Nauka kodowania - gra logiczna

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ANDREU TOYS
 • Kod producenta: 8416040161298

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 145,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 160,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  160,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Pierwsze kroki w nauce programowania wcale nie muszą odbywać się przy pomocy komputera czy specjalistycznych programów. Możesz uczyć swoje dziecko logicznego myślenia z fantastyczną grą Nauka kodowania. Zestaw w zabawny sposób oswaja małych użytkowników z językiem wskazówek i sekwencji. Wdraża do twórczej i kreatywnej pracy, a w konsekwencji do samodzielnego rozwiązywania problemów.
Pokaż dziecku, jak powstają barwy, co daje segregowanie śmieci oraz skąd bierze się miód w jego herbacie. Dzięki interesującej zabawie rozwiniesz jego funkcje poznawcze i wzbogacisz zasób słownictwa.
Gra wykonana jest z drewna, a dzięki temu trwała i ponadczasowa. Posłuży do indywidualnej zabawy w domu oraz do organizowania zajęć edukacyjnych w placówkach oświatowych. Świetnie sprawdzi się jako prezent dla przedszkolaka.

 

 

48-od-4-roku-zycia Od 4. roku życia

Gra w kodowanie jest odpowiednia dla dzieci od 4 lat

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Zabawka z drewna

Wszystkie elementy gry w kodowanie wykonano z drewna, dzięki czemu są trwałe i bezpieczne w użytkowaniu

106-kreatywnosc2 Koncentracja uwagi

Zabawa w kodowanie wspomaga rozwój koncentracji i zdolność skupienia uwagi na zadaniu

36-nauka-mieszania-sie-barw-nauka-kolorow Nauka kolorów

Z zestawem do kodowania wytłumaczysz dzieciom zjawisko powstawania barw pochodnych

65-system-motywacji Nauka rozwiązywania problemów

Zabawa w kodowanie uczy rozumienia ciągu przyczynowo-skutkowego między wydarzeniami, a przez to wdraża do samodzielnego rozwiązywania problemów.

85-edukacja-przedszkolna2 Wyposażenie przedszkola

Zabawa w kodowanie to świetny sposób na organizowanie zajęć edukacyjnych w przedszkolu

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wzbogaca wiedzę o świecie

W zestawie do kodowania znajdują się klocki obrazujące różne procesy, np. powstawanie barw, sposób wyrabiania miodu, zasady dotyczące segregacji śmieci. Dzięki fantastycznej zabawie z drewnianym robotem dziecko zaspokaja ciekawość i wzbogaca swoją wiedzę o świecie.
Widzi też, jaki samo może mieć wpływ na przyrodę, np. poprzez segregowanie śmieci. Na skutek takiej aktywności gra logiczna Nauka kodowania wprowadza je w obszar zagadnień proekologicznych i zachęca do dbania o planetę.

 

Nauka kodowania - gra logiczna

 

 • Uczy kolorów

Jedno z zadań Nauki kodowania polega na odwzorowaniu sposobu powstawania barw. Dziecko musi przeprowadzić drewnianego bota przez kolory podstawowe i ustalić ten, który powstanie po ich wymieszaniu.
Dzięki temu zabawa z zestawem do kodowania wzbogaca wiedzę o barwach podstawowych i pochodnych oraz utrwala ich nazwy. Mały gracz rozumie więc istotę zjawisk przyrodniczych i uczy się obserwacji.

 

Nauka kodowania - gra logiczna

 

 • Wspomaga logiczne myślenie

Zestaw Nauka kodowania pozwala na zorganizowanie wielu zabaw rozwojowych w zakresie umiejętności odtwarzania wzorów i sekwencji, kategoryzowania, rozpoznawania barw i rozumienia procesów zachodzących w przyrodzie.
Korzystanie z gier rozwojowych pozwala na zrozumieniu ciągu przyczynowo-skutkowego zachodzącego między wydarzeniami i uczy logicznego myślenia. Ponadto w trakcie zabawy mały gracz może napotkać na przeszkody w postaci klocków z murem i uczy się je pokonywać. Dzięki temu lepiej radzi sobie z rozwiązywaniem problemów.

 

Nauka kodowania - gra logiczna

 

W trakcie gry w kodowanie uczestnik nie tylko wzbogaca wiedzę o świecie czy weryfikuje zdobyte wiadomości, ale też uczy się koncentrować uwagę na zadaniu.
Koncentracja jest niezbędna do doskonalenia pamięci roboczej odpowiedzialnej za przyswajanie wiedzy i wykorzystywanie jej. Dziecko, które potrafi się skupić, szybciej zapamięta nowe wiadomości.

 


Pomysły na zabawę


 • Jak powstaje miód: obserwacja, logiczne myślenie

Osoba dorosła wykłada tabliczki związane z powstawaniem miodu a następnie prosi dziecko o połączenie elementów za pomocą strzałek oznaczających kolejność występowania poszczególnych etapów.

 

Nauka kodowania - gra logiczna

 

 • Kodowanie kolorów: nauka kolorów, logiczne myślenie, koncentracja uwagi

Wybierz z drewnianych tabliczek te, które oznaczają kolory.

  • Wariant 1. Poproś dziecko o ułożenie trasy, która będzie oznaczała powstawanie danej barwy. Np. uczestnik musi wybrać niebieską, żółtą i zieloną tabliczkę i tak ułożyć strzałki, by robot przeszedł najpierw przez niebieską i żółtą a na końcu dotarł do zielonej, bo ta powstaje na skutek wymieszania dwóch poprzednich.

 •  
 • Nauka kodowania - gra logiczna

  • Wariant 2. Ułóż część trasy, np. wybierz kolory niebieski i żółty, połącz je strzałkami. Dziecko samodzielnie musi dopasować tabliczkę z kolorem, który powstaje po zmieszaniu tych barw.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera: 24 płytki z obrazkami, 1 płytka startowa, 4 płytki-ściany, 1 płytka-robot

 

Nauka kodowania - gra logiczna

 

Główne informacje

 • Wiek: 4 lata+

 • Rozmiar produktu: 30 x 30 x 1,5 cm

 • Rozmiar opakowania: 31 x 31 x 6,5 cm

 • Produkt posiada certyfikat CE

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej