ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Fantastyczna czwórka, 4 el. 30x30cm

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ORTOTO
 • Kod producenta: 701919859474

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 195,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 210,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  210,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna – Fantastyczna czwórka, 4 el. 30x30 cm dla dzieci 2 lata+
Symuluj rozwój mięśni, wzmacniaj je i wpływaj na redukcję napięcia dzięki Macie ortopedycznej Fantastyczna czwórka. Ta wersja paneli ORTOTO składa się z czterech puzzli o odmiennej fakturze. Znajdziesz tu sztywne i miękkie elementy, które stymulują stopy i poprawiają krążenie krwi. Dzięki nim zabawa na Macie Fantastyczna czwórka zapobiega wadom postawy.

Ponadto ćwiczenia gimnastyczne na Macie ORTOTO wpływają na usprawnianie motoryki dużej, koordynacji i równowagi. Chodzenie po ścieżce z kolorowych puzzli stymuluje bowiem proprioceptory.

W skład zestawu Fantastyczna czwórka wchodzą panele ze słońcem, łapkami zwierząt, kamieniami i trawą. Kojarzą się one ze spacerami i cudownie spędzonym czasem. Bodźce, których dostarczają, poprawiają nastrój, ale również wpływają na integrację sensoryczną malucha.

Mata Fantastyczna czwórka to doskonałe narzędzie do indywidualnego użytku oraz zabaw w grupach. Świetnie sprawdzi się w domu, przedszkolu oraz w gabinecie terapeutycznym.

 

42-od-1-roku-zycia-2- Od 2 lat

Mata sensoryczna to świetna pomoc terapeutyczna dla dzieci od drugiego roku życia

106-kreatywnosc2 Kreatywność, wyobraźnia

Dzieci mogą tworzyć gry sensoryczne i ruchowe, co rozwija ich wyobraźnię i wpływa na kreatywność

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Emocje

Chodzenie po panelach masuję stopy, rozluźnia mięśnie i relaksuje

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka duża

Sensoryczna przestrzeń to idealne miejsce do ćwiczeń ruchowych i sprawnościowych 

78-zmysl-dotyku3 Dotyk

Panele stymulują receptory dotyku na skórze dziecka 2+: zabawy na macie sensorycznej to idealny sposób na spędzanie czasu z dzieckiem

 

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Zapewnia delikatny masaż i poprawia krążenie krwi

Mata ORTOTO Fantastyczna czwórka wykonana jest z pianki o różnych stopniach twardości. Znajdziesz tu puzzle z wypustkami w kształcie kamieni, trawy i zwierzęcych łapek. Są one przyjemne w dotyku, zachęcają do eksplorowania ich dłońmi, gołymi stopami, ale także kładzenia się na nie, siadania, skakania po nich lub turlania się.
Powyższe ćwiczenia przypominają delikatny masaż i stymulują receptory dotyku na skórze dziecka. Poprawiają przy tym krążenie krwi oraz ogólne samopoczucie małego odkrywcy.

 

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Fantastyczna czwórka, 4 el. 30x30cm

 

 • Wzmacnia dolne partie nóg

Mata Fantastyczna czwórka została wykonana z miękkiej, elastycznej pianki, która tworzy ciekawe dla dziecka podłoże. Aby utrzymać równowagę i stabilność, przedszkolak musi zaangażować mięśnie nóg, w szczególności mięśnie stabilizujące stawy. To pomaga mu w ich wzmocnieniu.
Ponadto Mata ORTOTO zachęca do ruchu i aktywności fizycznej. Skakanie, stawianie pierwszych kroków, chodzenie na czworaka czy balansowanie – to ćwiczenia rozwijające kończyny dolne i wzmacniające te mięśnie, które odgrywają kluczową rolę w umiejętności koordynacji ruchowej i kontroli nad ciałem.

 

 • Łagodzi ból i napięcie mięśni

Mata ORTOTO Fantastyczna czwórka ma specjalnie zaprojektowane wypustki i twardsze elementy, które podczas eksplorowania ich wywierają nacisk na różne punkty na ciele i pomagają w łagodzeniu bólu.
Dzięki swojej zróżnicowanej fakturze Mata Fantastyczna czwórka daje okazję do wspomagania pracy mięśni i regulowania ich napięcia. Kiedy mały użytkownik leży lub siedzi na puzzlach, wypustki dostarczają bodźców do mięśni, stawów i ścięgien, stymulują je i rozluźniają.
Poszczególne panele z Maty ORTOTO ułatwiają robienie delikatnego masażu. Gdy dziecko odczuwa napięcie, możesz je lekko masować, przesuwając matę po różnych partiach jego ciała. Powyższa aktywność pomoże mu się rozluźnić. Dzięki temu Fantastyczna czwórka może być wykorzystywana jako narzędzie do rehabilitacji osób z różnymi problemami mięśniowo-szkieletowymi w celu złagodzenia bólu i poprawy zakresu ruchu.

 

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Fantastyczna czwórka, 4 el. 30x30cm

 

 • Zwiększa wyobraźnię

W skład zestawu Fantastyczna czwórka wchodzą panele o różnych kolorach i wzorach. Zabawa nimi staje się dla malucha interesującym i stymulującym doświadczeniem. Dziecko może sobie na przykład wyobrażać, że naprawdę chodzi po kamieniach czy po trawie. Że dotyka promieni słonecznych oraz psich łapek. Przy okazji ma szansę opisywać swoje doznania i nazywać emocje. Taka aktywność zachęca do kreatywnej interpretacji otaczającego je świata i rozwija wyobraźnię.
Ponadto ta ciekawa mata daje małym użytkowników swobodę poruszania się i eksperymentowania. Dzieci mogą chodzić po panelach, skakać, przeskakiwać, stawiać kroki w różnych kierunkach, a wszystko to może być częścią gry, którą same wymyślą. Dzięki temu stają się twórcze i kreatywne a także lepiej radzą sobie z rozwiązywaniem problemów.

 

 


Pomysły na zabawę


Panele sensoryczne mogą być wykorzystywane do różnych ćwiczeń ruchowych. Na przykład, dziecko może balansować na macie, skakać na niej, przechodzić przez nią (na palcach, na piętach), co pomaga w rozwoju równowagi i koordynacji.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 4 puzzle:

 • 1x świecące słońce | sztywne

 • 1x szczęśliwe łapy | sztywne

 • 1x kamienie | sztywne

 • 1x trawa | miękkie

 

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Fantastyczna czwórka, 4 el. 30x30cm

 

Główne informacje

 • Wiek: 2 lata+

 • Materiał wykonania: certyfikowane materiały wysokiej jakości (bez BPA i ftalanów)

 • Wymiary: 30 x 30 cm

 • Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej