ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Marco Polo, 8 el. 30x30cm

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ORTOTO
 • Kod producenta: 701919859405

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 429,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 429,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  429,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna – Marco Polo, 8 el. 30x30 cm dla dzieci 2 lata+

Zabaw się w odkrywcę ze swoim dzieckiem i razem eksplorujcie Matę ORTOTO niczym wielki podróżnik Marco Polo! Możesz doświadczać różnorodnych wrażeń sensorycznych, odsłaniać ich natężenie oraz opisywać swoje doznania. Taka aktywność wspomoże układ sensoryczny maluszka, nauczy go odbierać i przetwarzać bodźce a także wzbogaci jego słownictwo opisowe w zakresie nazywania swoich emocji. Dzięki temu maluch rozwinie samoświadomość, będzie mógł precyzyjnie określić, co czuje i poinformować opiekunów o swoich potrzebach. 

Ponadto Mata ORTOTO Marco Polo to wielofunkcyjne narzędzie do stymulowania zmysłów, wzmacniania umiejętności utrzymywania równowagi, uczenia kontroli nad ciałem oraz do kreatywnej zabawy. Różnorodna faktura paneli zachęca do poznawania ich, układania czy budowania ścieżek i labiryntów sensorycznych. W trakcie ćwiczeń mały odkrywca wzmacnia funkcje poznawcze i wpływa na swój intelekt. 

Maty sensorycznej Marco Polo nie może więc zabraknąć w domu, szkole, przedszkolu czy gabinecie terapeutycznym. Kolorowe panele przydadzą się również w klubie malucha lub kąciku dla dziecka w restauracji u hotelu, pozwolą zbudować bezpieczną przestrzeń dla najmłodszych i przyjazne miejsce do zabawy! 

 

42-od-1-roku-zycia-2- 2+

Z maty Marco Polo skorzystają dzieci po drugim roku życia

107-kreatywnosc Kreatywność

Układanie sensorycznych ścieżek, labiryntów i torów przeszkód to doskonały sposób na rozwój kreatywności u dziecka

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Koncentracja

Zabawa panelami i rozpoznawanie ich faktury to ćwiczenia wspomagające rozwój koncentracji uwagi

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Emocje

Zabawa na kolorowych panelach to źródło dobrej energii

77-zmysl-dotyku Dotyk

Różnorodna faktura paneli stymuluje zmysł czucia

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka duża

Zabawy ruchowe na panelach sensorycznych wzmacniają mięśnie i wpływają na sprawność fizyczną dziecka

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Podnosi nastrój i energię

Jasne i żywe kolory Maty sensorycznej Marco Polo przyciągają uwagę dziecka i zapewniają mu wizualną stymulację. Ciekawe wzory kojarzą się z podróżami i odkrywaniem świata, dzięki czemu wpływają na nastrój, wywołując pozytywne emocje.

Aktywność fizyczna z panelami Marco Polo często wiąże się z ruchem i ćwiczeniami sprawnościowymi. Maluch może biegać po macie, układać z niej ścieżki sensoryczne i labirynty, a później pokonywać je, turlać się po puzzlach, skakać na jednej nodze itp.  Powyższe zabawy zwiększają poziom endorfin, czyli hormonów szczęścia, co zdecydowanie w pozytywny sposób wpływa na nastrój małego sportowca.

Ponadto interakcja z Matą ORTOTO może działać na dzieci relaksująco i odprężająco. W trakcie zabawy najmłodsi zyskują okazję do rozładowania napięcia. Budowanie torów lub dowolnych sekwencji z puzzli, leżenie na macie i eksplorowanie jej faktur redukuje stres, dzięki czemu dzieci mają po prostu lepszy humor!

 

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Marco Polo, 8 el. 30x30cm

 

 • Zapobiega problemom ortopedycznym

Mata sensoryczna ORTOTO Marco Polo zapobiega problemom ortopedycznym zwłaszcza u dzieci. Osiem kolorowych paneli o różnorodnej fakturze daje okazję do trenowania motoryki małej w zakresie ruchów palców i dłoni oraz motoryki dużej, czyli sprawności całego ciała. Chodzenie po panelach, bieganie, skakanie, turlanie się czy czołganie to ćwiczenia przyczyniające się do właściwego rozwoju mięśni i stawów oraz ich wzmocnienia. Dzięki temu dziecko może utrzymywać właściwą postawę ciała. 

Z kolej balansowanie na zróżnicowanych powierzchniach ścieżki sensorycznej czy też pokonywanie jej z zamkniętymi nogami wymagają od przedszkolaków utrzymania równowagi i koordynacji ruchowej. Powyższa aktywność pomaga w budowaniu stabilności i precyzji ruchów, co też zapobiega problemom z właściwą postawą.

 

 • Stymuluje aktywność mózgu

Panele ORTOTO Marco Polo zawierają różne tekstury, kolory i wzory. Znajdziesz tu twarde maty: słońce, kamienie, murawę i łapki oraz miękką matę z trawą. Ta różnorodność sensoryczna w ciekawy sposób pobudza zmysły dziecka, co prowadzi do zwiększonej aktywności mózgu.

Ponadto chodzenie po Macie ortopedycznej, bieganie, skakanie i turlanie się po jej panelach zwiększa propriocepcję, czyli zdolność mózgu do rozpoznawania położenia i ruchu ciała. Powyższa aktywność poprawia świadomość ciała i koordynację ruchową.

Zabawy na Macie Marco Polo są nie tylko fizycznym wyzwaniem, ale również wymagają myślenia i rozwiązywania problemów. Wzmacniają więc funkcje poznawcze, takie jak planowanie, koncentracja i logiczne myślenie.

 

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Marco Polo, 8 el. 30x30cm

 


Pomysły na zabawę


 • Rozpoznawanie faktur: stymulacja czucia, koncentracja, słownictwo opisowe

Panele sensoryczne Marco Polo posiadają różne faktury. Dziecko może dotykać każdego z nich (np. z zamkniętymi oczami), aby rozpoznawać i opisywać różnice w fakturach. Zaproponuj, by raz dotykało maty dłońmi, innym razem bosymi stopami. Taka aktywność wspiera rozwijanie umiejętności dotyku i czucia głębokiego.

 

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Marco Polo, 8 el. 30x30cm

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 8 puzzli:

 • 1 x świecące słońca | sztywne

 • 2 x kamienie | sztywne

 • 2 x trawa | miękkie

 • 2 x szczęśliwe łapy | sztywne

 • 1 x nawierzchnia sportowa | sztywne

 

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Marco Polo, 8 el. 30x30cm

 

Główne informacje

 • Wiek: 2 lata+

 • Materiał wykonania: certyfikowane materiały wysokiej jakości (bez BPA i ftalanów)

 • Wymiary: 30 x 30 cm

 • Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej