Płaskie transparentne figury geometryczne Jumbo

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138820265
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 95,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 106,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  106,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Płaskie transparentne figury geometryczne Jumbo to zabawka dla dzieci od lat 3. Są cienkie i lekkie, więc młodsze dzieci mogą samodzielnie nimi manipulować, przesuwać je i porównywać. Wykonano je z bezpiecznego akrylu, więc są przyjemne w dotyku i wolne od substancji chemicznych.

Płaskie figury doskonale sprawdzą się jako połączenie nauki i zabawy. Dzięki różnorodności kolorów i kształtów wprowadzą dziecko w świat barw oraz zagadnień matematycznych. Rozłóż je na biurku lub podłodze i pozwól najmłodszym przesuwać je, nakładać na siebie i tworzyć kompozycje. Takimi zabawami stymulujesz ich zmysły, pozytywnie wpływając na rozwój sensoryczny i poznawczy dzieci.

Wykorzystaj transparentne kształty na panelu świetlnym LED, by zachęcić dziecko do doświadczeń ze światłem i kolorem. Dzięki temu zapewnisz mu ciekawe i rozwijające kreatywność zajęcie.

Transparentne figury mają otwory umożliwiające zawieszenie ich na ścianie, więc z powodzeniem posłużą jako pomoc edukacyjna w szkole lub gabinecie terapeuty.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Uczą rozpoznawać kształty

Pokaż dziecku, czym charakteryzuje się każda figura. Nazywaj kształty i ucz ich rozróżniania, co pozwoli na zaznajomienie najmłodszych z podstawowymi zagadnieniami matematycznymi.

 

 

Baw się z dzieckiem w układanie bardziej złożonych figur i nazywaj poszczególne elementy. Zachęcaj dziecko do powtarzania za Tobą, a potem do samodzielnego rozróżnianie i nazywania kształtów. Proś je, by pokazało Ci trójkąt czy koło i odnajdywało te figury w Waszym otoczeniu. Dzięki temu wprowadzisz je w świat zagadnień matematycznych, rozwiniesz spostrzegawczość i koncentrację uwagi.

 

Płaskie transparentne figury geometryczne Jumbo

 

 • Wprowadzają dziecko w świat kolorów

6 płaskich figur występuje w kolorach: różowym, niebieskim, żółtym, zielonym, fioletowym i pomarańczowym. Różnorodność barw pozwala na zapoznanie dziecka z ich nazwami, ćwiczeniami w rozróżnianiu kolorów oraz mieszaniu ich.

Wykorzystaj transparentne figury do ćwiczeń z nazywaniem kolorów. Przesuwając poszczególne elementy, wymieniaj ich barwy. Proś dziecko o powtarzanie ich a później o samodzielne opisywanie. Dzięki takim ćwiczeniom dajesz dziecku szansę na rozumienie świata oraz pozytywnie wpływasz na jego pamięć i rozwój mowy.

Pokaż najmłodszym, że kolory można ze sobą mieszać i dzięki temu uzyskiwać nowe barwy lub odcienie. To zachęci je do kreatywności i doświadczania zjawisk naukowych.

 

Płaskie transparentne figury geometryczne Jumbo

 

 • Pasują do panelu świetlnego LED

Transparentne figury możesz rozłożyć na panelu świetlnym LED dostępnym w naszej ofercie. Dzięki podświetleniu ich możesz wytłumaczyć dziecku, jak światło przenika przez przedmioty, uwypukla ich cechy oraz pozwala na mieszanie kolorów.

Zabawa panelem świetlnym dostarcza dziecku wielu bodźców zmysłowych i pozytywnie wpływa na jego rozwój sensoryczny. Ponadto pozwala na oswajanie ciemności. Daje szansę polubienia jej i wykorzystania do doświadczeń ze światłem i kolorami.

 

Płaskie transparentne figury geometryczne Jumbo

 

6 płaskich figur możesz wykorzystać jako szablony do odrysowywania kształtów, kolorowania ich i ozdabiania. Takie ćwiczenie wpływa na rozwój motoryki, uczy precyzji ruchu pisarskiego i prowadzenia ręki z ołówkiem czy kredką.

Pokaż dziecku, że każdy kształt może odrysować na kartce. Zachęcaj, by robiło to samodzielnie lub poprawiało po śladzie, który odrysujesz. Dzięki temu dziecko skupi się i będzie trenowało koordynację wzrokowo-ruchową odpowiedzialną m.in. za naukę pisania.

Połóż figury na biurku, stoliku, podłodze czy panelu LED i pozwól dziecku manipulować nimi, przesuwać je i nakładać na siebie. Zawieś figury na sznurku i motywuj do oglądania ich, przesuwania i opisywania. Takie czynności stymulują rozwój motoryki dużej oraz pozwalają dziecku skupić się i trenować koncentrację uwagi.

 

Płaskie transparentne figury geometryczne Jumbo

 

Co zawiera?

6 figur: koło, trójkąt, kwadrat, pięciokąt i sześciokąt.

 

Płaskie transparentne figury geometryczne Jumbo

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: akryl

Wymiary: średnica 20 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w poniższy obrazek:

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej