ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Cztery zmysły, 4 el. 30x30cm

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ORTOTO
 • Kod producenta: 701919859313

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 185,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 200,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  200,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna – Cztery zmysły, 4 el. dla dzieci 2 lata+

Masuj i wspieraj zmysły małego odkrywcy z czterema puzzlami Maty sensorycznej ORTOTO! Zestaw składa się z pojedynczych paneli o odmiennym wyglądzie. Każdy z nich wyposażony został w wypustki dostarczające bodźców receptorom czucia. Dzięki temu Mata Cztery zmysły wspiera układ przedsionkowy i pomaga w utrzymywaniu równowagi oraz rozumieniu ułożenia swojego ciała w przestrzeni.

Mata sensoryczna ORTOTO wzmacnia mięśnie oraz rozluźnia je. Przyczynia się do utrzymywania prawidłowej postawy oraz wyrabiania łuków w stopach. Zapobiega licznym wadom ortopedycznym (koślawości i płaskostopiu) i może być używana w profilaktyce prozdrowotnej.

Zabawa na kolorowych panelach to nieustanna stymulacja mózgu i rozwój funkcji poznawczych. Dziecko poszerza wiedzę o świecie oraz o własnych odczuciach i staje się ich bardziej świadome.

Powyższe właściwości pozwalają korzystać z Maty ORTOTO jako narzędzia terapeutycznego w placówkach oświatowych czy gabinetach do terapii SI oraz gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

 

42-od-1-roku-zycia-2- Od 2 lat

Panele stworzą stymulującą przestrzeń dla dzieci od drugiego roku życia

78-zmysl-dotyku3 Dotyk

Dotykanie paneli wzmacnia receptory czucia

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Wzrok

Kolorowe puzzle stymulują percepcję wzrokową

3-balansowanie-rownowaga Równowaga, koordynacja

Pokonywanie ścieżki sensorycznej kształtuje zdolność utrzymywania równowagi oraz kontroli ciała

106-kreatywnosc2 Kreatywność

Tworzenie własnej ścieżki rozwija kreatywność maluchów

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka duża

Zabawy ruchowe na ścieżce wspierają rozwój motoryczny dziecka

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspiera układ przedsionkowy

Mata ortopedyczna Cztery zmysły pozwala na stymulowanie proprioceptorów. Przedszkolak może chodzić po niej z zamkniętymi oczami, podskakiwać na jednej nodze lub balansować z wyciągniętymi rękami. Poprzez usprawnianie czucia głębokiego w trakcie takiej zabawy, maluch lepiej odbiera informację o położeniu, ruchu i działaniu części ciała w przestrzeni, co poprawia jego ogólną kondycję fizyczną i koordynację.
Ponadto dzięki zabawie na Macie ORTOTO, dziecko usprawnia kontrolę nad ciałem oraz zachowanie równowagi. Kształtują się one wraz z jego rozwojem i ułatwiają radzenie sobie z niespodziewanymi sytuacjami ruchowymi, m.in. przy potknięciu lub upadku. Chronią przed urazami, gdyż dzięki nim dziecko wie, jak ułożyć poszczególne części ciała, by nie nabawić się kontuzji. Pozwalają utrzymać prawidłową postawę ciała. Poprzez to mali sportowcy są sprawniejsi fizycznie, szybciej uczą się jazdy na rowerze, rolkach i łyżwach.

 

Mata sensoryczna ortopedyczna - Cztery zmysły, 4 el. 30x30cm

 

 • Łagodzi napięcie mięśni stóp

Faktury na panelach mają kształt kamieni, trawy, kolców czy piramid. W trakcie chodzenia po Macie ortopedycznej Cztery zmysły dziecko dotyka więc różnorodnych struktur i otrzymuje odmienne bodźce sensoryczne. Powyższa stymulacja działa jak delikatny masaż i pomaga w rozluźnieniu mięśni stóp.
Łagodne impulsy pochodzące z poszczególnych paneli wspierają też redukcję napięcia. Zabawy na macie są wskazane jako element gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej lub terapii SI.

 

Mata sensoryczna ortopedyczna - Cztery zmysły, 4 el. 30x30cm

 

 • Łagodzi niepokój i stres

Mata Cztery zmysły składa się z paneli w jasnych i żywych barwach. Ta wersja kolorystyczna kojarzy się z uczuciem radości i szczęścia. Zabawa na takiej przestrzeni wpływa pozytywnie na nastrój maluszka, angażuje go w odbiór pozytywnych bodźców i utrwala je.
Ponadto każdy panel posłuży jako oddzielny masażer. Dziecko może chodzić po nim, dotykać dłońmi, kłaść się, turlać i siadać. Wypustki oraz wgłębienia rozluźniają mięśnie, niwelują ich napięcie i poprawiają samopoczucie małego użytkownika.
Z kolei zabawy ruchowe to źródło endorfin, czyli hormonów szczęścia. Ich obecność w organizmie to dużo pozytywnej energii, która pomaga redukować stres.

 


Pomysły na zabawę


 • Ścieżka sensoryczna: stymulacja czucia, spostrzegawczość, koncentracja uwagi, język opisowy

Puzzle posłużą Ci do zbudowania z dzieckiem ścieżki sensorycznej. Maluch chodzi po niej boso i jednocześnie opisuje wrażenia, których doświadcza.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 4 puzzle:

 • 1 x trawa | miękkie

 • 1 x kamienie | sztywne

 • 1 x kolce | miękkie

 • 1 x małe piramidy | miękkie

 

Mata sensoryczna ortopedyczna - Cztery zmysły, 4 el. 30x30cm

 

Główne informacje

 • Wiek: 2 lata+

 • Materiał wykonania: certyfikowane materiały wysokiej jakości (bez BPA i ftalanów)

 • Wymiary: 30 x 30 cm

 • Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej