Płaskie transparentne figury geometryczne Jumbo

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138820265
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 95,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  106,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Płaskie transparentne figury geometryczne Jumbo to zabawka dla dzieci od lat 3. Są cienkie i lekkie, więc młodsze dzieci mogą samodzielnie nimi manipulować, przesuwać je i porównywać. Wykonano je z bezpiecznego akrylu, więc są przyjemne w dotyku i wolne od substancji chemicznych.

Płaskie figury doskonale sprawdzą się jako połączenie nauki i zabawy. Dzięki różnorodności kolorów i kształtów wprowadzą dziecko w świat barw oraz zagadnień matematycznych. Rozłóż je na biurku lub podłodze i pozwól najmłodszym przesuwać je, nakładać na siebie i tworzyć kompozycje. Takimi zabawami stymulujesz ich zmysły, pozytywnie wpływając na rozwój sensoryczny i poznawczy dzieci.

Wykorzystaj transparentne kształty na panelu świetlnym LED, by zachęcić dziecko do doświadczeń ze światłem i kolorem. Dzięki temu zapewnisz mu ciekawe i rozwijające kreatywność zajęcie.

Transparentne figury mają otwory umożliwiające zawieszenie ich na ścianie, więc z powodzeniem posłużą jako pomoc edukacyjna w szkole lub gabinecie terapeuty.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Uczą rozpoznawać kształty

Pokaż dziecku, czym charakteryzuje się każda figura. Nazywaj kształty i ucz ich rozróżniania, co pozwoli na zaznajomienie najmłodszych z podstawowymi zagadnieniami matematycznymi.

Baw się z dzieckiem w układanie bardziej złożonych figur i nazywaj poszczególne elementy. Zachęcaj dziecko do powtarzania za Tobą, a potem do samodzielnego rozróżnianie i nazywania kształtów. Proś je, by pokazało Ci trójkąt czy koło i odnajdywało te figury w Waszym otoczeniu. Dzięki temu wprowadzisz je w świat zagadnień matematycznych, rozwiniesz spostrzegawczość i koncentrację uwagi.

 

Płaskie transparentne figury geometryczne Jumbo

 

 • Wprowadzają dziecko w świat kolorów

6 płaskich figur występuje w kolorach: różowym, niebieskim, żółtym, zielonym, fioletowym i pomarańczowym. Różnorodność barw pozwala na zapoznanie dziecka z ich nazwami, ćwiczeniami w rozróżnianiu kolorów oraz mieszaniu ich.

Wykorzystaj transparentne figury do ćwiczeń z nazywaniem kolorów. Przesuwając poszczególne elementy, wymieniaj ich barwy. Proś dziecko o powtarzanie ich a później o samodzielne opisywanie. Dzięki takim ćwiczeniom dajesz dziecku szansę na rozumienie świata oraz pozytywnie wpływasz na jego pamięć i rozwój mowy.

Pokaż najmłodszym, że kolory można ze sobą mieszać i dzięki temu uzyskiwać nowe barwy lub odcienie. To zachęci je do kreatywności i doświadczania zjawisk naukowych.

 

Płaskie transparentne figury geometryczne Jumbo

 

 • Pasują do panelu świetlnego LED

Transparentne figury możesz rozłożyć na panelu świetlnym LED dostępnym w naszej ofercie. Dzięki podświetleniu ich możesz wytłumaczyć dziecku, jak światło przenika przez przedmioty, uwypukla ich cechy oraz pozwala na mieszanie kolorów.

Zabawa panelem świetlnym dostarcza dziecku wielu bodźców zmysłowych i pozytywnie wpływa na jego rozwój sensoryczny. Ponadto pozwala na oswajanie ciemności. Daje szansę polubienia jej i wykorzystania do doświadczeń ze światłem i kolorami.

 

Płaskie transparentne figury geometryczne Jumbo

 

6 płaskich figur możesz wykorzystać jako szablony do odrysowywania kształtów, kolorowania ich i ozdabiania. Takie ćwiczenie wpływa na rozwój motoryki, uczy precyzji ruchu pisarskiego i prowadzenia ręki z ołówkiem czy kredką.

Pokaż dziecku, że każdy kształt może odrysować na kartce. Zachęcaj, by robiło to samodzielnie lub poprawiało po śladzie, który odrysujesz. Dzięki temu dziecko skupi się i będzie trenowało koordynację wzrokowo-ruchową odpowiedzialną m.in. za naukę pisania.

Połóż figury na biurku, stoliku, podłodze czy panelu LED i pozwól dziecku manipulować nimi, przesuwać je i nakładać na siebie. Zawieś figury na sznurku i motywuj do oglądania ich, przesuwania i opisywania. Takie czynności stymulują rozwój motoryki dużej oraz pozwalają dziecku skupić się i trenować koncentrację uwagi.

 

Płaskie transparentne figury geometryczne Jumbo

 

Co zawiera?

6 figur: koło, trójkąt, kwadrat, pięciokąt i sześciokąt.

 

Płaskie transparentne figury geometryczne Jumbo

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: akryl

Wymiary: średnica 20 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w poniższy obrazek:

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej