Plansza do sortowania

 • Producent: PLAN TOYS
 • Kod producenta: 8854740051257
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 115,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 115,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  115,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Plansza do sortowania dla dzieci 2+

Jeśli szukasz edukacyjnej zabawki o bogatym zastosowaniu, drewniana plansza do sortowania Plan Toys to idealny wybór. Zestaw należy do linii PlanPreschool, której celem jest łączenie nauki z zabawą oraz zapewnienie wszechstronnego rozwoju dziecka już od najmłodszych lat. Drewniany komplet z planszą to jednocześnie sorter, liczydło i klocki. Dzięki niemu pokażesz małym konstruktorom, czym są figury geometryczne, wprowadzisz ich w świat pojęć matematycznych, np. liczby, wielkości i zbioru. Zabawa klockami to świetny sposób na oswojenie dzieci z kolorami i nauka ich rozpoznawania.

Poprzez zabawę w układanie i sortowanie najmłodsi użytkownicy doskonalą motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Dodatkowo trenują zręczność i precyzję ruchów. Wszystkie funkcje odpowiadają za samoobsługę oraz naukę pisania i czytania. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko sprawnie posługiwało się długopisem i ołówkiem oraz potrafiło samo włożyć ubrania, umyć zęby czy trzymać sztućce, to zabawka Plan Toys przygotuje je do tych czynności idealnie!

Budowanie z klocków, układanie ich na sobie, próba dopasowania kształtów do otworów to bardzo efektywne ćwiczenie determinacji oraz koncentracji uwagi. Zabawa zestawem Plan Toys to doskonały sposób na wyciszenie emocji oraz zrelaksowanie się. Dzięki konieczności skupienia uwagi na sorterze, najmłodsi mają okazję uspokoić się i odpocząć. Ta zaleta zestawu Plan Toys pozwala na wykorzystanie go w trakcie zajęć specjalistycznych, np. terapeutycznych jako ćwiczenie rozpoczynające albo kończące aktywniejszą część spotkania.

Sorter Plan Toys może być wykorzystany do zabawy indywidualnej oraz grupowej, dlatego jest także świetną pomocą edukacyjną w żłobku, przedszkolu i w edukacji wczesnoszkolnej

Marka Plan Toys to gwarancja ekologicznych rozwiązań. Firma znajduje się w światowej czołówce pod względem produkcji ekologicznych zabawek. Wykorzystuje naturalne, powtórnie przetworzone drewno kauczukowe. Pozostałe materiały, w tym opakowania, kleje i farby posiadają atesty bezpieczeństwa i są w jak największym stopniu przyjazne środowisku. Dzięki temu zabawka jest nietoksyczna i odpowiednia nawet dla najmłodszych dzieci. Na dodatek w stu procentach biodegradowalna.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój funkcji poznawczych: nauka kształtów i kolorów

Drewniany sorter umożliwia przyswojenie zagadnień matematycznych w zakresie geometrii. Bawiąc się z dzieckiem, wymieniaj nazwy figur: trójkąta, koła, kwadratu, prostokąta. Dzięki temu najmłodsi utrwalą nowe wiadomości i nauczą się rozpoznawać kształty, segregować je i nazywać.  

16 kolorowych elementów występuje w 4 podstawowych barwach: niebieskim, żółtym, czerwonym i zielonym. Zabawa klockami umożliwia zaznajomienie najmłodszych z nazwami poszczególnych barw oraz zapamiętaniem ich i rozpoznawaniem.

Połączenie nauki i zabawy to najlepszy sposób na rozwój funkcji poznawczych i wzbudzenie ciekawości u dzieci. Jeśli chcesz, by Twój maluch opanował rozróżnianie kształtów i kolorów, baw się z nim zestawem Plan Toys!

 

Sorter dla dzieci wspomoże prawidłowy rozwój dziecka

 

 • Wiedza: umiejętność liczenia i sortowania

Drewniana plansza może mieć zastosowanie w nauce matematyki i zastępować tradycyjne liczydło w najprostszych rachunkach. Dzięki kolorowym elementom pokażesz dziecku, na czym polega dodawanie lub odejmowanie i zobrazujesz pojęcie liczby. Najmłodsi nie potrafią myśleć abstrakcyjnie, dlatego warto pracować z nimi na konkretach. Drewniane klocki umożliwiają edukacyjną zabawę matematyczną i pozwalają w przystępny sposób przygotować dzieci do bardziej złożonych procesów myślowych.

Zachęcając małych użytkowników do sortowania klocków na planszy lub według wybranego klucza (np. wielkość, kolor), zaznajomisz ich z pojęciem zbioru oraz dostarczysz stymulacji receptorom wzroku. Szukając pasujących elementów, dziecko będzie doskonaliło spostrzegawczość oraz koncentrację uwagi.

Sorter drewniany wykonany z najwyższej jakości materiałów

 • Rozwój fizyczny dziecka: motoryka, koordynacja wzrokowo-ruchowa

Rozwój motoryki małej to jeden z podstawowych obszarów w trakcie pierwszych lat życia. Dzięki sprawności palców i dłoni, najmłodsi zdobywają szereg umiejętności związanych z samoobsługą oraz nauką. Należą do nich m.in.: samodzielne posługiwanie się sztućcami, mycie zębów, wkładanie ubrań i butów, zawiązywanie sznurowadeł. To motoryka mała odpowiada za poprawny uchwyt przyborów plastycznych i operowanie nimi, za prowadzenie ręki w trakcie pisania. Sprawne manualnie dziecko wolniej się męczy przy tych czynnościach i wykonywanie ich nie sprawia mu kłopotu. 

Zabawki do sortowania są jednym z lepszych sposobów na stymulowanie motoryki małej. Dzięki temu, że najmłodsi użytkownicy muszą precyzyjnie wycelować klocek w otwór na planszy, trenują chwyt pęsetowy (palec wskazujący-kciuk) oraz zręczność i uwagę. Takie ćwiczenia doskonali ruchy nadgarstka, rozwija mięśnie i uczy dziecko prowadzić rękę w trakcie pisania. 

Dodatkowym atutem sorterów jest nieustanna stymulacja koordynacji wzrokowo-ruchowej. Polega ona na zsynchronizowaniu ruchu rąk z okiem. Dzięki temu dziecko łatwiej się uczy pisać i czytać. Ponadto jest sprawniejsze fizycznie, nie ma problemów z ćwiczeniami gimnastycznymi, grą w piłkę czy jazdą na rowerze. Jego ruchy są skoordynowane i pewniejsze, co wpływa na całościowy rozwój psychomotoryczny. 

Właściwa stymulacja motoryki przyczynia się do szybszego rozwoju mowy, gdyż części mózgu odpowiadające za artykulację i ruch dłoni, znajdują się blisko siebie. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko sprawnie opanowało mówienie, pisanie i czytanie - trenuj jego rączkę oraz koordynację m.in. poprzez zabawę w sortowanie lub budowanie z klocków. 

Klocki Plan Toys umożliwiają ćwiczenie motoryki nie tylko poprzez czynność sortowania, ale również układania ich w tradycyjny sposób. Mali architekci mogą tworzyć różnorodne budowle a poprzez dopasowywanie kształtów do siebie, manipulowanie poszczególnymi elementami, również doskonalą prawidłowy chwyt, precyzję i uważność. Dzięki tej zmiennej aktywności, zabawa planszą Plan Toys nie ma końca! 

 

Klocki dopasuj kształty nauczą dzieci podstawowych kształtów geometrycznych

 

 • Rozwój osobisty: opanowanie emocji

Jeśli nie chcesz aktywizować dziecka przed snem z obawy o trudność z zaśnięciem, pobaw się z nim sorterem. Klocki umożliwiają zabawę w ciszy i skupieniu, dzięki czemu relaksują i odprężają.

Zabawa zestawem Plan Toys to doskonały sposób na opanowanie emocji. Dzięki temu, że mali użytkownicy nie potrzebują angażować w zabawę całego ciała, mogą się skupić na zadaniu. Mają doskonałą okazję do przemyślenia wydarzeń z całego dnia, uspokojenia emocji oraz zorganizowania bodźców odebranych wcześniej. Jest to szczególnie pomocne w trakcie pracy terapeutycznej z dzieckiem nadpobudliwym lub mającym problem z opanowaniem emocji.

Sorter kształtów to doskonały pomysł na prezent dla dzieci powyżej 2 roku życia

 • Świadomość ekologiczna - ochrona i bezpieczeństwo

Drewniany sorter Plan Toys to ekozabawka skierowana nawet dla najmłodszych dzieci. Jest wykonana z powtórnie przetworzonego drewna kauczukowego i całkowicie biodegradowalna, a poprzez to przyjazna dla środowiska. Ponadto Plan Toys to gwarancja naturalnych i specjalnie dobranych materiałów: kleju, farb i opakowań. Dzięki temu klocki są bezpieczne i nieszkodliwe również dla wrażliwej skóry dziecka. 

Przekazując swoim podopiecznym wartości ekologiczne, uczysz je dbania o środowisko naturalne. 

 

Kolorowy sorter dla dzieci to ekologiczna pomoc edukacyjna

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 16 klocków i planszę do sortowania.

Drewniany sorter przeznaczony dla dzieci powyżej 2 roku życia

Główne informacje

Wiek: 2+

Materiał wykonania: drewno

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71 oraz posiada amerykański standard ASTM

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej