Platforma Sensoryczna Cud-Wood

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: GOODWOOD POLAND
 • Kod producenta: 5904054138366

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 395,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 519,00 zł

  454,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 519,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 65,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 477,00 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  477,00 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

Dla kogo?

Platforma Sensoryczna Cud-Wood to zabawka sensoryczna 2 w 1. Z jednej strony to pomoc, która dzięki posiadanej tablicy grafomotorycznej przyczyni się do nauki pisania oraz rozwoju zdolności manualnych Twojej pociechy. Z drugiej strony zastosujesz go jako bujak służący do ćwiczenia równowagi i koordynacji.

Drewniana Platforma znajdzie swoje zastosowanie jako pomoc dydaktyczna dla przedszkoli. Dzięki ładnemu i nowoczesnemu wyglądowi idealnie sprawdzi się również do urządzenia pokoju dziecięcego oraz sali zabaw dla dzieci w każdym wieku. To świetny pomysł na oryginalny prezent dla Twojego malucha

Zestaw został przeznaczony do podwieszenia na suficie.

Użycie zabawki przez najmłodszych zalecamy tylko i wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej.

 

 

 

 

 

Platforma Sensoryczna Cud-Wood

 

Dlaczego warto?

 • Wpływa na poprawę zdolności manualnych, a także wspomaga naukę pisania

Na powierzchni tablicy wyżłobiono specjalne szlaczki, maluch wodząc palcem lub rysikiem po nich rozwija motorykę małą - poprawia zdolności manualne oraz wyrabia prawidłowy nawyk trzymania długopisu. Tablica wpływa także na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, która pozwoli maluchowi na precyzyjne wykonywanie ruchów.

 

 • Rozwój równowagi i koordynacji ruchowej

Drugim głównym zastosowaniem zabawki jest możliwość bujania i balansowania. Regularne ćwiczenia przyczynią się do poprawy równowagi oraz koordynacji ruchowej, czyli usprawnią motorykę dużą.

 

Platforma Sensoryczna Cud-Wood

 

 • Zabawa polisensoryczna

Platforma Sensoryczna Cud-Wood zalicza się do zabawek sensorycznych, które poprawiają funkcjonowanie wielu zmysłów. Podczas zabawy z tablicą można wykorzystać naturalnie pachnące materiały, które dodatkowo będą pobudzać zmysł węchu dziecka. Jeśli podczas zabawy włączysz dziecku muzykę, w naukę pisania zaangażujesz dodatkowo zmysł słuchu. Nauka w spokojnej atmosferze przyczyni się do poprawy koncentracji oraz wpłynie pozytywnie na jej efekty.

 

 • Realizuje założenia metody Marii Montessori

Ta drewniana zabawka została zaprojektowana zgodnie z zasadami Montessori. Metoda ta oparta jest na dokładnej obserwacji dzieci oraz zindywidualizowanym podejściu do każdego z nich. Dzięki tej metodzie Twoje dziecko stanie się skoncentrowane na swoich zadaniach, dążące do samodzielności, a także pozwoli mu budować wiarę w siebie.

 

Platforma Sensoryczna Cud-Wood

 

 • Produkty GOOD WOOD polecają specjaliści z zakresu psychologii i fizjoterapii

Zabawa produktami marki GOOD WOOD rozwija i sprawia, że zdrowy ruch staje się przyjemnością. Uczy jak prawidłowo wspierać rozwój malucha poprzez codzienne aktywności i zabawę.

 

 • Bezpieczeństwo użytkowania

Do wykonania Platformy Sensorycznej wykorzystano sklejkę liściastą z wszystkimi niezbędnymi atestami. Jej powierzchnia jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i zabezpiecza przed wilgocią oraz ścieraniem. Platforma Cud-Wood została wykonana z ekologicznych materiałów i cechuje ją solidność oraz trwałość wykonania.

 


Pomysły na zabawę


 • Śladem szlaczka - rozwijanie zdolności manualnych, grafomotoryka

Dziecko za pomocą palca lub rysika śledzi wyżłobione na tablicy szlaczki, a następnie próbuje je odtworzyć na kartce papieru. Ta zabawa pomaga dziecku w nauce pisania oraz w rozwijaniu precyzyjnych ruchów dłoni.

 

 • Misja równowaga - trenowanie równowagi i koordynacji

Na platformie układane są różne przedmioty, a zadaniem dziecka jest przemieścić się z jednego końca platformy na drugi, nie przewracając żadnego z przedmiotów. To doskonały sposób na trenowanie równowagi i koordynacji ruchowej.

 

 • Sensoryczne podchody - pobudzanie zmysłów

Używając różnych materiałów o różnych fakturach (np. wełna, bawełna, piasek), układaj je na platformie. Dziecko ma za zadanie przechodzić po nich boso, rozpoznając je i opisując uczucie pod stopami. To świetny sposób na rozwijanie wrażeń sensorycznych i poznawanie różnych tekstur.

 

 • Zakręcona melodia - rozwijanie koordynacji ruchowej i słuchowej

W tle odtwarzana jest muzyka. Dziecko ma za zadanie bujać się na platformie w rytm melodii. Pomaga to w rozwijaniu poczucia rytmu oraz koordynacji ruchowej.

 

Na platformie układane są różne naturalnie pachnące materiały, takie jak liście, zioła czy kwiaty. Dziecko ma za zadanie nie tylko rozpoznać je, ale również skojarzyć zapach z konkretnym przedmiotem lub sytuacją. Pomaga to w rozwijaniu zmysłu węchu i ćwiczeniu pamięci.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera:

   • 1x Platforma polisensoryczna wykonana z sklejki liściastej z wszystkimi niezbędnymi atestami o wymiarach 100x60cm i grubości 15mm

   • Liny mocujące plecione z jedwabiu polipropylenowego, z rdzeniem polipropylenowym

   • 4 guziki do regulacji długości lin

   • System mocowania do sufitu

 

Platforma Sensoryczna Cud-Wood

 

 

Maksymalne obciążenie - Platforma Sensoryczna Cud-Wood

Kluczowy jest sposób mocowania platformy - czyli jej zawieszenia pod sufitem.

Jeśli haki są dobrze wkręcone i zabezpieczone - nawet 100kg obciążenie może nie być problemem w bujaniu się.

Liny mają udźwig do 2T - wiec one nie są problemem. 15mm grubości sklejki to też nie problem.

Ponieważ wszystko zależy od montażu platformy, oficjalnie podawane jest maksymalne obciążenie 50kg.

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej