Piętrowy tęczowy sorter

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060155731742

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 151,05 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 170,00 zł

  159,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 170,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 11,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 174,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  174,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Piętrowy tęczowy sorter dobrze się sprawdzi zwłaszcza w zabawach dzieci w wieku przedszkolnym. Z jego pomocą można ćwiczyć umiejętności sortowania i dopasowywania, a także rozpoznawanie kolorów. Do tego rozwój percepcji wzrokowej i koordynacji oko-ręka sprawiają, że sorter może być także częścią terapii pedagogicznej.

Sorter składa się z 7 kolorowych pięter. W każdym z nich są otwory, do których trzeba dopasować drewniane elementy. Należy dobrać je w taki sposób, aby móc nałożyć na górę kolejne piętro. I w tym właśnie miejscu dochodzą ćwiczenia logiki, rozwiązywania problemów i nauka kształtów! To wszystko, a także wiele innych funkcji sortera czyni go uniwersalnym przedmiotem do wspierania umiejętności ważnych w dalszym rozwoju dziecka.

 

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Produkt certyfikowany

Produkt ma certyfikat EN71 i został przetestowany zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa.

85-edukacja-przedszkolna2 Dla przedszkolaków

Piętrowy tęczowy sorter sprawdzi się w przedszkolach, wspierając rozwój wielu ważnych funkcji.

63-sortowanie-dopasowywanie Nauka sortowania i dopasowywania

Sorter to dobre ćwiczenie dopasowywania elementów pod względem kształtu, a także pięter, aby utworzyć jedną, kolorową całość.

24-logiczne-myslenie Ćwiczenia logicznego myślenia

W zabawie Piętrowym tęczowym sorterem dziecko uczy się logicznego myślenia przez prawidłowe wyszukiwanie i składanie elementów, tworzących łącznie wieżę.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja uwagi

Zabawy z sorterem sprzyjają koncentracji uwagi. Dziecko, chcąc prawidłowo ułożyć całą wieżę, trenuje skupienie na wykonywanej czynności.

28-motoryka-mala-terapia-reki Rozwój motoryki małej

Chwytanie elementów o różnych kształtach to wartościowy sposób doskonalenia motoryki małej.

33-nauka-ksztaltow-geometria Rozpoznawanie kształtów

Wśród kształtów, których można nauczyć się, bawiąc się sorterem, są figury geometryczne, takie jak: prostokąt, kwadrat, koło, trójkąt, półkole i sześciokąt. W zestawie znajdują się też inne kształty: gwiazda, kwiatek, krzyż, serce, grzyb i korona.

35-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123-3 Liczenie, dodawanie, odejmowanie

Liczenie kolejno wszystkich pięter sortera, a także dodawanie różnokształtnych elementów to wprowadzenie do nauki matematyki.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Ćwiczenia sortowania i dopasowywania

Piętrowy tęczowy sorter pozwala ćwiczyć umiejętność dopasowywania kształtów i kolejnych pięter, aby utworzyć całą wieżę. Uczy to doboru odpowiednich elementów w zabawie i oceny poprawności wykonania zadania (tylko przy prawidłowym ułożeniu części zestawu może powstać wieża). Jest to baza do kolejnych etapów nauki.

 

Piętrowy tęczowy sorter

 

 • Rozwijanie koordynacji oko-ręka

Wyszukiwanie pasujących elementów, aby ułożyć kolejne piętro tęczowej wieży, jest dobrym ćwiczeniem koordynacji wzrokowo-ruchowej. Współpraca ruchu ręki z sygnałami płynącymi z narządu wzroku jest podstawą wykonania wielu czynności codziennych, samoobsługowych, sportowych i szkolnych.

 

Piętrowy tęczowy sorter

 

 • Trening percepcji wzrokowej

Wypatrywanie wybranego kształtu lub piętra pasującego do każdego z etapów tworzenia układanki angażuje zmysł wzroku. W ten sposób ćwiczona jest percepcja wzrokowa, spostrzegawczość i koncentracja uwagi.

 

 • Nauka logicznego myślenia

Dopasowywanie elementów w trakcie tworzenia wieży to ćwiczenie logicznego myślenia. Ta właśnie umiejętność jest wykorzystywana, chcąc dołożyć kolejne piętro lub uzupełnić kolorowe piętra kształtami. Logika pomaga w taki sposób ułożyć wszystkie elementy, aby tworzyły jedną całość

 

Piętrowy tęczowy sorter

 

 • Ćwiczenia z rozwiązywania problemów

Dopasowywanie kształtów i pięter to dla dziecka element nauki rozwiązywania problemów. Umiejętność sprawdzenia, czy kolejna dołożona część pasuje do całej układanki oraz próbowanie złożenia całości w tęczową wieżę to trening poszukiwania najlepszych rozwiązań.

 

Piętrowy tęczowy sorter

 

 • Rozpoznawanie kolorów i kształtów

Piętrowy tęczowy sorter służyć może także do utrwalania znajomości kolorów i kształtów. Na piętrach sortera dzieci mogą uczyć się rozpoznawać kolory: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo i fioletowy. Z kolei wśród kształtów znajdują się: kwiat, gwiazda, korona, półkole, krzyż, sześciokąt, serce, grzyb, trójkąt, koło, prostokąt i kwadrat.

 

Piętrowy tęczowy sorter

 

 • Nauka dodawania i odejmowania

Zliczanie kolejno pięter, dodawanie ich do siebie przy nakładaniu, odejmowanie przy zdejmowaniu, a także przeliczanie wszystkich kształtów to ćwiczenia rachunków matematycznych, które można wpleść do zabawy Piętrowym sorterem kształtów.

 

 • Pedagogika Montessori z drewnianym sorterem kształtów

Zestaw wykonany z drewna bukowego dobrze sprawdzi się w placówkach pracujących w nurcie Montessori.

 


Pomysły na zabawę


 • „Mały budowniczy” – nauka koncentracji uwagi i cierpliwości, ćwiczenia motoryki małej, orientacji przestrzennej, percepcji wzrokowej i koordynacji oko-ręka

Dziecko w roli budowniczego dostaje zadanie wybudowania solidnej, tęczowej wieży. Aby wieża była stabilna i wszystkie elementy pasowały do siebie, potrzeba specjalnych cech budowniczego: dokładności, cierpliwości i koncentracji. W takiej zabawie można także wprowadzić elementy wiedzy o zawodach.

 

 • Odrysowywanie kształtów – ćwiczenia grafomotoryczne

Do tej zabawy, oprócz Piętrowego tęczowego sortera potrzebny będzie jeszcze ołówek i kartka. Na kartce dziecko może stworzyć obraz z dostępnych kształtów, odrysowując ołówkiem zarys drewnianych elementów. Podobnie, ołówkiem lub kredką można odwzorować kształty z kolorowych pięter, prosto na kartkę papieru. Takie zabawy rozwijają kreatywność, utrwalają rozpoznawanie kształtów i doskonalą zdolności grafomotoryczne, potrzebne do nauki rysowania i pisania.

 

Co zawiera?

 • 7 kolorowych, kwadratowych „pięter” (w kolorach: fioletowym, indygo, niebieskim, zielonym, żółtym, pomarańczowym i czerwonym)

 • 12 drewnianych kształtów: koło, kwadrat, prostokąt, trójkąt, półkole, sześcian, gwiazda, krzyż, serce, korona, grzyb, kwiat

 

Piętrowy tęczowy sorter

 

Główne informacje

Wiek: od 12 miesięcy

Wymiary: 92 x 123 x 123 (mm)

Materiał: drewno bukowe

Certyfikaty: EN71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej