PLUG it - Dary Froebla (moduł do Panelu Ściennego & Domku Aktywności)

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888270901

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 349,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 425,00 zł

  331,55 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 425,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 93,45 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 354,55 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  354,55 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

Dla kogo?

PLUG it – Dary Froebla dla dzieci 3 lata+

PLUG it – Dary Froebla to fantastyczna drewniana zabawka dla młodszych i starszych dzieci. Może posłużyć jako pomoc dydaktyczna w przedszkolu i w szkole, również do pracy w nurcie Montessori.

Kolorowe wtyczki świetnie nadają się do nauki zagadnień matematycznych oraz doskonalenia zdolności motorycznych małego użytkownika. Z tym ciekawym zestawem przybliżysz uczniom właściwości figur geometrycznych, utrwalisz kolory i zobrazujesz pojęcie liczby czy ułamków. Dzięki ciekawym ćwiczeniom z Darami Froebla rozwiniesz w swoim maluchu myślenie matematyczno-przestrzenne, co jest idealnym wstępem do nauki geometrii.

Drewniany zestaw PLUG it od Beleduc uczy poprzez zabawę, wyzwala kreatywność i wzmacnia funkcje poznawcze. Jest dobrym zajęciem dla dzieci, które szybko się dekoncentrują oraz dla tych uczniów, którzy potrzebują wsparcia sensorycznego. Ułatwia bowiem skupienie i dostarcza wrażeń zmysłowych, pozwalając na ich harmonijne przetworzenie.

Wtyczki z figurami Dary Froebla idealnie pasują do innych zabawek dydaktycznych PLUG it dostępnych oddzielnie, np. do Panelu Ściennego, Domku aktywności czy Zestawu ściennego.

Uwaga! Zestaw nie zawiera panelu ściennego przedstawionego na zdjęciach.

 

Sprawdź ulotkę dotyczącą produktów z serii Plug-it

 

 

47-od-3-roku-zycia Przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia

Zestaw zawiera małe części, jest więc przeznaczony dla dzieci od 3. roku

23-logiczne-myslenie2 Pomoc dla przedszkoli

Dary Froebla to doskonała pomoc dydaktyczna do nauki kolorów i figur geometrycznych w przedszkolu

107-kreatywnosc Motoryka mała

Zabawa w przekładanie figur wspiera rozwój motoryczny dziecka

33-nauka-ksztaltow-geometria Kształty

Zestaw utrwala nazwy i właściwości figur geometrycznych

40-nauka-rozwiazywania-problemow Segregowanie, klasyfikowanie

Części zestawu można segregować według kształtu lub koloru

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Pomagają w nauce matematyki: figury geometryczne, myślenie przestrzenne, całość, część, liczba

Zestaw PLUG it – Dary Froebla składa się z kolorowych wtyczek w kształcie figur geometrycznych. Jest więc idealnym narzędziem edukacyjnym w przybliżaniu zagadnień z geometrii. Dziecko może utrwalać nazwy figur oraz opowiadać o ich właściwościach, np. liczbach wierzchołków czy boków.

Ponadto mniejsze i większe elementy uczą myślenia matematycznego i obrazują, w jaki sposób zbudowane są figury, np. kwadrat powstaje poprzez złożenie dwóch identycznych trójkątów, prostokąt po złożeniu kwadratów itp. Dzięki temu mały użytkownik przyswaja kolejne pojęcia: całość i część, co jest świetnym wprowadzeniem do późniejszej nauki ułamków.

Z kolei drewniane kołki z figurami pomogą dziecku w nauce liczenia i zobrazują abstrakcyjne pojęcia liczby. 

Matematyka wprowadzana od wczesnych lat w formie zabawy to najlepszy sposób na zachęcenie dziecka do wzbogacania wiedzy!


Plug-it - Dary Froebla

 

 • Wzmacniają funkcje poznawcze

Zabawa z Darami Froebla polega na składaniu figur geometrycznych z mniejszych części, porównywaniu ich, tworzeniu wzorów czy segregowaniu według wybranego klucza. Taka aktywność to doskonały sposób na wzmacnianie funkcji poznawczych, w tym stymulację spostrzegawczości i pamięci.

Drewniane wtyczki pozwalają na dostrzeganie podobieństw i różnic między kształtami oraz analizowanie ich ułożenia w przestrzeni. Poprzez takie ćwiczenia najmłodsi uczą się rozpoznawać figury, kolory oraz pojęcia: prawo-lewo, góra-dół a także trenują zdolność dłuższego skupienia się na zadaniu.

Usprawnianie funkcji poznawczych, poprawia zdolność pozyskiwania oraz utrwalania wiedzy o świecie. Ułatwia organizowanie zdobytych wiadomości w system wiedzy, a przez to wspiera proces uczenia się.

 

Wskutek zabawy figurami z zestawu PLUG it – Dary Froebla, manipulowania nimi, segregowania, wkładania do filcowego worka, przekładania ich oraz odwzorowywania sekwencji, rozwija się również motoryka mała dziecka oraz koordynacja wzrokowo-ruchowa. Te funkcje są istotne w kształtowaniu się zdolności manualnych maluszka i stanowią przygotowanie do samego procesu pisania. Pozwalają na trenowanie prawidłowego chwytu pęsetowego (palec wskazujący - kciuk), sprawności nadgarstka i ruchów po łuku. Usprawniają mięśnie ręki dominującej, niwelując w przyszłości jej męczliwość i poprawiając grafomotorykę.

Dobrze stymulowana motoryka i koordynacja ręka-oko wpływają na lepsze zdolności manualne przedszkolaka, np. przy posługiwaniu się nożyczkami i przyborami plastycznymi. Maluszek szybciej uczy się samoobsługi w zakresie zapinania guzików, mycia zębów i sznurowania butów. Jest sprawniejszy fizycznie a przez to pewniejszy siebie.

 

Plug-it - Dary Froebla

 


Pomysły na zabawę


Dorosły układa wzór z figur geometrycznych, po czym burzy go. Następnie dziecko układa figury w tej samej kolejności.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera:

 • 2 prostokąty

 • 4 kwadraty

 • 4 ćwiartki koła

 • 4 trójkąty

 • 2 kręgi

 • 1 torba do przechowywania „Trójkąt”

 • 3 kołki mocujące

Uwaga! Zestaw nie zawiera panelu ściennego przedstawionego na zdjęciach.

 

Główne informacje

 • Wiek: 3+

 • Materiał wykonania: sklejka, filc

 • Wymiary: 11 x 32,5 x 17,5 cm

 • Produkt posiada certyfikat zgodności CE

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej