne sposoby i tworząc z nich abstrakcyjne obrazy, przypominające te z kalejdoskopu.

 

Co zawiera?

Zestaw Puzzle Tęczowe Koło zawiera:

 • 16 puzzli tworzących tęczowe koło (8 elementów trójkątnych i 8 ramek z wyciętym trójkątem w środku)

 • podstawkę o wymiarach 24,5 cm x 24,5 cm

 

Główne informacje

Wiek: od 3 roku życia

Rozmiar podstawki: 24,5 cm x 24,5 cm

Liczba puzzli: 16

Certyfikaty: CE

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej