Półkula sensoryczna - równoważna 2 szt. niebieski/żółty + ZABAWA W LISKA + PLANSZE

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Tullo
 • Kod producenta: 5905094774767

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 48,90 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 64,80 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  64,80 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

 

Dla kogo?

Dwie półkule sensoryczne od Tullo łączą w sobie elementy zabawki sensorycznej oraz pomocy terapeutycznej. Sprawdzą się zarówno w ćwiczeniach równowagi, jak i zapobieganiu problemom z płaskostopiem. Powierzchnia kuli przypominająca strukturą jeża pobudza receptory czuciowe i poprawia ukrwienie. Ta pomoc terapeutyczna sprawdzi się idealnie w różnych ćwiczeniach integracji sensorycznej. Jest to produkt uniwersalny – idealny dla starszych i młodszych.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Jeden produkt, wiele zastosowań

Półkule sensoryczne można wykorzystać na wiele sposobów np. budowa ścieżki sensorycznej; zorganizowanie zabaw sensorycznych i ruchowych; masaż stóp czy ćwiczenia korygujące wady postawy.  Dzięki temu sprawdzą się doskonale w trakcie zabawy, rehabilitacji czy terapii.

 

 • Pozytywny wpływ na zdrowie

Użycie półkul równoważnych niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia - ma zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu płaskostopia oraz koślawości kończyn dolnych, ponadto pobudza krążenie krwi i receptory czucia.

 

 • Wspiera motorykę dużą

Półkule sensoryczne stymulują motorykę dużą, co korzystnie wpływa na zdolność utrzymania równowagi ciała, a także koordynację ruchów kończyn podczas aktywności sportowej, takiej jak np. jazda na rowerze czy pływanie. Korzyścią dla dziecka jest większa świadomość swojego ciała oraz zwiększona siła mięśni, co sprawia, że jest mniej niezdarne.

 

 

 • Odpowiednie dla dzieci, jak i dorosłych

Produkt dopuszcza maksymalne obciążenie do 100 kg. Dzięki czemu jest na tyle uniwersalny, że może być używany równie dobrze przez dzieci, jak i osoby dorosłe.

 

 • Do wykorzystania w każdym miejscu

Półkule sensoryczne wykonano z materiałów wysokiej jakości, co pozwala na wykorzystanie ich zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Znajdą swoje zastosowanie w placówce rehabilitacyjnej, na placu zabaw, a nawet w warunkach domowych.

 

 

 • Najwyższa jakość polskiej produkcji

Półkule sensoryczne zostały wyprodukowane w Polsce i wykonane są z najwyższej jakości atestowanych surowców. Nie zawierają ftalanów, BPA ani metali ciężkich. Dzięki temu możemy być pewni, że zabawka jest w pełni bezpieczna dla dziecka. Firma Tullo istnieje na rynku zabawek od ponad 60 lat, co daje gwarancję ogromnego doświadczenia, sprawdzonej wiedzy oraz skutecznego wsparcia rozwoju dzieci.

 

Co zawiera?

2 sztuki półkul sensorycznych do masażu - niebieską i żółtą.

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

 • DODATEK: Zabawa w liska + plansze

W prezencie do produktu otrzymasz instrukcję "Zabawy w liska" oraz 6 plansz obrazujących ruch. To propozycja ćwiczenia ruchowo-językowego z wykorzystaniem wyrażeń dźwiękonaśladowczych. Możesz wykonać ją zarówno z jednym dzieckiem, jak i grupą dzieci. Doskonale sprawdzi się w domu, w gabinecie terapeutycznym, a także w przedszkolu i szkole Przeznaczona jest dla dzieci od około 3 roku życia.

Dodatek otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Dopuszczalne obciążenie: 100kg

Średnica – 16 cm 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej