Podświetlana sztaluga

 • Producent: EDUPLAY
 • Kod producenta: 4260372713885

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 1 279,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 1 279,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  1 279,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Podświetlana sztaluga to doskonałe narzędzie dla małych artystów. Dzięki niej dziecko ma szansę doskonalić swoje zdolności manualne, rozwijać wyobraźnię i eksperymentować ze światłem. Równie dobrze nada się do zabawy w domu, jak i w szkole czy na  kółkach rozwijających zdolności plastyczne.

Sztaluga to idealne narzędzie do wykorzystania w trakcie arteterapii lub zajęć korekcyjnych. Przyda się w celu stymulowania zmysłów, prowadzenia terapii ręki oraz doskonalenia koncentracji uwagi.

Podświetlana sztaluga została wykonana ze specjalnego szkła, po którym można malować z obu stron akwarelami, gwaszem, farbami do malowania palcami i pisakami. Dzięki temu sztalugi mogą używać dwie osoby równocześnie oraz wykorzystywać dowolne techniki plastyczne. Uatrakcyjni to zabawę i zachęci dziecko do eksperymentowania z obrazem i kolorem.

Szklaną część sztalugi można zdjąć z drewnianego stelaża, co znacznie ułatwia jej czyszczenie. Jej rogi są zaokrąglone, co chroni je przed uszkodzeniem.

Zaproponuj dziecku malowanie na sztaludze, by zachęcać je do ekspresji twórczej oraz stymulować motorykę i koordynację wzrokowo-ruchową, co jest niezbędne w późniejszej nauce pisania.

Drewniana część sztalugi została wykonana z lakierowanego litego drewna, co zapewnia stabilność szklanej części i możliwość umieszczenia sztalugi w dowolnym miejscu: na stole, biurku i podłodze. Lakierowane drewno nie wchłania farby i jest odporne na działanie czynników zewnętrznych, przez co sztaluga długo zachowa swój estetyczny wygląd.

W podstawie sztalugi znajduje się listwa LED, która podświetla obraz, nie przegrzewa szklanej powierzchni i jest bezpieczna dla dziecka. Za pomocą dołączonego w zestawie pilota można zmieniać kolory (oprócz białego jest ich 15) oraz tryby podświetlenia (4 do wyboru). Dzięki tym funkcjom sztaluga jest atrakcyjniejsza dla dziecka, stymuluje jego zmysły oraz wpływa na wyobraźnię. Działa terapeutycznie, gdyż pozwala na oswojenie lęku przed ciemnością.

Wykorzystaj sztalugę do zabawy z dzieckiem. Połącz malowanie z nauką kolorów i dostarczaniem dziecku różnorodnych bodźców, by integrować sensorykę i wyzwalać kreatywność. Pokaż, że w ciemności mogą odbywać się ciekawe doświadczenia z kolorem i obrazem. Pozwoli to dziecku przełamać strach i eksperymentować z podświetlaniem swoich małych dzieł sztuki.

Podświetlana sztaluga to doskonały pomysł na prezent przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 

 

Dlaczego warto?

Sztaluga to przede wszystkim doskonałe narzędzie do malowania i wszelkiej ekspresji twórczej. Jej gładka powierzchnia, którą łatwo zmyć, zapewnia zabawę na długi czas. Można po niej malować palcami z wykorzystaniem dostosowanych do tego celu farb, akwarelami, gwaszem oraz zmazywalnymi pisakami. Dzięki różnorodności tych produktów dziecko ma okazję stworzyć dzieło o złożonej fakturze, wymyślnych wzorach i w wielu kolorach.

Zachęcaj dziecko do rysowania po szklanej powierzchni. Może tworzyć dowolne ilustracje lub tematyczne obrazy - wszystko zależy od jego wyobraźni. Dzięki malowaniu doskonali swoje zdolności manualne, trenuje dominującą rękę i przygotowuje ją do pisania. Sprawne manualnie dziecko szybciej uczy się używania nożyczek i lepiej nimi operuje. Dodatkowo prędzej wdraża się do czynności samoobsługowych, m.in.: sznurowania butów i zapinania guzików.

 

Podświetlana sztaluga

 

Zabawa z użyciem sztalugi nie ma końca i zależy od wyobraźni dziecka. Dzięki temu, że widzi swój obraz z dwóch stron, ma możliwość eksperymentowania z nim. Dodatkowo może zaprosić drugą osobę do zabawy i razem tworzyć jedno dzieło lub łączyć dwa oddzielne obrazy w całość. To nie tylko stymuluje wyobraźnię dziecka, lecz także uczy je komunikacji oraz wdraża do relacji społecznych.

Pokaż dziecku, że podświetlony rysunek wygląda zupełnie inaczej niż wcześniej. Zmieniaj kolory oraz ich przejścia, by uatrakcyjnić zabawę i stymulować wzrok dziecka oraz doskonalić jego spostrzegawczość. Zachęcaj do obserwacji zmian i opisywania wrażeń w ich trakcie, by wzbudzać w dziecku chęci poznawcze oraz wzbogacać zasób słownictwa i umiejętność opisywania różnorodnych zjawisk. Taka zabawa stymuluje zmysły, daje impuls wyobraźni i pozwala dziecku na ekspresję - zarówno artystyczną, jak i werbalną.

Dzięki temu, że szklana powierzchnia jest duża, dziecko może tworzyć bardziej skomplikowane ilustracje i rozwijać swoje zdolności plastyczne wybranymi farbami. Łatwość zmywania obrazu uprzyjemnia pracę, gdyż dziecko nie musi zaczynać malowania od początku, gdy któryś element mu się nie spodoba. 

Zabawa kolorami, różnorodnymi farbami i narzędziami malarskimi wyzwala w dziecku kreatywność. Wskutek tego ma ono szansę uzewnętrzniania uczuć na obrazie, kombinowania z barwami i światłem, przez co pobudza swoją wyobraźnię oraz rozwija się emocjonalnie i intelektualnie.

 

Podświetlana sztaluga

 

 • Ułatwia naukę kolorów

Nauka kolorów poprzez malowanie farbami na szkle jest znacznie przyjemniejsza niż tradycyjne metody. Angażuje więcej zmysłów i pozwala na mieszanie odcieni i eksperymentowanie z nimi.

Wykorzystaj kolorowe farby lub pisaki, by wprowadzić dziecko w świat barw podstawowych i pochodnych. Maluj z nim po szklanej powierzchni i pozwól mu samodzielnie to robić, by bardziej zaangażowało się w zdobywanie nowych umiejętności. Pokaż, że kolory można mieszać, by uzyskiwać nowe odcienie. Podświetlaj je, by wydobywać nowe barwy i eksperymentować z nimi. Takie zabawy utrwalą dziecku nazwy kolorów, rozwiną funkcje poznawcze i pomogą mu zrozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie.

Panel LED świeci w 15 kolorach, które możesz dowolnie zmieniać za pomocą pilota. Wykorzystaj tę zabawę w utrwalaniu nowego słownictwa i stymulowaniu percepcji wzrokowej. Zachęcaj dziecko do rozpoznawania koloru światła i przykładania do szkła różnych przedmiotów, by mogło zaobserwować, jak zmieniają się ich barwy. Rozwiniesz w ten sposób jego spostrzegawczość oraz nauczysz obserwacji otaczającego go świata.

 

Podświetlana sztaluga

 

Zabawa farbami i malowanie obrazów na szklanej powierzchni pozwala na trenowanie motoryki i usprawnianie jej. Dzięki temu sztaluga może być wykorzystywana w trakcie terapii ręki piszącej. Dziecko chętniej będzie ćwiczyło ruchy dłoni, nadgarstka i uchwyt pędzla niż w trakcie pisania czy rysowania na kartce. Podświetlany panel dodatkowo uatrakcyjni zabawę i zapewni dziecku dodatkową stymulację.

Zachęcaj najmłodszych do malowania na sztaludze. Pokaż, jak zamaszyście kreślić kształty, by dziecko miało szansę uruchomić całą kończynę górną i doskonaliło motorykę dużą. W ten sposób rozwinie zmysł równowagi i koordynację całego ciała.

Ekspresja twórcza pozwala na wyciszenie się oraz ukojenie wzburzenia po trudnych wydarzeniach lub przykrych momentach w ciągu dnia. Zapewnia spokój po aktywności fizycznej. Dlatego też malowanie na sztaludze wskazane jest jako ćwiczenie relaksujące dla osób nadmiernie emocjonalnych oraz nadpobudliwych i może być wykorzystywane w trakcie terapii psychologicznej.

Gdy dziecko boi się ciemności, możesz skorzystać z podświetlanej sztalugi, by pomóc mu przełamać ten strach.

Zachęcaj dziecko do malowania obrazów, które mu się dobrze kojarzą, a potem podświetlaj je przy zgaszonym świetle głównymi obserwujcie, jakie są niezwykłe z tej perspektywy. Namalujcie wspólnie krajobraz, a później zróbcie teatrzyk cieni na jego tle. W ten sposób dasz dziecku impuls do pozytywnego odbioru ciemności i pokażesz, że w ciemności mogą powstać piękne obrazy.

 

Podświetlana sztaluga

 

Malowanie - szczególnie palcami - połączone z nauką kolorów i różnorodnością świateł to bodźce dla wielu receptorów. Pozwalają na integracją sensoryczną odpowiedzialną za rozwój fizyczny i emocjonalny dziecka.

Zachęcaj najmłodszych do malowania palcami po szkle, by stymulować ich dotyk. Powtarzaj nazwy kolorów i opowiadaj o tym, co dziecko namalowało, by pobudzać percepcję słuchową. Motywuj do obserwowania zmiany barw w trakcie przełączania kolorów, by dziecko włączyło do zabawy kolejny zmysł. W ten sposób dostarczysz mu bodźców, które zintegrują receptory i wpłyną na ich harmonijny rozwój.

 

Podświetlana sztaluga

 

Co zawiera?

Sztaluga z drewnianą podstawką i pilotem, instrukcja obsługi i montażu, w zestawie śruby do montażu stojaka i imbusy do ich wkręcenia.

Podświetlana sztaluga

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: drewno, szkło, plastik

Wymiary: 55,7 x 46,7 x 4,5 cm

Waga: 4 kg

Wydajność: 14,4 W(wtyczka z transformatorem)

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

zobacz inne zabawki do panelu

Recenzje


Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

25-08-2023
W poprzednim artykule wspominaliśmy o tym, jak istotny jest zmysł dotyku, w prawidłowym rozwoju dziecka. Dziś nadszedł czas na propozycje codziennych czynności i zabaw, stymulujących zmysł dotyku. Mamy dla Ciebie 9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Którą z nich wybierasz?

więcej

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

24-07-2023
Twoje dziecko nie lubi przytulać się, mimo iż nie dzieje mu się żadna krzywda? Nieswojo czuje się w zatłoczonych miejscach, mimo iż jest ze znanymi mu osobami? A może denerwują go niektóre ubrania, a nie ma uczulenia na żadne materiały, lub nie lubi bawić się różnego rodzaju...

więcej

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

23-05-2023
Dzisiaj kilka słów o edukacji osób niepełnosprawnych intelektualnych, o sposobie wprowadzania ich w świat przyrody, pór roku. Mówiąc o edukacji, nasuwają się pytania: czy edukacja w tym zakresie powinna ograniczać się do teorii? Czy dzieci powinno usadzać się w ławkach z...

więcej