Przeciąganie liny (Tug-Of-War Game "Active")

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972120434

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 125,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 140,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  140,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Przeciąganie liny to klasyk wśród gier rekreacyjnych, dający ogrom radości, śmiechu i niezapomnianej frajdy! Znane było już w starożytności, a w latach 1900 – 1920 stało się olimpijską dyscypliną lekkoatletyczną! Nic dziwnego, ponieważ ten rodzaj sportu jest znany na całym świecie i uwielbiany przez niezliczoną rzeszę dzieci i dorosłych. Zabawa w przeciąganie liny to wzbudzanie ducha walki w zawodnikach. Daje ogromną motywację do wspólnego działania, uczy zasad fair play, współpracy i zdrowej rywalizacji.

Oferowana przez nas lina ma aż 10 metrów długości i czerwony znacznik na środku, co pozwala na zorganizowanie rozgrywek w dużych grupach rówieśniczych, pomiędzy klasami, drużynami czy pracownikami różnych działów w firmie. Jest świetną rozrywką integrującą dzieci, młodzież i dorosłych. Plastikowe zakończenia liny gwarantują długą żywotność, a dołączona torba umożliwia proste przechowywanie. W zestawie znajdziemy również czerwony pasek z drewnianymi palikami do oznaczania pola gry. Przeciąganie liny sprawdzi się na wszelkich festynach rodzinnych, dniach sportu, zawodach, koloniach i obozach harcerskich. W tej zabawie mogą już brać udział maluchy od 5 roku życia.

 

 

 

49-od-5-roku-zycia Wiek 5+

Zabawka edukacyjna przeznaczona dla dzieci powyżej 5 roku życia.

56-praca-w-grupie-komunikacja Rywalizacja

Lina nie tylko sprawdzi się podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami, ale także podczas rodzinnych spotkań.

73-zabawy-na-zewnatrz-zabawki-na-podworko-plac-zabaw-zabawy-na-swiezym-powietrzu2 Zabawy na dworze

To ciekawy pomysł na aktywne spędzanie czasu na dworze.

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka duża

Rozrywka z użyciem tej zabawki to okazja do trenowania motoryki dużej.

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała

Przeciągając linę dziecko ćwiczy siłę chwytu oraz usprawnia zdolności manualne.

 

Dlaczego warto?

By wygrać turniej przeciągania liny, należy włożyć w grę wiele wysiłku oraz zaangażować całe ciało do pracy. Mocowanie to świetne ćwiczenie rozwojowe dla dzieci już od wczesnych lat życia. Kształtuje motorykę dużą, uczy dyscypliny, samozaparcia i wzmacnia większość mięśni.

 

Przeciąganie liny dla dzieci powyżej 5 roku życia

 

Podczas przeciągania linii łatwo stracić równowagę i upaść na trawę, co może być równoznaczne z dyskwalifikacją drużyny z gry. Dlatego panowanie nad ciałem i umiejętność kontroli własnych ruchów jest niezwykle ważna w takich rozgrywkach. By utrzymać mięśnie we właściwym napięciu i rozluźniać je tylko w odpowiednich chwilach, należy się mocno skoncentrować i być bardzo czujnym.

 

 • Integracja zespołów rówieśniczych, motywacja do pracy grupowej

Nic tak nie integruje zespołu jak wspólny cel, na którego osiągnięcie muszą wszyscy zapracować. W przeciąganiu liny liczy się współpraca i zaangażowanie każdej osoby z drużyny. To świetny sposób na zmotywowanie uczniów czy zawodników do wspólnego wysiłku i dania z siebie wszystkiego na rzecz wspólnej wygranej. Podczas zabawy uwalnia się z organizmu hormon szczęścia, co gwarantuje wiele śmiechu, radości i śmiesznych sytuacji.

 

Przeciąganie liny (Tug-Of-War Game Active)

 

 • Poznanie zasad fair play, rozwijanie umiejętności radzenia sobie ze zwycięstwem i porażką

Zasady gry w przeciąganie liny są jasne i klarowne. Drużyny muszą być sprawiedliwie utworzone i nie można oszukiwać. Dzięki temu uczestnicy zabawy poznają zasady zdrowej rywalizacji. Gra wzbudza wiele emocji. Stwarza się więc możliwość i pole do dyskusji na temat radzenia sobie z porażką oraz cieszenia z wygranej.

 


Pomysły na zabawę


 • Przeciąganie liny klasyczna wersja – rozwój zdolności motorycznych

Celem gry jest przeciągnięcie czerwonego znacznika, umieszczonego na środku liny, poza wyznaczone pole gry – które oznacza się dołączoną w zestawie czerwoną taśmą z drewnianymi palikami. W zabawie biorą udział dwie drużyny. Mogą być jedno lub wieloosobowe. Ważne, aby liczebność lub rozkład siły w zespole były podobne. Sędzia rozpoczyna grę od ustawienia czerwonego proporczyka na środku pola. Na dany sygnał drużyny zaczynają ciągnąć linę. Wygrywa ta grupa, która pierwsza przeciągnie znacznik poza obszar pola gry.

 

 • Ogromna skakanka – doskonalenie skoczności i koordynacji ruchów

To zabawa rekreacyjna dla wielu uczestników jednocześnie. 2 osoby z grupy trzymają sznur za końce i obracają nim w ten sposób, by stworzyć ogromną skakankę. Zadaniem pozostałych zawodników jest wejść do gry poprzez umiejętne skoordynowanie swoich ruchów z obrotami sznura i jak najdłużej przez niego przeskakiwać. W zaawansowanej zabawie może skakać naraz kilkanaście osób!

 

Zabawy ruchowe w przedszkolu wspierają rozwój motoryki dużej

 

Zadaniem dzieci jest ułożyć ze sznura ogromne figury geometryczne lub kształty liter. By się to udało, należy współpracować i rozplanować zadania. Zabawę można prowadzić na czas lub dokładność. Wygrywa drużyna, która jak najszybciej ułoży dany wzór, lub zrobi to najbardziej starannie.

 

 • Zwinni jak wąż – rozwój zwinności i pracy zespołowej

W tej zabawie wszystkie dzieci z drużyny lub klasy ustawiają się jeden za drugim po obu stronach sznura i trzymają go w jednej ręce. Na sygnał mają za zadanie przebiec w jak najszybszym tempie do wyznaczonego celu lub obiec pachołek i wrócić na miejsce. Ćwiczenie zostaje zaliczone, jeżeli żaden z uczestników nie puścił sznura.

 

 • Ryby w sieci – doskonalenie zwinności i szybkości

Ta zabawa ruchowa to znana odmiana berka. W tej wersji modyfikacją jest sznur trzymany na końcach przez dwie osoby. Na sygnał wszyscy uczestnicy rozbiegają się po boisku a zadaniem rybaków jest złapać w swoje sieci jak największą liczbę dzieci - ryb. Wygrywają dwie ostatnie osoby, które nie zostaną złapane i tym razem one pełnią funkcję rybaków.

 

 • Wiewiórki do dziupli – doskonalenie szybkości i orientacji

To również znana zabawa ruchowa dla dzieci, którą można modyfikować na różne sposoby. Za pomocą sznura stwórz ogromną dziuplę w kształcie koła. Zadaniem maluchów jest biegać i skakać po całej sali gimnastycznej lub boisku i na umówiony sygnał jak najszybciej znaleźć się w dziupli. Osoba, która ostatnia zajmie miejsce w środku koła, odpada z gry i pomaga sędziemu w obserwacji.

 

 • Lina cyrkowa – trening równowagi

Czas przenieść się do cyrkowego świata i zrobić wielki pokaz chodzenia po linie. Aby się to udało, należy się porządnie przygotować i dużo ćwiczyć. Rozłóż linę na boisku lub trawie. Możesz ułożyć ją prosto, zygzakowato, w spirale lub fale. Zadaniem dzieci jest chodzić po niej i nie stracić równowagi. To ćwiczenie można wykonywać na różne sposoby: na palcach, piętach, na czworakach, skacząc lub z zamkniętymi oczami. Pomysłów jest nieskończenie wiele!

 

Co zawiera?

 • wytrzymała lina, zabezpieczona plastikowymi końcówkami, z czerwonym znacznikiem na środku

 • długość 10 m, średnica ok. 2,5 cm

 • czerwona taśma z drewnianymi palikami do oznaczania pola gry

 • praktyczna torba do przechowywania

 

Zabawy ruchowe w przedszkolu 5 latki

 

Główne informacje

Wiek: +5 lat

Skład: tkanina z drewna

Produkt spełnia normy bezpieczeństwa EN 71, został dokładnie przetestowany pod kątem substancji toksycznych przez niezależne organy kontrolne w Niemczech

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej