Płynna sensoryczna mata - Kwadraty (efekt metalik) 30x30

 • Producent: EDUPLAY
 • Kod producenta: 4260586150629

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 1 190,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 1 190,00 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  1 190,00 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Płynna sensoryczna mata - Kwadraty (efekt metalik) to uniwersalna zabawka edukacyjna, która znacząco przyczyni się do rozwoju Twojego dziecka. Regularna zabawa nimi rozwinie wyobraźnię oraz motorykę dużą.  Nietypowe kolory i wzory mat zaciekawią oraz zachęcą najmłodszych do ćwiczeń sensorycznych. 

Żelowe maty sensoryczne nie posiadają ograniczeń wiekowych, dlatego mogą być używane zarówno przez maluszków, jak i dzieci starsze. Zestaw składający się z 5 kolorowych mat doskonale sprawdzi się nie tylko podczas aktywnych zabaw w domu, ale również w przedszkolu, czy gabinecie terapeutycznym.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Doskonała pomoc w trakcie terapii integracji sensorycznej

Ta fascynująca mata będzie także niezawodną pomocą, ułatwiającą przeprowadzenie terapii integracji sensorycznej. Mata sensoryczna oddziałuje na zmysł wzroku oraz dotyku, poprzez przyjemne dla oka kolory oraz błyszczące wzory.

 

 

Dzieci dotykając maty, powodują przemieszczanie się kolorowego żelu we wnętrzu maty, tworząc fascynujące i unikalne wzory. Barwne efekty zachęcą do dalszej interakcji i wielozmysłowej zabawy. Maty można wykorzystać podczas codziennych aktywności takich jak np.: rysowanie, czytanie, granie w gry planszowe, czy zabawa innymi zabawkami sensorycznymi. Tak a forma zabaw zapewni dzieciom dodatkowe wrażenia wzrokowe.

 

Maty edukacyjne przyczynią się do rozwoju wyobraźni i kreatywności najmłodszych

 

 • Świetne rozwiązanie do zabaw w grupie

Ścieżka sensoryczna pozwala nie tylko na samodzielną zabawę, ale również zabawę w większej grupie. Pakiet 5 mat pozwoli na zbudowanie ścieżki sensorycznej, na której dziecko będzie mogło doskonalić swoje zmysły wraz z rówieśnikami. Wspólna zabawa to nie tylko przyjemność i dodatkowa frajda, ale także doskonała okazja do kształtowania kompetencji społecznych Twojej pociechy. Ta zabawka sensoryczna pozwoli Ci na przeprowadzenie ciekawych zajęć w przedszkolu i szkole, wspierając rozwój relacji i interakcji wśród dzieci.

Na filmiku widoczne są Płynne sensoryczne maty - Kwadraty 

 

 

Zmieniające się wzory zachęcają do pozostawania w ruchu. Poprzez aktywną zabawę dziecko rozwija układ mięśniowy i poprawia równowagę. Mata może posłużyć także jako bezpieczne miejsce do ćwiczeń fizycznych mających na celu poprawę ogólnej sprawności dziecka.

 

Mata do zabawy wspomoże rozwój ruchowy dziecka

 

 • Maty są trwałe i bezpieczne

Ta pomoc terapeutyczna została wykonana z najnowocześniejszych i bezpiecznych materiałów, dzięki czemu nie musisz martwić się o bezpieczeństwo Twojego dziecka. Maty są całkowicie nietoksyczne oraz szczelne, chroniąc przed wylaniem płynu kosmetycznego na zewnątrz. Antypoślizgowy spód zapobiega ich przesuwaniu się podczas bardziej wymagających aktywności. Taka zabawka jest także łatwa w utrzymaniu czystości, zestaw wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Warstwa ochronna o grubości 3,5 mm jest szczególnie odporna na zarysowania i ścieranie, a każda mata może być obciążona aż do 90 kg.

 

Mata edukacyjna dla dzieci to bezpieczny i trwały produkt

 

Płynne maty sensoryczne można łączyć w zestawy z innymi matami czy ścieżkami. Łącząc pakiety, stworzysz miejsce w którym dziecku będzie mogło się wyciszyć oraz zrelaksować. Zabawa w takim miejscu poprawia koncentrację, a także wzbogaca wrażenia podczas zabawy. 

 

Mata edukacyjna dla niemowląt i nie tylko

 

Co zawiera?

W skład zestawu wchodzi 5 mat w kolorach:

 • srebrny metalik,

 • złoty metalik,

 • zielony metalik,

 • czerwony metalik,

 • niebieski metalik.

Główne informacje

Wiek: brak ograniczeń wiekowych

Waga: ok. 11 kg/m2

Wymiary: 30 x 30 cm, grubość 6 mm, z czego 2 mm to podkład antypoślizgowy

Materiał: PVC, PE, woda z kolorowym płynem kosmetycznym

Odporność ogniowa: EN13501-1: 2007 Bf1-S1

Niepalny i nadający się do recyklingu.

Maksymalne obciążenie każdej podkładki to 90 kg.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Nauka cyfr w przedziale 1-10 u dzieci z zaburzeniami w spektrum autyzmu (ASD) i nie tylko

Nauka cyfr w przedziale 1-10 u dzieci z zaburzeniami w spektrum autyzmu (ASD) i nie tylko

20-03-2023
Matematyka, ze względu na swoją abstrakcyjność, jest dziedziną nauki, która sprawia trudność niejednemu dziecku. Dla dziecka z autyzmem pojęcia matematyczne, w tym cyfry są często bardzo trudne do zrozumienia i opanowania. Dlatego przy wprowadzaniu zagadnień matematycznych tak ważne...

więcej

Wykorzystanie "dmuchajek" w terapii logopedycznej

Wykorzystanie "dmuchajek" w terapii logopedycznej

03-03-2023
Oddychanie to czynność niezbędna do życia. To także czynność, która jest ściśle związana z mową. Oddychając prawidłowo nie mamy zwykle problemu z ograniczoną pojemnością płuc, ze zbyt częstymi infekcjami górnych dróg oddechowych, z płynnością mowy, czy z wadą zgryzu. W...

więcej

LICZMANY – jak wspomóc dzieci w nauce zagadnień matematycznych?

LICZMANY – jak wspomóc dzieci w nauce zagadnień matematycznych?

17-02-2023
Profesor Edyta podkreśla w swoich pracach, że ponad połowa polskich dzieci wykazuje uzdolnienia matematyczne już w przedszkolu. Niestety po ośmiu miesiącach nauki w szkole programowej już tylko co ósme dziecko przejawia wysokie zdolności matematyczne! To niezwykle smutna i zatrważająca...

więcej