Playfoam, Masa Piankowa, Zestaw Do Nauki Liczb + KARTY PRACY

 • 119,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 134,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  134,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Zestaw Do Nauki Liczb Playfoam to połączenie lubianego przez dzieci formowania plastycznej masy z poznawaniem cyfr! Dołączone do kompletu karty pracy przedstawiają cyfrę od 0 do 9 i podpowiedzi w postaci strzałek, które instruują, jak wylepić dany kształt.

Karty są dwustronne, obrazując cyfrę i odpowiadającą jej liczbę (np. do cyfry 3 przygotowanej do wylepienia z pianki przypisany jest obrazek przedstawiający 3 słoniki). Na pozostałych kartach znajdują się kształty, które również należy wypełnić masą piankową. Taka zabawa angażuje także zmysł dotyku, co można wykorzystać w terapii SI.

Dzieci bardzo lubią zajęcia, na których mogą lepić i bawić się plastyczną masą. Dlatego warto wprowadzić takie zabawy nie tylko w domu, ale też podczas terapii ręki. Ugniatanie, odkształcanie i lepienie z pianki pomoże ćwiczyć palce, a równocześnie wprowadzi w świat matematyki!

 

 

 

85-edukacja-przedszkolna2 Zestaw dla dzieci w wieku przedszkolnym

Playfoam, Masa Piankowa, Zestaw Do Nauki Liczb jest przeznaczony dla przedszkolaków od 3 roku życia.

35-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123-3 Nauka rozpoznawania cyfr

Z Zestawem Do Nauki Liczb dziecko będzie uczyć się rozpoznawać cyfry i przypisaną do nich wartość liczbową.

77-zmysl-dotyku Angażuje receptory dotykowe rąk

Playfoam, Masa Piankowa oddziałuje na zmysł dotyku. Dzięki temu można wykorzystać zestaw do terapii SI.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Ćwiczenia motoryki małej, terapia ręki

Ugniatanie Masy Piankowej to lubiane przez dzieci ćwiczenia ręki, które warto wykonywać w domu i w gabinecie terapeuty.

15-karty-pracy W zestawie 13 dwustronnych kart pracy

Do Masy Piankowej Playform dołączonych jest 13 dwustronnych kart pracy. Umieszczone na nich cyfry od 0 do 9 i kształty do wypełnienia masą piankową pozwalają na naukę liczb i rozwój wielu ważnych funkcji.

 

Dlaczego warto?

Wylepiając cyfry masą piankową, dziecko wykorzystuje do nauki dwa zmysły równocześnie! Dotyk i wzrok, współpracując ze sobą, pomogą łatwiej zapamiętać znaki graficzne cyfr. Karty pracy zostały w ten sposób przygotowane, aby dziecko od razu mogło zobaczyć, jak dużą liczbę przedstawia wylepiona cyfra. Ciekawa grafika, podpowiedzi w postaci strzałek i wyraźne wzory – to wszystko sprawi, że przedszkolak szybciej zrozumie pojęcie liczby w zakresie od 0 do 9.

 

Piankowe cyfry posiadają ciekawą grafikę z podpowiedziami w postaci strzałek i wyraźne wzory – to wszystko sprawi, że przedszkolak szybciej zrozumie pojęcie liczby w zakresie od 0 do 9.

 

 • Ćwiczenia motoryki małej i terapia ręki

Ugniatanie masy piankowej, wylepianie wzorów cyfr i innych kształtów oraz formowanie masy na różne sposoby to bardzo dobre ćwiczenia ręki! W czasie gniecenia plastycznego materiału kształtuje się siła dłoni i palców oraz ich sprawność. Masa plastyczna jest dobrym źródłem oporu dla mięśni całej dłoni, przystosowanym do małych rączek! W taki sposób można wspomagać także rozwój dziecka z obniżonym dystalnie napięciem mięśniowym. Warto skorzystać z takiego zestawu również w czasie terapii ręki. Do ćwiczeń z masą piankową chętnie zasiądzie każde dziecko!

 

 • Zabawy z elementami integracji sensorycznej

Masa piankowa należy do bardzo przydatnych akcesoriów do ćwiczeń integracji sensorycznej! Bodźce dotykowe odbierane przez palce mogą być tu ukierunkowane na połączenie terapii SI z nauką liczb! Taki zestaw sprawdzi się m.in. w pracy z dziećmi z zaburzeniami odbioru bodźców przez receptory dotykowe dłoni. Ugniatanie masy dostarczy też informacji o ułożeniu stawów. Pozwoli to ćwiczyć propriocepcję wraz z innymi ważnymi rozwojowo umiejętnościami.

Masa piankowa należy do bardzo przydatnych akcesoriów do ćwiczeń integracji sensorycznej! Bodźce dotykowe odbierane przez palce mogą być tu ukierunkowane na połączenie terapii SI z nauką liczb!

 • Masa piankowa wielokrotnego użytku

Ugniatanie pianki w zarys cyfr i kształtów to pomysł na wiele zabaw. Za każdym razem, po wykonaniu ćwiczeń masę da się ugnieść z powrotem i ułożyć w odpowiednim miejscu specjalnego pojemnika. Tak przygotowana masa plastyczna jest już gotowa do kolejnych zajęć! Jest to dla dziecka także element nauki porządkowania stanowiska nauki i zabawy.

 

 • Utrwalanie znajomości kolorów i kształtów

Z kartami pracy dołączonymi do zestawu Playfoam ćwiczy się nie tylko rozpoznawanie cyfr, ale też znajomość kształtów. W czasie zabawy utrwalać można także umiejętność rozpoznawania i nazywania barw. Wyklejając dana cyfrę, można użyć różnych kolorów. Ważne jest jednak, aby przy sprzątaniu do każdej przegrody pojemnika trafiła masa o jednakowej barwie. Pozwoli to ćwiczyć sortowanie fragmentów pianki ze względu na kolor. Zestaw daje więc wiele możliwości ćwiczeń i zabaw, które można dopasować do wieku przedszkolaka!

 


Pomysły na zabawę


Oprócz standardowego wykorzystania zestawu, z masą piankową można zaaranżować także wiele innych, atrakcyjnych zabaw, takich jak np.:

 • „Piankowe porządki” – ćwiczenia ręki, percepcji wzrokowej, sortowania i rozpoznawania kolorów

Zabawa w piankowe porządki będzie przydatna dla najmłodszych przedszkolaków. Rodzic lub pedagog przygotuje cząstki pianki, dzieląc masę każdej barwy na 2, 3 lub 4 części. Następnie układa powstałe kawałki w formie rozsypanki na blacie stołu. Dziecko ma za zadanie odnaleźć fragmenty tego samego koloru, zagnieść je ze sobą i umieścić w pojemniku. W ten sposób na blacie stolika tworzy się porządek, a fragmenty masy, porównywane między sobą, łączone są według zasady „taki sam”. Zabawa ćwiczy spostrzegawczość, percepcję wzrokową, sortowanie według barwy i motorykę małą.

 

 • „Kształty z pianki” – ćwiczenia manualne, kreatywność, nauka liczb

Po wylepieniu cyfry pianką na karcie pracy, dziecko może zaproponować swój sposób przedstawienia danej liczby. Przykładowo, po wyklejeniu cyfry 4, zadaniem będzie ulepienie z masy piankowej 4 kształtów. Mogą to być kule, ale też bardziej złożone figury. Wszystko zależy od wyobraźni! Jest to dobry sposób na naukę liczb, rozwijający przy tym kreatywność i funkcje ręki.

 

Co zawiera?

 • masę piankową w 8 kolorach (żółty, pomarańczowy, różowy, zielony, niebieski, fioletowy, biały, szary)

 • 13 kart dwustronnych (z liczbami 0-9 i kształtami)

 

Piankową Cyfrę można wyklejać przy użyciu różnych kolorów.

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

Tylko u nas, kupując produkt, otrzymujesz w prezencie 24 karty pracy z ćwiczeniami utrwalającymi cyfry w zakresie od 0-9 oraz liczbę 10. 

Karty pracy zapewniają interaktywny sposób nauki, zachęcając dzieci do aktywnego udziału w procesie poznawania cyfr. Ćwiczenia obejmują różne zadania, takie jak dopasowywanie cyfr do odpowiednich ilości, śledzenie kształtu cyfr za pomocą ołówka, czy też kolorowanie odpowiedniej liczby kształtów.

Te karty pracy nie tylko pomogą w utrwaleniu cyfr i liczb, ale także rozwiną umiejętności grafomotoryczne dziecka, co jest ważne dla jego ogólnego rozwoju. Dodatkowo, karty pracy mogą być wykorzystane jako narzędzie do zabawy i nauki w domu, szkole lub w innych miejscach.

Karty pracy otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

 

Główne informacje

Wiek: od 3 r.ż.
Wymiary zestawu z opakowaniem: 33 cm x 28 cm x 5 cm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej