PLUG it - Zestaw małego wynalazcy (moduł do Domku aktywności)

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: BELEDUC

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 199,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 235,00 zł

  189,05 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 235,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 45,95 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 204,95 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  204,95 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Zestaw małego wynalazcy to ciekawy moduł do Domku aktywności serii PLUG it. Można zawiesić go za pomocą dołączonych śrub i bawić się w doświadczenia fizyczne. Dzięki pomysłowej konstrukcji dzieci mają okazję bawić się w mechaników. Przekładnie, gumki i turbina wiatrowa umożliwiają prowadzenie eksperymentów naukowych. Taka aktywność rozwija wiedzę z zakresu nauk ścisłych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Doskonali więc umiejętności STEM i udowadnia, że różne dziedziny wiedzy są ze sobą powiązane.

Ponadto Zestaw małego wynalazcy to ciekawy sposób na rozwijanie kreatywności przedszkolaka oraz wzmacniania zdolności do twórczego rozwiązywania problemów.

Bawiąc się w konstruktora, Twoja pociecha poprawia zdolności manualne, uczy się zręczności i precyzji ruchów. Trening ręki piszącej w formie zabawy to jeden z lepszych sposobów stymulowania rozwoju motoryki małej.

Zestaw od PLUG it świetnie sprawdzi się jako pomoc dydaktyczna w przedszkolu oraz zabawka manipulacyjna  w domu. Będzie stanowić świetny dodatek do wyposażenia gabinetu terapeuty i specjalisty od SI. Przyda się w kącikach malucha w restauracjach, hotelach i klubach dziecięcych.

 

Sprawdź ulotkę dotyczącą produktów z serii PLUG it

 

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Zabawka wspiera rozwój zdolności motorycznych, wpływa na zręczność i precyzję ruchów

23-logiczne-myslenie2 Nauka rozwiązywania problemów

Zabawa w budowanie konstrukcji oraz eksperymentowanie uczy rozwiązywania problemów

107-kreatywnosc Kreatywność

Dziecko może samodzielnie budować maszyny i dopasowywać projekt do swoich potrzeb, co rozwija kreatywność i wyobraźnię

106-kreatywnosc2 Logiczne myślenie

Zabawy konstrukcyjne uczą rozumowania i wnioskowania

35-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123-3 Matematyka

Budowanie maszyn to świetna okazja do nauki matematyki i rozwijania inteligencji przestrzennej

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspiera edukację STEM

STEM to skrót od angielskich wyrazów oznaczających naukę, technologię, inżynierię i matematykę. Jest to interdyscyplinarna dziedzina, która łączy te cztery obszary w celu rozwiązywania problemów, wprowadzania innowacji i wspierania rozwoju nowych technologii.

Zestaw małego wynalazcy umożliwia prowadzenie działań pokazujących dzieciom, że poszczególne dziedziny nauki się przenikają. Przedszkolak może bowiem konstruować maszynę, eksperymentować z różnymi sposobami jej działania i doświadczać fizyki. Dzięki temu uczy się myśleć krytycznie i rozwijać zdolności techniczne.

Zintegrowane podejście do nauki jest kluczowe we współczesnym świecie, bo pomaga rozwijać kreatywność czy zdolność rozwiązywania problemów.

 

 • Stymuluje rozwój zdolności manualnych

Zestaw małego wynalazcy wspomaga rozwój zdolności manualnych dziecka poprzez możliwość wykonywania różnych ćwiczeń. Mały użytkownik ma okazję przesuwać koła, obracać nimi, poruszać wiatrakiem i prowadzić różne doświadczenia.  

Taka aktywność rozwija ich zdolności manipulacyjne, zręczność i precyzję ruchów. Wspomaga koordynację wzrokowo-ruchową. Są to umiejętności niezbędne do nauki samoobsługi, np. zawiązywania sznurowadeł czy zapinania guzików. Przygotowują rękę do bardziej skomplikowanych czynności, np. pisania.

 

Plug-it - Zestaw małego wynalazcy (moduł do Domku aktywności)

 

Zestaw małego wynalazcy stwarza nieograniczone możliwości kreatywnego myślenia. Dzieci mogą projektować i budować różnorodne konstrukcje, a później sprawdzać ich działanie i modyfikować je zgodnie z potrzebami.

Ponadto praca z zestawem zachęca najmłodszych do organizowania zabaw wcielania się w role projektantów, inżynierów, wynalazców czy architektów. Dzięki temu użytkownicy Zestawu PLUG it stymulują wyobraźnię.

 

 • Pasuje do innych elementów PLUG it

Zestaw małego wynalazcy to element pasujący do innych narzędzi PLUG it. Można go zawiesić na Domku aktywności i uatrakcyjnić zabawę tą pomocą edukacyjną.

Prosty montaż Zestawu małego wynalazcy za pomocą dołączonych śrub daje okazję wszechstronnych zabaw o charakterze edukacyjnym.

 


Pomysły na zabawę


Zadanie polega na budowaniu maszyny z dostępnych elementów oraz sprawdzanie jej działania.

Dzieci mogą konstruować ją indywidualnie lub w małych grupach.

 

Plug-it - Zestaw małego wynalazcy (moduł do Domku aktywności)

 

Co zawiera?

Zestaw zwiera:

 •    5 dużych przekładni 

 •    2 małe przekładnie

 •   1 koło 

 •    1 element trójkątny

 •    2 narzędzia 

 •     3 gumowe pierścienie

 •   11 średnich śrub 

 •   3 małe śrubki 

 •   pręt 1-otworowy wykonany z drewna

 •     3 skrzydła 

 •    14 orzechów 

 

Główne informacje

 • Wiek: 3+
 • Materiał wykonania: tworzywo sztuczne, silikon, drewno

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej