Pieczątki emocje

 • 39,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 39,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  39,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Wyraź swoje emocje za pomocą 10 drewnianych stempli. Zastanawiasz się czasem, co czuje Twoje dziecko? Pytasz, ale nie potrafisz uzyskać konkretnej informacji? Nazywanie i rozpoznawanie emocji, to trudne zadanie. Czasem dziecko próbuje coś przekazać swoim niestosownym zachowaniem, gdyż nie potrafi nazwać słowami tego, co czuje. Nawet dorośli miewają z tym problem.

Z pomocą tej zabawki edukacyjnej, poruszysz z dzieckiem trudną tematykę o emocjach. Dziecko dowie się jaką emocję odczuwa w danym momencie i jak sobie z nią poradzić. A Ty zapanujesz nad jego trudnym i niezrozumiałym zachowaniem.

Taki zestaw stempli to niezastąpiona pomoc dydaktyczna w każdym domu, przedszkolu, a nawet szkole. Jest to także ciekawy przykład zabawki dla dziecka z autyzmem.

Z uwagi na niewielkie rozmiary, zabawy z pieczątkami polecamy rozpocząć z dziećmi, które ukończyły 3 lata.

 

 

 

 

infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Nauka rozpoznawania i radzenia sobie z emocjami

Wykorzystaj pieczątki emocje w różnych zabawach dziecięcych, które są dobrym sposobem na naukę radzenia sobie z emocjami. Odbij wybrane uczucie na nadgarstku dziecka i przeprowadź edukacyjną zabawę lub pogadankę w odgrywanie ról. Do dyspozycji mamy 10 różnych emocji, m.in.: radość, smutek, strach, zdziwienie, niezadowolenie, zaciekawienie czy złość.

Zawartość zestawu

 • Świetna propozycja pomocy dydaktycznej do przedszkola, szkoły podstawowej czy gabinetu terapeutycznego

Każdy nauczyciel, pedagog czy terapeuta doceni zalety tej nieskomplikowanej i prostej pomocy terapeutycznej. Wykorzystaj emocjonalne pieczątki i zorganizuj zabawę w kalambury czy odgrywanie ról. Niech każdy uczeń pokaże, jaką jest emocją. Zadaniem pozostałych uczniów będzie odgadnięcie, co aktualnie czuje dana osoba i dlaczego może się tak czuć. Jest to świetna podstawa do omówienia tematyki edukacji emocjonalnej w szkole czy przedszkolu.

 • Rozwój kompetencji społecznych i emocjonalnych

Rozpoznawanie, nazywanie i radzenie sobie z emocjami własnymi i innych ludzi, to ważna umiejętność, która może mieć wielkie znaczenie w życiu społecznym dziecka. Praca w grupie, wspólne zabawy czy nawiązywanie przyjaźni – od tego, w jakim stopniu dziecko radzi sobie z własnymi emocjami, zależy powodzenie w tych procesach. Wykorzystaj tę drewnianą zabawkę i pomóż dziecku stworzyć odpowiednie fundamenty dla rozwoju kompetencji społecznych.

 

Więcej na temat edukacji emocjonalnej znajdziesz na naszym blogu, klikając w poniższy obrazek:

 

Edukacja emocjonalna – jak nauczyć dziecko rozpoznawać emocje i je nazywać?

 

Co zawiera?

Zestaw składa się z 10 pieczątek wykonanych z drewna i wykończonych gumową końcówką ze wzorem emocji. Wymiary jednego stempla to 2,5 cm x 3,5 cm.

 

Sprawdź pozostałe pomoce terapeutyczne i zabawki sensoryczne.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Wystukiwanie rytmów - terapeutyczna i rozwojowa zabawa + karty pracy

Wystukiwanie rytmów - terapeutyczna i rozwojowa zabawa + karty pracy

26-01-2023
Wystukiwanie rytmów to świetna i pełna radości zabawa, która rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, doskonali analizę i syntezę słuchową oraz wnosi do rozwoju dziecka wiele wartości. Jakich? Sprawdź w naszym artykule. Pobierz darmowe karty pracy i baw się!

więcej

Rysowanie oburącz - karty pracy

Rysowanie oburącz - karty pracy

08-12-2022
Ćwiczenia obiema rękoma jednocześnie pomagają wypracować u dziecka wiele umiejętności. W trakcie takich zabaw pobudzamy do pracy obie półkule mózgowe, ale to nie wszystko... Pobierz nasze darmowe karty pracy i zobacz co jeszcze można z nimi ćwiczyć.

więcej

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej