Półwałek rehabilitacyjny 60 x 30 x 15 cm - Kolor : ciemnoniebieski - OUTLET

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: NaluConcept

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 95,00 zł brutto
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 95,00 zł

  75,99 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 95,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 19,01 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 98,99 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  98,99 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

 

OSTATNIE SZTUKI

 

Dla kogo?

Półwałek rehabilitacyjny 60 x 30 x 15 cm to uniwersalne narzędzie, które znalazło zastosowanie w szerokim zakresie dziedzin. Jest on niezastąpiony dla fizjoterapeutów, ułatwiając wiele ćwiczeń rehabilitacyjnych i pomagając w doskonaleniu koordynacji, równowagi oraz poprawie funkcji motorycznych pacjentów (zwłaszcza u dzieci).

Masażyści cenią go za możliwość podparcia różnych części ciała podczas masażu.

Półwałek rehabilitacyjny 60 x 30 x 15 cm jest też jednym z akcesoriów dla dzieci uczestniczących w terapii integracji sensorycznej.

Kosmetolodzy wykorzystują półwałek podczas zabiegów pielęgnacyjnych i odnowy biologicznej, zapewniając lepszy dostęp do obszarów ciała i komfort klienta.

Półwałek jest wyposażeniem dla placówek medycznych, ośrodków rehabilitacyjnych, sanatoriów oraz gabinetów masażu i kosmetologii. W pracy z dziećmi może być wykorzystywany w salach terapeutycznych, przedszkolnych i szkolnych.

 

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka duża/koordynacja ruchowa

Narzędzie może być wykorzystane w ćwiczeniach związanych z motoryką dużą oraz koordynacją ruchową.

4-balansowanie-rownowaga2 Równowaga

Półwałek rehabilitacyjny to ważne wyposażenie w pracy rehabilitacyjnej z osobami starszymi.

6-dostosowany-do-osob-niepelnosprawnych Dla osób niepełnosprawnych

Półwałki rehabilitacyjne znajdują zastosowanie w fizjoterapii u osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, m.in. u pacjentów neurologicznych.

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Certyfikaty bezpieczeństwa

Jako wyrób medyczny, półwałek rehabilitacyjny spełnia wszelkie wymogi konieczne dla wyposażenia gabinetu.

85-edukacja-przedszkolna2 Dla przedszkoli

Półwałek rehabilitacyjny wykorzystywany jest w przedszkolach, aby poprzez zabawę wspierać motorykę dużą dzieci

86-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa Dla szkół podstawowych

W szkołach podstawowych półwałek rehabilitacyjny może być wykorzystywany podczas zajęć wychowania fizycznego.

7-dla-seniorow2 Dla seniorów

Półwałek rehabilitacyjny to ważne wyposażenie w pracy rehabilitacyjnej z osobami starszymi.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Zastosowanie w ćwiczeniach rehabilitacyjnych

Półwałek jest powszechnie stosowany w wielu ćwiczeniach rehabilitacyjnych, zarówno w pracy z dziećmi, jak i z osobami dorosłymi. Może być wykorzystywany m.in. w fizjoterapii po urazach czy operacjach, a także w pracy z dziećmi z osłabionymi reakcjami posturalnymi.

 

Regularne ćwiczenia z półwałkiem mogą pomóc w poprawie kontroli motorycznej, siły mięśniowej i zdolności równoważenia, niezbędnych w codziennych aktywnościach.

 

Półwałek rehabilitacyjny 60 x 30 x 15 cm - Kolor : ciemnoniebieski

 

 • Zastosowanie w gabinetach masażu i kosmetologii

Półwałek może okazać się nieocenionym narzędziem dla masażystów i kosmetologów. Jego kształt i konstrukcja umożliwiają podtrzymanie lub podniesienie określonych części ciała klienta, co ułatwia przeprowadzenie niektórych zabiegów. Ułatwia on również pracę w pozycjach, które wymagają specjalnego podparcia, np. podczas wykonywania zabiegów na twarz czy na stopy.

 

 • Wyrób medyczny

Półwałek rehabilitacyjny jako wyrób medyczny spełnia szereg norm i standardów dotyczących jakości i bezpieczeństwa. Oznacza to, że jest przystosowany do pracy w warunkach medycznych, a także odporny na różnorodne obciążenia, które mogą wystąpić w trakcie terapii i rehabilitacji. Jego konstrukcja jest wynikiem badań i doświadczeń w dziedzinie medycyny oraz fizjoterapii. Materiał, z którego został wykonany półwałek rehabilitacyjny, umożliwia jego czyszczenie i dezynfekcję.

 


Pomysły na zabawę


 • „Przeprawa przez wzgórze”– rozwijanie równowagi, doskonalenie koordynacji ruchowej, usprawnianie motoryki dużej

Półwałek układany jest na podłodze w sposób pionowy. Dziecko staje na jednym końcu półwałka i stara się przechodzić przez jego wierzchołek do drugiego końca w taki sposób, aby nie stracić równowagi. Można utrudnić zadanie, prosząc dziecko, aby przeszło półwałek  trzymając w rękach niewielki przedmiot.

 

 • „Stabilny łapacz piłek”– doskonalenie zdolności równoważnych, wzmacnianie mięśni stabilizujących tułów, rozwijanie koordynacji ruchowej

Dziecko staje na półwałku, starając się utrzymać pewną i stabilną postawę. Terapeuta lub rodzic rzuca do dziecka lekką piłkę. Zadaniem ćwiczącego jest złapanie piłki i odrzucenie jej, jednocześnie dbając o to, by nie stracić równowagi na półwałku. Aby uczynić ćwiczenie bardziej wymagającym, można rzucać piłkę z różnych kierunków, aby trenować szybkie i precyzyjne reakcje.

 

Co zawiera?

Półwałek rehabilitacyjny o wymiarach 60 x 30 x 15 cm w kolorze ciemnoniebieskim.

 

Główne informacje

 • Rozmiar: 60 x 30 x 15 cm (średnica x długość)

 • Kolor: ciemnoniebieski

 • Materiały:

 • Pokrowiec: pokryty powłoką PCV, łatwy w czyszczeniu, z możliwością dezynfekcji, nie zawiera szkodliwych ftalanów, odporny na ogień, oleje, promieniowanie UV i na płyny fizjologiczne, dobrze znosi kontakt z alkoholem, materiał odporny na zadrapania

 • Certyfikaty bezpieczeństwa: materiał został wyprodukowany zgodnie z rozporządzeniem REACH i posiada certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®.

 • Wypełnienie: Półwałek wypełniony jest średnio twardą pianką poliuretanową, która charakteryzuje się podwyższoną odpornością na odkształcenia.

 • Atesty: Pianka posiada ATEST HIGIENICZNY, przyznany przez Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Ponadto, otrzymała certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®, klasa produktów I, nadany przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej