Przedszkolne laboratorium - mierzę i ważę

 • 219,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 219,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  219,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Przedszkolne laboratorium - mierzę i ważę od firmy Learning Resources to zabawka dla dzieci od 3 roku życia. Produkt można wykorzystać przy doskonaleniu umiejętności z zakresu małej motoryki, sprawności manualnej oraz jako formę treningu utrzymywania odpowiedniego napięcia mięśniowego dłoni.

W czasie zabawy dziecko ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, a także czerpie korzyści edukacyjne – poznaje podstawy chemii oraz matematyki. To również doskonała okazja na pierwsze kroki w gastronomii i polubienie się z czynnościami życia codziennego.

W trakcie zabawy maluch rozwija swoją wyobraźnię oraz kreatywne myślenie, które może wykorzystać bawiąc się samodzielnie, ale też w grupie, gdzie ma szansę wymieniać się pomysłami oraz integrować z rówieśnikami. Produkt sprawdzi się zarówno jako wyposażenie dziecięcego pokoju, jak i przedszkolnej sali.

 

 

 

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Podczas zabawy dziecko trenuje zręczność oraz sprawność manualną, które korzystnie wpływają na rozwój małej motoryki.

106-kreatywnosc2 Pobudza wyobraźnię i kreatywność

Zestaw różnych naczyń i mierników daje dziecku dowolność – maluch może użyć do zabawy dowolnych substancji ciekłych/ sypkich. Jedyne co go ogranicza to wyobraźnia.

56-praca-w-grupie-komunikacja Zabawa w grupie

Im więcej dzieci tym więcej pomysłów na zabawę, a do tego jeszcze jedna dodatkowa korzyść – szansa na integrację w grupie.

47-od-3-roku-zycia Zabawka odpowiednia dla dzieci od 3 roku życia

Produkt przeznaczony jest dla dzieci, które ukończyły 3 rok życia. Ten wiek jest najbardziej odpowiedni do rozpoczęcia przygody z tego typu zabawą, która wiąże się z realnymi korzyściami dla rozwoju malucha.

 

Dlaczego warto?

Plastikowe narzędzia do pomiaru to doskonała okazja do rozwinięcia sprawności manualnej.
Podczas zabawy dzieci wykonują różne eksperymenty, przy których będą musiały skupić się na zręczności oraz odpowiednim napięciu mięśniowym dłoni, aby nie wylać lub nie rozsypać produktów. To prawdziwy trening małej motoryki!

 

Podczas zabawy dzieci wykonują różne eksperymenty, przy których będą musiały skupić się na zręczności oraz odpowiednim napięciu mięśniowym dłoni, aby nie wylać lub nie rozsypać produktów.

 

 • Rozwija koordynację wzrokowo – ruchową

Zabawa przynosi korzyści związane z koordynacją ręka-oko. Do wykonywania określonych ruchów, takich jak odmierzanie substancji sypkich czy przelewanie cieczy potrzebna jest spójność ruchu z tym co widzimy. Dzięki tej umiejętności dziecko poprawi swoją zręczność oraz poćwiczy nad świadomością wykonywanych ruchów.

 

 • Nauka przez zabawę

Przedmioty kojarzące się na pierwszy rzut oka z wyposażeniem kuchennym to także niepozorne narzędzia do opanowania podstaw takich dziedzin nauki jak chemia czy matematyka. W tym przypadku zabawę można w ciekawy sposób połączyć z nauką, np. poprzez odmierzanie określonych ilości produktu, dodawanie ich czy odejmowanie.

Przedmioty kojarzące się na pierwszy rzut oka z wyposażeniem kuchennym to także niepozorne narzędzia do opanowania podstaw takich dziedzin nauki jak chemia czy matematyka.

 • Przysposabia do obowiązków życia codziennego

Zestaw może korzystnie wpłynąć na zainteresowanie dziecka czynnościami, które w przyszłości będzie należało do jego obowiązków. Plastikowe przedmioty przypominające narzędzia kuchenne oraz dołączone do nich karty aktywności pomogą przykuć uwagę malucha w odniesieniu do czynności wykonywanych w kuchni. Może akurat dziecko rozpocznie w ten sposób swoje pierwsze kulinarne wariacje, które w przyszłości przerodzą się w pasję lub chętnie wykonywaną aktywność życia codziennego.

 

 • Pobudza wyobraźnię oraz kreatywne myślenie

Wbrew pozorom to nie tylko zabawka, do której można wykorzystywać wyłącznie produkty spożywcze. Dzieci mogą umieszczać w naczyniach dowolne substancje – farby, modelinę, piasek… Wszystko zależy od ich wyobraźni!

 

Dzieci mogą umieszczać w naczyniach dowolne substancje – farby, modelinę, piasek… Wszystko zależy od ich wyobraźni!

 

 • Pomysł na zabawę w grupie

Zestaw zawiera wystarczającą ilość elementów, aby można go było wykorzystać bawiąc się w grupie.
Dzieci mogą wymieniać się naczyniami, razem tworzyć mikstury i dzielić się doświadczeniami.
Oprócz tego wspólna zabawa to świetna okazja do integracji!

 

 • Pomysł na wyposażenie przedszkola

Produkt można również wykorzystać jako element wyposażenia przedszkolnej sali. Taka zabawka z pewnością przykuje uwagę i zainteresowanie dzieci. Oprócz tego, że jest to doskonała okazja do integracji to również wiele korzyści edukacyjnych, które dzieci mogą czerpać zanim jeszcze przekroczą szkolne mury.

Zestaw zawiera wystarczającą ilość elementów, aby można go było wykorzystać bawiąc się w grupie.

Co zawiera?

 • 2 plastikowych elementów, w tym:

 • 1 Waga

 • 1 Miska (wymiary – około 12 cm wysokości, 15 cm średnicy)

 • 1 pokrywka

 • 4 miarki (Jedna szklanka, ½ szklanki i dwie ¼ szklanki)

 • 2 filiżanki do pomiaru cieczy

 • 3 łyżki miarowe (1/2 łyżeczki, łyżeczki i łyżki stołowej)

 • Zestaw 10 kart aktywności.

Przedszkolne laboratorium - mierzę i ważę

Główne informacje

Wiek: Od 3 roku życia

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej