Piankowy bujak banan - kształtka rehabilitacyjna - Kolor : żółty

 • 245,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 268,00 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  268,00 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

Dla kogo?

Piankowy bujak banan – kształtka rehabilitacyjna to certyfikowany wyrób medyczny. Przeznaczony jest do zabawy, rehabilitacji i terapii integracji sensorycznej.

Konstrukcja bujaka została zaprojektowana z myślą o doskonaleniu umiejętności motorycznych, takich jak równowaga, koordynacja ruchowa i motoryka duża, a także siła mięśni tułowia.

Oprócz gabinetów rehabilitacyjnych, psychologicznych, pedagogicznych i sali SI, bujak stosowany jest w żłobkach, przedszkolach i w młodszych klasach szkół podstawowych. To również pomysł na uzupełnienie przestrzeni rekreacyjnych dla dzieci w restauracjach i hotelach oraz w klubach malucha.

 

3-balansowanie-rownowaga Równowaga

Ćwiczenia z wykorzystaniem bujaka można poprowadzić w taki sposób, aby zawierały elementy treningu równowagi.

26-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa Motoryka duża/koordynacja ruchowa

Poprzez zabawę na bujaku dzieci aktywują duże grupy mięśni oraz ćwiczą koordynację ruchową.

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Bezpieczny produkt

Bujak jest wyrobem medycznym wykonanym z PCV, z atestem STANDARD 100 by OEKO-TEX®, odpornym na UV, płyny fizjologiczne, ogień, zadrapania oraz oleje.

85-edukacja-przedszkolna2 Dla przedszkoli

Bujak jest przeznaczony do wykorzystania w przedszkolnych salach zabaw.

87-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa2 Dla klas 1-3 szkoły podstawowej

Piankowy bujak banan może być wyposażeniem świetlic szkolnych, a także przyrządem do zabaw ruchowych dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

91-ekologiczny3 Ekologiczny

Bujak wyprodukowany został z materiałów, które nie powodują zubożenia warstwy ozonowej.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wyposażenie do terapii rehabilitacyjnej

Bujak, będący wyrobem medycznym, jest narzędziem do terapii rehabilitacyjnej. Wykorzystywany jest w prowadzeniu ćwiczeń dla dzieci, stymulując jednocześnie ich rozwój motoryczny i koordynacyjny. Z bujakiem można wykonywać też ćwiczenia kontroli postawy oraz świadomości ciała u najmłodszych. Jest to także przyrząd do ćwiczeń mięśni tułowia i trenowania reakcji równoważnych.

 

Piankowy bujak banan - kształtka rehabilitacyjna - Kolor : żółty

 

 • Terapia integracji sensorycznej

Piankowy bujak banan – kształtka rehabilitacyjna umożliwia pracę nad integracją przetwarzania bodźców sensorycznych, stanowiąc narzędzie do stymulacji przedsionkowej. Można go włączać w zabawy podczas terapii SI, dobierając formę stymulacji do potrzeb dziecka.

 

 • Wszechstronność zastosowania

Bujak służy do terapii, ale może być też elementem zabaw ruchowych. Stosowany jest także do odpoczynku i relaksacji. Taka wszechstronność pozwala placówkom edukacyjnym, psychologiczno-pedagogicznym i rehabilitacyjnym korzystać z bujaka, osiągając przy tym różnorodne cele terapeutyczne.

 

 • Certyfikowany wyrób medyczny

Piankowy bujak banan jest zgłoszony do Rejestru Wyrobów Medycznych. Normy bezpieczeństwa użytych do jego produkcji materiałów potwierdzają odpowiednie certyfikaty. Bujak jest łatwy w czyszczeniu, a powłoka PCV jest odporna na różne czynniki, w tym UV. Materiał nie zawiera szkodliwych ftalanów i jest odporny na zadrapania.

 


Pomysły na zabawę


 • „Bananowy rejs” – doskonalenie równowagi, rozwijanie koordynacji ruchowej, ćwiczenia mięśni brzucha i pleców, rozwijanie zdolności do przewidywania ruchów oraz kreatywności

Dziecko siada na bujaku tak, by jego stopy były na podłodze, a ręce przytrzymywały boki „bananowej łódki”. Zachęć malucha do balansowania na bujaku w przód i w tył, udając, że płynie łodzią po burzliwym morzu. Możesz opowiadać historię o rejsie, wprowadzając różne elementy, jak np. spotkanie z delfinami czy unikanie wielkiej fali.

 

 • „Balansujące wyspy” – doskonalenie zdolności równoważnych, ćwiczenia mięśni brzucha i pleców, rozwijanie koordynacji ruchowej oraz koncentracji

Dziecko siada na piankowym bujaku-bananie. Ustaw kilka kolorowych kółek, mat lub znaczników w niewielkiej odległości na podłodze wokół bujaka. Zadaniem dziecka jest „dopłynięcie” do każdej z wysp (znaczników), balansując na bujaku i przesuwając się w jej kierunku poprzez przechylanie tułowia i pracę nóg. Dziecko stara się przemieścić bujak w taki sposób, by „dotknąć” każdej z wysp.

 

Co zawiera?

 • Kształtkę rehabilitacyjną: piankowy bujak – banan w kolorze żółtym o wymiarach 80 x 30 x 50 cm

 

Główne informacje

 • Rozmiar: 80 x 30 x 50 cm

 • Kolor: żółty

 • Certyfikaty: CE, STANDARD 100 by OEKO-TEX®

 •  Materiały:

  • Pokrowiec: pokryty powłoką PCV, łatwy w czyszczeniu, z możliwością dezynfekcji, nie zawiera szkodliwych ftalanów, odporny na ogień, oleje, promieniowanie UV i na płyny fizjologiczne, dobrze znosi kontakt z alkoholem, materiał odporny na zadrapania

  • Certyfikaty bezpieczeństwa: materiał został wyprodukowany zgodnie z rozporządzeniem REACH i posiada certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®.

  • Wypełnienie: Bujak wypełniony jest średnio twardą pianką poliuretanową, która charakteryzuje się podwyższoną odpornością na odkształcenia.

  • Atesty: Pianka posiada ATEST HIGIENICZNY, przyznany przez Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Ponadto, otrzymała certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®, klasa produktów I, nadany przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej