ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Dary natury, 8 el. 30x30cm

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ORTOTO
 • Kod producenta: 701919858613

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 399,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 399,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  399,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna – Dary natury, 8 el. 30x30 cm dla dzieci 2 lata+

Wprowadź dziecko w świat natury dzięki fantastycznej Macie sensorycznej od ORTOTO. Ta ciekawa kompilacja puzzli kojarzy się z przyrodą i miłymi chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. W zestawie znajdziesz trawę, piaskowe piramidy i kamienie, czyli wszystko to, co przypomina dziecku spacery i wycieczki z opiekunami. Odkrywanie faktury paneli będzie z pewnością równie wspaniałą przygodą! 

Mata ortopedyczna Dary natury wspomaga układ sensoryczny małego odkrywcy. Stymuluje wzrok i dotyk. Ponadto dostarcza bodźców proprioceptorom odpowiedzialnym za utrzymanie równowagi, kontrolę ciała i rozumienie jego ułożenia w przestrzeni

Dzięki powyższym właściwościom Mata od ORTOTO z pewnością wspomoże prowadzenie terapii SI lub gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Przyda się zarówno w żłobku czy przedszkolu, jak i w domu każdego malucha do organizowania codziennej zabawy wspomagającej zmysły i rozwój psychomotoryczny oraz poznawczy każdego dziecka.

42-od-1-roku-zycia-2- 2+

Dary natury to mata odpowiednia dla dzieci po drugim roku życia

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka duża

Sensoryczne panele to świetne narzędzie do wzmacniania ogólnej sprawności fizycznej dziecka

77-zmysl-dotyku Dotyk

Zróżnicowana powierzchnia paneli stymuluje dotyk dziecka

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Wzrok

Różnokolorowe panele dostarczają wrażeń wizualnych i stymulują percepcję wzrokową

4-balansowanie-rownowaga2 Równowaga

Zabawa w chodzenie po ścieżce z zamkniętymi oczami lub skakania na jednej nodze to świetne ćwiczenia na wzmacnianie równowagi

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Zapobiega problemom ortopedycznym

Mata sensoryczna ORTOTO zapobiega problemom ortopedycznym zwłaszcza u dzieci. Osiem kolorowych paneli o różnorodnej fakturze daje okazję do trenowania motoryki małej w zakresie ruchów palców i dłoni oraz motoryki dużej, czyli sprawności całego ciała. Chodzenie po panelach, bieganie, skakanie, turlanie się czy czołganie to ćwiczenia przyczyniające się do właściwego rozwoju mięśni i stawów oraz ich wzmocnienia. Dzięki temu dziecko może utrzymywać właściwą postawę ciała. 

Z kolej balansowanie na zróżnicowanych powierzchniach ścieżki sensorycznej czy też pokonywanie jej z zamkniętymi nogami wymagają od przedszkolaków utrzymania równowagi i koordynacji ruchowej. Powyższa aktywność pomaga w budowaniu stabilności i precyzji ruchów, co też zapobiega problemom z właściwą postawą.

 

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Dary natury, 8 el. 30x30cm

 

 • Wzmacnia funkcje psychomotoryczne

Funkcje psychomotoryczne to złożone umiejętności i procesy, które łączą działania umysłu z ruchami ciała. Obejmują one szereg zdolności, takich jak koordynacja ruchowa, kontrola postawy ciała, świadomość jego ułożenia w przestrzeni, zdolności manualne, propriocepcja, równowaga a także motoryka mała i duża. 

Mata ortopedyczna Dary natury to narzędzie do wzmacniania powyższych umiejętności. Dotykając dłońmi paneli, rozpoznając ich fakturę bez patrzenia na nie lub eksplodując je stopami, dziecko ma szansę doświadczać wielu zróżnicowanych wrażeń i wzmacniać ich odbiór. Z kolei w trakcie zabaw ruchowych zyskuje okazję do trenowania sprawności fizycznej. 

Powyższa aktywność wzmacnia funkcje psychomotoryczne, dzięki którym przedszkolak może łatwiej wykonywać codzienne czynności, odkrywać świat, rozwiązywać problemy oraz komunikować się z innymi.

 

Mata ortopedyczna – Dary natury składa się z ośmiu puzzli o odmiennym wyglądzie. Znajdziesz tu kolorowe elementy w postaci trawy, kamieni, kolców i piramid. Dzięki wypustkom każdy z nich jest inny w dotyku. Ponadto puzzle różnią się stopniem miękkości, co dodatkowo potęguje doznania sensoryczne dziecka.

Mata Dary natury to przede wszystkim doskonała stymulacja receptorów dotyku. Znajdujące się w zestawie puzzle wykorzystasz na różne sposoby, by dostarczać dziecku bodźców i pobudzać czucie. Układ ten ma wpływ na poznawanie swojego ciała oraz rozwój emocjonalny człowieka.

Maluszek może eksplorować kolorowe panele dłońmi i stopami oraz kłaść się na nie. Dzięki temu uczy się właściwie odbierać bodźce dotykowe i organizować je. Utrwala wrażenia sensoryczne i w konsekwencji uczy się reagować na zimno, ciepło lub ból.

Co więcej, kolorowe puzzle dostarczają bodźców percepcji wzrokowej. Dziecko ma okazję przyglądać się małym panelom i je opisywać, przekładać lub segregować według uznania. Taka aktywność wpływa na rozwój wzroku i uczy spostrzegawczości.

 

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Dary natury, 8 el. 30x30cm

 


Pomysły na zabawę


 • Ćwiczenia ruchowe: stymulacja czucia, motoryka duża

Panele sensoryczne mogą być wykorzystywane do różnych ćwiczeń ruchowych. Na przykład, dziecko może balansować na panelu, skakać na nim, przechodzić przez niego (na palcach, na piętach), co pomaga w rozwoju równowagi i koordynacji.

 

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Dary natury, 8 el. 30x30cm

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 8 puzzli:

 • 1 x kolce | miękkie

 • 1 x kolce | sztywne

 • 2 x kamienie | sztywny

 • 2 x trawa | miękkie

 • 1 x małe piramidy | miękki

 • 1 x małe piramidy | sztywny

 

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Dary natury, 8 el. 30x30cm

 

Główne informacje

 • Wiek: 2 lata+

 • Materiał wykonania: certyfikowane materiały wysokiej jakości (bez BPA i ftalanów)

 • Wymiary: 30 x 30 cm

 • Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej