Poduszka obciążeniowa SIMPLY

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: VEST-POL

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 59,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 65,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 80,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  80,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Poduszka obciążeniowa SIMPLY to przydatne wyposażenie gabinetów i poradni specjalistycznych. Zalety jej stosowania pomogą również podczas odrabiania lekcji. Specjalnie dobrane obciążenie wszyte do poduszki ma za zadanie dostarczyć bodźców czucia głębokiego. Jest to szczególnie ważne u maluchów z ADHD, które dzięki terapeutycznemu obciążeniu łatwiej skupią uwagę na zadaniach stolikowych.

Poduszka będzie bardzo przydatna także w czasie terapii SI. Bodźce proprioceptywne sprawią, że dziecko lepiej opanuje swoją nadmierną potrzebę ruchu w chwili, gdy trzeba skupić uwagę na wykonywanej czynności. Podobnie można oddziaływać w czasie tych terapii, w których potrzebne jest skoncentrowanie na wykonywanych zadaniach, np. u logopedy. Z kolei podczas zajęć rehabilitacyjnych pomoce obciążeniowe to wiele dodatkowych możliwości!  Może stanowić opór w ćwiczeniach zwiększających siłę mięśniową, a także docisk, zwłaszcza w gimnastyce w pozycjach siedzących i leżących.

 

 

 

10-dla-autystykow-autyzm Spektrum autyzmu

Poduszka obciążeniowa to doskonała pomoc terapeutyczna dla dzieci z spektrum autyzmu.

75-zabkowanie-gryzak Dostosowana do potrzeb dzieci

Poduszka dostępna jest w 3 różnych wersjach, dzięki temu dopasujesz jej masę do potrzeb dziecka.

4-balansowanie-rownowaga2 Propriocepcja

Poduszka obciążeniowa dla dzieci wpływa pozytywnie na budowanie prawidłowego odbioru bodźców.

15-karty-pracy Wspomaga naukę

Poduszka obciążeniowa SI sprawdzi się przy odrabianiu zadania domowego. Dzięki niej łatwiej skupić się na nauce, co zwiększy jej efektywność.

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Wyrób medyczny

Pomoce obciążeniowe to świetny wybór do gabinetu pedagoga, psychologa, fizjoterapeuty i terapeuty SI.

 

Dlaczego warto?

 • Przydatna pomoc w terapii rehabilitacyjnej

Poduszka obciążeniowa należy do uniwersalnych akcesoriów w gabinecie fizjoterapeuty. Jest przydatna w czasie rehabilitacji dzieci, a w niektórych przypadkach ‒ także dorosłych. Sprawdza się w ćwiczeniach, w których trzeba dociążyć określoną część ciała (np. nogi lub same stopy w pozycji leżącej). Różne wartości obciążenia (2 kg, 3 kg, 4 kg) sprawiają, że można dopasować siłę oporu dokładnie do potrzeb ćwiczącego. Wyposażenie gabinetu w poduszki z różnym stopniem obciążenia do wyboru stworzy dobry warsztat do pracy z pacjentami o różnej masie ciała.

Poduszka obciążeniowa 2kg SIMPLY

 • Ćwiczenia czucia głębokiego podczas terapii SI

Poduszka obciążeniowa to ważny element wykorzystywany w czasie zajęć z integracji sensorycznej. Dziecko potrzebujące bodźców proprioceptywnych uzyska w ten sposób odpowiednią stymulację czucia głębokiego. Jednokolorowa poduszka z wszytym obciążeniem będzie przyborem wspierającym całość terapii bez nadmiernego pobudzania zmysłu wzroku. Pozwoli to w uporządkowany sposób integrować wrażenia sensoryczne, a tym samym poprawiać funkcjonowania dziecka.

Poduszka obciążeniowa 2kg SIMPLY

 • Wsparcie zajęć u logopedy, pedagoga i psychologa

Terapia dzieci z nadpobudliwością ruchową, a także z niektórymi postaciami autyzmu może być skutecznie wspierana przez zastosowanie akcesoriów obciążeniowych. Poduszka generująca specjalny nacisk ułatwi dziecku udział w zajęciach ze specjalistą. Dzięki dociążeniu łatwiej uzyskać wrażenie spokoju i odprężenia. Poduszka obciążeniowa jest więc pomocna we wspomaganiu leczenia stanów stresowych, a także w opanowaniu trudnych emocji i zachowań agresywnych. Warto więc stosować ją jako jeden z elementów pracy w gabinecie. Z wykorzystaniem poduszki obciążeniowej można też kontynuować założenia terapii po przyjściu dziecka do domu.

Poduszka obciążeniowa 2kg SIMPLY

 • Poprawa koncentracji podczas odrabiania lekcji

Dla ucznia z dużą potrzebą ruchu i z deficytem uwagi nauka i odrabianie zadania domowego mogą być trudne, przez konieczność utrzymania pozycji siedzącej i skupienia się na konkretnym zadaniu. Komfort dziecka uczącego się przy biurku można zwiększyć, stosując poduszkę obciążeniową. Doda ona uczniowi bodźców czucia głębokiego, dzięki czemu łatwiej poradzi sobie z nadpobudliwością ruchową. Obciążenie optymalne dla masy ciała dziecka pomoże dobrać terapeuta SI, biorąc pod uwagę cele terapii.

Poduszka obciążeniowa 2kg SIMPLY

 • Wyrób medyczny z certyfikatem bezpieczeństwa

Poduszka obciążeniowa SIMPLY to dobry wybór do gabinetu pedagoga, psychologa, fizjoterapeuty i terapeuty SI. Produkt należy do wyrobów medycznych, a użyte w jego przygotowaniu materiały mają certyfikat bezpieczeństwa Oeko-Tex. Zaletą poduszki jest również możliwość prania w wodzie i wyboru obciążenia zależnie od potrzeb terapeutycznych.

Poduszka obciążeniowa 2kg SIMPLY

Co zawiera?

Prostokątną poduszkę z wszytym obciążeniem

 

Główne informacje

Wyrób medyczny

Kolor: zielony, niebieski (w zależności od dostępności)

Wymiary: 30 cm x 40 cm

Obciążenie:

 • 2 kg

 • 3 kg

 • 4 kg

Materiał: tkanina bawełniana z certyfikatem Oeko-Tex

Wypełnienie: granulat szklany

Gwarancja: 2 lata

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej