PLUG it - Klepsydra/tuba sensoryczna (moduł do Panelu Ściennego & Domku Aktywności)

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: BELEDUC

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 119,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 145,00 zł

  113,05 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 145,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 31,95 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 128,95 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  128,95 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

PLUG it – Klepsydra/tuba sensoryczna (moduł do Panelu Ściennego & Domku Aktywności)

Klepsydra/tuba sensoryczna to kolejne akcesorium do zestawów PLUG it.  Zawiesisz ją zarówno na Panelu ściennym, jak i Domku aktywności. Urozmaicisz nią wiele zabaw, m.in. konstrukcyjnych i manipulacyjnych. Dodasz im dreszczyku emocji, jeśli zaczniesz odmierzać dzieciom czas w tak magiczny sposób!

Dzięki potrząsaniu tubą i przekręcaniu jej na ściance Beleduc, Twoja pociecha może obserwować kapiące krople. Efekt kolorystyczny uzyskany przez ściekający płyn wpływa pozytywnie na percepcję wzrokową i wzmacnia spostrzegawczość.

Zabawa Klepsydrą/tubą sensoryczną wspiera rozwój funkcji poznawczych. Doskonali zdolność koncentracji uwagi i rozumowania. Ponadto potrząsanie butelką i obracanie jej pozwala na kontrolę mięśni, a także usprawnia ruch dłoni i nadgarstka, co przyczynia się do wzmacniania motoryki małej.

Dlatego też PLUG it – Tuba sensoryczna może być używana osobno oraz z innymi narzędziami z tej serii. Skorzystają z niej rodzice do organizowania ciekawych zabaw w domu, terapeuci na zajęciach specjalistycznych czy wychowawcy w przedszkolu. 

 

85-edukacja-przedszkolna2 Wyposażenie przedszkola

Zabawka wzbogaci pozostałe zestawy Plug-it i posłuży jako narzędzie edukacyjno-terapeutyczne w przedszkolu

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Potrząsanie tubą i przekręcanie nią wspiera rozwój motoryczny dziecka

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Wzrok

Spadające krople stymulują percepcję wzrokową

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Emocje

Zabawa w obserwację spadających kropli wycisza i daje chwilę relaksu

34-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123 Matematyka, liczenie

Spadające krople można liczyć i rozwijać kompetencje matematyczne dziecka

 

 

Dlaczego warto?

 • Wzmacnia integrację sensoryczną

Zabawa PLUG it – Tubą sensoryczną może polegać na potrząsaniu, turlaniu, odwracaniu i przekręcaniu, jeśli ją zwiesimy na ściance. Za każdym razem wypełniający naczynie płyn będzie zachowywał się inaczej. Obserwując spadające, kolorowe krople, mały odkrywca dozna wielu niesamowitych wrażeń zmysłowych.

Dzięki Klepsydrze sensorycznej stymulacja percepcji wzrokowej odbywa się więc w harmonijny i zorganizowany sposób. Dziecko ma szansę na odbiór i przetwarzanie bodźców w przyjaznych warunkach i utrwalanie ich. Dzięki temu staje się bardziej spostrzegawcze i wzmacnia pamięć wzrokową.

 

Plug It - Klepsydra/tuba sensoryczna (moduł do Panelu Ściennego & Domku Aktywności)

 

 • Relaksuje i odpręża

Różnokolorowy płyn w środku Klepsydry sensorycznej, w zależności od sposobu zabawy, przelewa się w inny sposób. Po potrząśnięciu krople wymieszają się i będą bardziej dynamiczne, po delikatnym przełożeniu zaczną ściekać trochę wolniej. Dzięki temu hipnotyzujący ruch wewnątrz Tuby sensorycznej PLUG it nie tylko pobudza zmysły, ale pozwala dziecku na chwilę relaksu i ukojenia emocji.

Zabawa kolorową butelką daje także okazję, by się uspokoić i odprężyć. To świetne wyjście, gdy Twoja pociecha nudzi się lub potrzebuje chwili tylko dla siebie.

 

 • Pasuje do innych elementów PLUG it

Klepsydra/tuba sensoryczna to kolejny element pasujący do innych narzędzi PLUG it. Można ją zawiesić na Domku aktywności i Panelu ściennym, a po zabawie zdemontować lub umieścić w innym miejscu.

Dzięki Klepsydrze wzbogacisz ścianki zestawów PLUG it i urozmaicisz zabawę wszystkimi zestawami Beleduc o czynność mierzenia czasu w ciekawej dla dziecka formie.

 


Pomysły na zabawę


Dziecko w dowolny sposób porusza tubą, a następnie osoba dorosła włącza stoper. Zadanie polega na odliczaniu kropli, które spadną w ciągu minuty. Powtarzamy tę samą czynność, ale np. mocniej potrząsamy tubą lub delikatnie ją przekręcamy. Sprawdzamy, czy krople spadną w tym samym tempie. Wyciągamy wnioski z eksperymentu.

 

Plug It - Klepsydra/tuba sensoryczna (moduł do Panelu Ściennego & Domku Aktywności)

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 1 sztukę

 

Główne informacje

 • Wiek: 3+

 • Wymiary: 7,4 x 15,7 x 6 cm 

 • Materiał: tworzywo sztuczne, sklejka, olej mineralny

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej