Pieczątki emocje + KARTY PRACY

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: SUNNYSUE
 • Kod producenta: 4260197675733

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 39,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 54,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  54,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Wyraź swoje emocje za pomocą 10 drewnianych stempli. Zastanawiasz się czasem, co czuje Twoje dziecko? Pytasz, ale nie potrafisz uzyskać konkretnej informacji? Nazywanie i rozpoznawanie emocji, to trudne zadanie. Czasem dziecko próbuje coś przekazać swoim niestosownym zachowaniem, gdyż nie potrafi nazwać słowami tego, co czuje. Nawet dorośli miewają z tym problem.

Z pomocą tej zabawki edukacyjnej, poruszysz z dzieckiem trudną tematykę o emocjach. Dziecko dowie się jaką emocję odczuwa w danym momencie i jak sobie z nią poradzić. A Ty zapanujesz nad jego trudnym i niezrozumiałym zachowaniem.

Taki zestaw stempli to niezastąpiona pomoc dydaktyczna w każdym domu, przedszkolu, a nawet szkole. Jest to także ciekawy przykład zabawki dla dziecka z autyzmem.

Z uwagi na niewielkie rozmiary, zabawy z pieczątkami polecamy rozpocząć z dziećmi, które ukończyły 3 lata.

 

 

 

 

infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Nauka rozpoznawania i radzenia sobie z emocjami

Wykorzystaj pieczątki emocje w różnych zabawach dziecięcych, które są dobrym sposobem na naukę radzenia sobie z emocjami. Odbij wybrane uczucie na nadgarstku dziecka i przeprowadź edukacyjną zabawę lub pogadankę w odgrywanie ról. Do dyspozycji mamy 10 różnych emocji, m.in.: radość, smutek, strach, zdziwienie, niezadowolenie, zaciekawienie czy złość.

Zawartość zestawu

 • Świetna propozycja pomocy dydaktycznej do przedszkola, szkoły podstawowej czy gabinetu terapeutycznego

Każdy nauczyciel, pedagog czy terapeuta doceni zalety tej nieskomplikowanej i prostej pomocy terapeutycznej. Wykorzystaj emocjonalne pieczątki i zorganizuj zabawę w kalambury czy odgrywanie ról. Niech każdy uczeń pokaże, jaką jest emocją. Zadaniem pozostałych uczniów będzie odgadnięcie, co aktualnie czuje dana osoba i dlaczego może się tak czuć. Jest to świetna podstawa do omówienia tematyki edukacji emocjonalnej w szkole czy przedszkolu.

 • Rozwój kompetencji społecznych i emocjonalnych

Rozpoznawanie, nazywanie i radzenie sobie z emocjami własnymi i innych ludzi, to ważna umiejętność, która może mieć wielkie znaczenie w życiu społecznym dziecka. Praca w grupie, wspólne zabawy czy nawiązywanie przyjaźni – od tego, w jakim stopniu dziecko radzi sobie z własnymi emocjami, zależy powodzenie w tych procesach. Wykorzystaj tę drewnianą zabawkę i pomóż dziecku stworzyć odpowiednie fundamenty dla rozwoju kompetencji społecznych.

 

Więcej na temat edukacji emocjonalnej znajdziesz na naszym blogu, klikając w poniższy obrazek:

 

Edukacja emocjonalna – jak nauczyć dziecko rozpoznawać emocje i je nazywać?

 

Co zawiera?

Zestaw składa się z 10 pieczątek wykonanych z drewna i wykończonych gumową końcówką ze wzorem emocji. Wymiary jednego stempla to 2,5 cm x 3,5 cm.

 

Sprawdź pozostałe pomoce terapeutyczne i zabawki sensoryczne.

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

 • KARTY PRACY: Emocje - nauka nazywania i rozpoznawania emocji

W prezencie do produktu otrzymasz karty pracy dotyczące edukacji emocjonalnej. Znajdziesz w nich m.in:

 • emocjonującą kostkę do gry,
 • zabawę "Znajdź emocje",
 • zabawę "Memory emocje" w 2 wersjach,
 • kartę pracy "Dopasowanie nastroju",
 • termometr emocji,
 • kartę pracy "Mój tydzień emocji",
 • kartę pracy "Moje emocje - jak sobie z nimi radzę",
 • kartę pracy z dziennikiem emocji.

 

 

 • KARTY PRACY: Co czuję, gdy... - rozpoznawanie emocji

Drugi zestaw kart pracy, jaki otrzymasz dotyczy umiejętności rozpoznawania emocji. Zawiera kilkanaście zdjęć wraz z prostymi opisami i kartami przedstawiającymi cztery podstawowe emocje: radość, smutek, strach i gniew. Te karty pracy przeznaczone są dla dzieci, którym trudność sprawia rozpoznawanie, nazywanie emocji. Doskonale sprawdzą się także w pracy z dziećmi z autyzmem.

 

 

Karty pracy otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej