Płytki ułamkowe

 • 55,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 70,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  70,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Płytki ułamkowe to idealne rozwiązanie dla nauczycieli do wprowadzania ułamków na lekcjach oraz niezastąpiona pomoc edukacyjna dla uczniów. Dzięki nim bez problemu zrealizujesz materiał dydaktyczny i wytłumaczysz dzieciom zawiłości matematyki na konkretach. Graficzny zapis ułamków pozwoli im lepiej zrozumieć podział całości na części oraz przyswoić pojęcia, tj. licznik, mianownik i kreska ułamkowa.

Płytki ułamkowe sprawdzą się nie tylko w edukacji wczesnoszkolnej i klasach wyższych szkoły podstawowej. Użyjesz ich również podczas pracy z dziećmi ze specyficznymi trudnościami w nauce, na zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych i korekcyjno-terapeutycznych. Wykorzystasz je także w przedszkolu do sortowania i porównywania.
Płytki ułamkowe to wyjątkowy produkt, który będzie niezastąpiony w edukacji domowej. Nauka przy ich pomocy to świetna zabawa dla każdego dziecka. Możesz je również podarować jako przemyślany prezent dla małego matematyka.

Zainwestuj w produkt, który przyniesie szereg korzyści Twojemu dziecku i sprawi, że nauka matematyki nie będzie żmudnym obowiązkiem, ale ciekawym wyzwaniem!

Doskonały pomysł na edukacyjny prezent dla dzieci powyżej 6 roku życia.

 

 

 

88-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-4-8-szkola-podstawowa Odpowiednie dla klas 4-8

Kwadraty ułamkowe umożliwią skuteczną realizację programu nauczania matematyki oraz wytycznych zawartych w podstawie programowej dla młodszych klas szkoły podstawowej.

86-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa Świetne dla klas 1-3

Wykorzystaj ułamkowe figury do rozbudzania ciekawości poznawczej z zakresu matematyki u dzieci rozpoczynających swoją przygodę w szkole.

106-kreatywnosc2 Logiczne myślenie

Praca z konkretami wspomaga rozwój logicznego myślenia na podstawie zdobytych doświadczeń.

30-motoryka-mala-terapia-reki3 Motoryka mała

Manipulowanie figurami o różnych kształtach wspiera rozwój motoryki małej.

64-sortowanie-dopasowywanie3 Nauka kształtów

Zestaw wspomaga utrwalanie pojęć i właściwości figur geometrycznych.

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Percepcja wzrokowa

Układanie kształtów według reguły oraz sortowanie i porównywanie ich pozytywnie wpływa na rozwój percepcji wzrokowej.

 

Dlaczego warto?

 • Tłumaczenie trudnych zagadnień matematycznych w prosty sposób, rozwój logicznego myślenia

Nie od dziś wiadomo, że najlepiej uczyć się poprzez działanie. Nakładając poszczególne części na całość dziecko obserwuje zależności między ułamkami, porównuje je i bez problemu rozumie. Zauważa, że poszczególne ułamki mogą składać się z kilku mniejszych i dostrzega różnice w ich budowie i zapisie graficznym. Przy pomocy figur nauczysz dziecko dodawać i odejmować ułamki oraz wytłumaczysz konieczność sprowadzania ich do wspólnego mianownika.

 

Płytki ułamkowe

 

 • Rozwój motoryki małej, percepcji wzrokowej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej

Manipulowanie figurami ułamkowymi rozwinie sprawność manualną i koordynację oko-ręka. Płytki można sortować według kolorów i kształtów, dzięki czemu dziecko utrwali nazwy podstawowych barw i właściwości figur geometrycznych. To wszystko pobudzi percepcję wzrokową. Spostrzeganie ma wpływ na rozwój działalności intelektualnej połączonej z praktycznie wykonywanymi czynnościami.

 

Płytki ułamkowe

 

Co zawiera?

 • Zestaw zawiera 51 elementów

 

Płytki ułamkowe

 

Główne informacje

 • Wiek: 6+

 • Wymiary: 25.7cm x 23.1cm x 1.3cm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Recenzje


Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

25-08-2023
W poprzednim artykule wspominaliśmy o tym, jak istotny jest zmysł dotyku, w prawidłowym rozwoju dziecka. Dziś nadszedł czas na propozycje codziennych czynności i zabaw, stymulujących zmysł dotyku. Mamy dla Ciebie 9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Którą z nich wybierasz?

więcej

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

24-07-2023
Twoje dziecko nie lubi przytulać się, mimo iż nie dzieje mu się żadna krzywda? Nieswojo czuje się w zatłoczonych miejscach, mimo iż jest ze znanymi mu osobami? A może denerwują go niektóre ubrania, a nie ma uczulenia na żadne materiały, lub nie lubi bawić się różnego rodzaju...

więcej

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

23-05-2023
Dzisiaj kilka słów o edukacji osób niepełnosprawnych intelektualnych, o sposobie wprowadzania ich w świat przyrody, pór roku. Mówiąc o edukacji, nasuwają się pytania: czy edukacja w tym zakresie powinna ograniczać się do teorii? Czy dzieci powinno usadzać się w ławkach z...

więcej