Przewlekanie - nauka kształtów i kolorów

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ANDREU TOYS
 • Kod producenta: 8416040161823

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 155,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 170,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  170,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Przewlekanie – nauka kształtów i kolorów to zabawka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodszym wieku szkolnym. Produkt składa się z drewnianych klocków, które można nawlekać na sznurek lub wkładać na patyczki umieszczone na planszy. Tego typu zabawy rozwijają u dziecka motorykę małą, zwiększają sprawność jego palców i nadgarstków. Nawlekanie koralików oddziałuje także na percepcję wzrokową oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Przy pomocy zabawki młodsze dzieci mogą nauczyć się nazywać i rozróżniać podstawowe kolory i kształty.

Produkt znajdzie zastosowanie podczas nauki kodowania oraz kształtowania umiejętności matematycznych, takich jak nauka liczenia oraz ćwiczenia orientacji przestrzennej. Zabawka rozwija logiczne myślenie oraz spostrzegawczość. Produkt można wykorzystać zarówno do nauki, jak i zabawy. Sprawdzi się on w szkołach, przedszkolach, świetlicach, placówkach terapeutycznych, a także jako element rehabilitacji osób dorosłych, które utraciły sprawność rąk wskutek zaburzeń neurologicznych lub urazów. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Bezpieczny produkt

Produkt posiada certyfikat CE.

85-edukacja-przedszkolna2 Edukacja przedszkolna

Zabawkę można wykorzystać m.in. podczas zajęć matematycznych w przedszkolu.

86-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa Edukacja wczesnoszkolna

Produkt znajdzie zastosowanie na lekcjach matematyki w klasie 1 szkoły podstawowej.

30-motoryka-mala-terapia-reki3 Motoryka mała

Nawlekanie koralików na patyczki i sznurówki rozwija motorykę małą.

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Percepcja wzrokowa

Nawlekanie elementów według wzoru oddziałuje na zmysł wzroku i koordynację oko-ręka.

91-ekologiczny3 Ekologiczny

Produkt posiada certyfikat FSC.

47-od-3-roku-zycia Wiek 3+

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 lat.

67-umiejetnosci-matematyczne-dodawanie-liczenie-tworzenie-wzorow-i-sekwencji-kategoryzowanie2 Rozwój umiejętności matematycznych

Przy pomocy zabawki można kształtować umiejętności matematyczne, takie jak: przeliczanie, dodawanie i odejmowanie, liczebniki, kategoryzowanie, orientacja przestrzenna.

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Drewniany

Produkt jest wykonany z drewna.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój motoryki małej

Zabawka wspiera ogólny rozwój dziecka. U dzieci przedszkolnych i nieco starszych ważne jest ćwiczenie sprawności rąk, dlatego powinny one wykonywać jak najwięcej zabaw i ćwiczeń związanych z manipulowaniem przedmiotami. Jednym z najczęściej wykorzystywanych ćwiczeń w tym zakresie jest nawlekanie koralików. Przy pomocy klocków dziecko zwiększa sprawność rąk i palców, uczy się prawidłowego chwytania małych elementów.

 

Przewlekanie - nauka kształtów i kolorów

 

Nawlekanie koralików to ćwiczenie rozwijające percepcję wzrokową i koordynację wzrokowo-ruchową. Koraliki mają różne kolory i kształty, które oddziałują na zmysł wzroku, zwłaszcza podczas układania elementów według wzoru. Elementy należy dopasować do patyczka lub sznurówki, przez co dziecko śledzi przy pomocy wzroku ruch ręki. Ćwiczenia tego typu uczą jednocześnie spostrzegawczości i cierpliwości.

 

Przewlekanie - nauka kształtów i kolorów

 

Zabawkę wykorzystać można podczas zajęć matematycznych w przedszkolu oraz klasie 1 szkoły podstawowej. Przy pomocy kolorowych elementów dziecko może nauczyć się przeliczania elementów, dodawania i odejmowania, liczebników, porównywania, kategoryzowania, orientacji przestrzennej, logicznego myślenia itp.

 


Pomysły na zabawę


 • Kolorowe kodowanie – nauka kodowania, rozróżnianie kolorów i kształtów, rozwój percepcji wzrokowej, spostrzegawczości, motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej i logicznego myślenia

Dziecko otrzymuje planszę z wzorem do ułożenia. Umieszcza ono patyczek na planszy i nawleka koraliki według wzoru. Następnie maluch otrzymuje kod, według którego należy nawlec koraliki na kolejny patyczek. Może to być np. zmiana kolorów lub kształtów w jednym lub większej liczbie elementów.

 

 • Tworzenie zbiorów – kategoryzowanie, utrwalenie pojęcia zbioru, rozróżnianie kolorów i kształtów, rozwój motoryki małej, percepcji wzrokowej i koordynacji wzrokowo-ruchowej

Na planszę nałożone są patyczki. Zadaniem dziecka jest podzielenie elementów na zbiory i nałożenie każdego zbioru na osobny patyczek. Może to być podział pod względem kolorów lub kształtów. Po dokonaniu podziału dziecko uzasadnia kryteria podziału. Dzieci starsze mogą dokonywać podziału z uwzględnieniem więcej niż jednego kryterium.

 

 • Układamy z pamięci – ćwiczenie percepcji wzrokowej, pamięci, spostrzegawczości, rozwój motoryki małej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, rozróżnianie kolorów i kształtów

Na umieszczonym na planszy patyczku znajduje się kilka koralików. Dziecko przygląda się im przez chwilę, starając się zapamiętać ich kolor, kształt i ułożenie. Następnie wzór zostaje zakryty, a dziecko na kolejnym patyczku stara się dokładnie odwzorować kolejność elementów. Po ułożeniu klocków dziecko odkrywa zasłonięty patyczek i sprawdza, czy wykonało zadanie prawidłowo.

 

Co zawiera?

 • 10 patyczków,

 • 10 plansz z wzorami do układania,

 • 70 klocków w różnych kolorach i kształtach,

 • 2 sznurki do nawlekania,

 • pudełko.

 

Przewlekanie - nauka kształtów i kolorów

 

Główne informacje

 • Liczba elementów: 92.

 • Materiał: drewno.

 • Wymiary produktu: 34 x 33 x 4,5 cm.

 • Wiek: 3+.

 • Produkt posiada certyfikat CE i FSC.

 

Przewlekanie - nauka kształtów i kolorów

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej