Naturalny drewniany matematyczny sorter 1-10

 • Producent: YELLOWDOOR
 • Kod producenta: 5060213762534
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 249,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 249,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  249,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Naturalny drewniany matematyczny sorter 1-10 to zabawka edukacyjna przeznaczona dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia. Drewniany sorter w formie 10 słupków i 55 pierścieni to odpowiednia zabawka nawet dla małych dzieci. Nie zawiera drobnych elementów, dzięki czemu najmłodsi mogą bezpiecznie manipulować pierścieniami i układać je na słupkach. Ta pomoc terapeutyczna została wykonana z certyfikowanego drewna, jest przyjemna w dotyku, lekka i idealnie dopasowana do małych rączek dziecka.

Drewniany sorter pozwala na połączenie nauki i zabawy. Dzięki niemu wprowadzisz dziecko w świat liczb oraz prostszych rachunków dodawania i odejmowania w zakresie 10. Sorter może z powodzeniem zastąpić liczydło i wspomóc naukę rachunków pamięciowych u starszych dzieci. Dzięki zabawie przyswajanie nowych umiejętności jest przyjemniejsze dla dziecka i pozytywnie wpływa na jego funkcje poznawcze oraz rozwój inteligencji.

Zabawka zachęca do trenowania zręczności. Dzięki nakładaniu pierścieni na słupki najmłodsi trenują precyzję ruchów, co wspomaga sprawność motoryczną. Stymulowanie mięśni dłoni, nadgarstka oraz palców wpływa pozytywnie na zdolności manualne, oraz wdraża do czynności w zakresie wkładania ubrań, zawiązywania butów czy zapinania guzików. Dzięki temu dziecko jest szybciej gotowe do samoobsługi.

Sorter jest poręczny i łatwy w użyciu nawet w większej grupie. To pozwala na jego użytkowanie zarówno w domu, jak i w przedszkolu, szkole czy gabinecie specjalisty.

 

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Pomaga w nauce liczenia

Sorter powstał z myślą o ułatwieniu dzieciom nauki liczenia. Słupki z odpowiednią ilością pierścieni pozwalają na zobrazowanie abstrakcyjnego pojęcia liczby. Nakładanie klocków jest dla najmłodszych przyjemniejsze od tradycyjnej nauki, dlatego zabawa sorterem ułatwia zdobycie nowych umiejętności.

Wykorzystaj sorter do liczenia pierścieni. Nakładaj je razem z dzieckiem, licząc je i zachęcając dziecko do tego samego. Porównuj liczbę pierścieni z kropkami na podstawie słupków. Zaangażuj dziecko we wspólne liczenie. W trakcie zabawy wskazuj palcem na kropki i pierścienie, by ćwiczyć spostrzegawczość dziecka i kształtować jego zdolności analityczne.

Stopniuj trudność, by dziecko się nie zniechęciło i kojarzyło naukę liczenia z przyjemnością. Pokaż na kostkach, jak wygląda zapis liczby, by utrwalić jej obraz w pamięci dziecka. Dzięki temu wspomożesz jego rozwój intelektualny i usprawnisz procesy myślowe.

 

 

 • Sorter doskonale zastąpi liczydło w trakcie nauki dodawania i odejmowania

Na początku zabawy wykorzystaj kolejną stronę podstaw sortera, by zobrazować dziecku, na czym polega zwiększanie liczby o 1. Dodawaj pierścienie i pokazuj kropki w słupkach, by dziecko zobaczyło, jak zmienia się ich zawartość. W podobny sposób wytłumaczysz dziecku odejmowanie. Zmień kolejność słupków i zacznij od pełnego sortera. Poprzez to dziecko będzie mogło obserwować zmniejszanie się ich zawartości i szybciej zrozumie rachunek odejmowania. Tak zobrazowane działania matematyczne łatwiej dotrą do wyobraźni dziecka niż abstrakcyjne liczby, co pozwoli najmłodszym na szybszą i przyjemniejszą naukę rachunków dodawania i odejmowania.

Pierścienie możesz wykorzystać jako pomoc w pamięciowych rachunkach na większych liczbach. Dzieci często wspomagają się palcami w liczeniu. Dzięki sorterowi nie muszą tego robić. Pierścienie świetnie zastąpią palce, usprawnią naukę liczenia w pamięci i pozwolą na szybszy rozwój tej umiejętności.

 

Naturalny drewniany matematyczny sorter 1-10

 

 • Usprawnia motorykę

Naturalny drewniany sorter jest zabawką, która dzięki swojej funkcji usprawnia motorykę dziecka. Poprzez nakładanie pierścieni na słupki, dziecko trenuje chwyt, mięśnie dłoni, ruchy nadgarstka i precyzję ruchów. Te czynności stymulują rękę piszącą i pozytywnie wpływają na zdolności manualne dziecka.

Zachęcaj najmłodszych do sortowania pierścieni. Pozwalaj ćwiczyć precyzyjne ruchy i motywuj do samodzielnej zabawy. Dzięki temu dziecko rozwija koordynację wzrokowo-ruchową i przygotowuje się do nauki pisania. Szybciej nauczy się prawidłowo chwytać kredki i długopis, kolorować, pisać oraz posługiwać się nożyczkami. Manualnie rozwinięte dziecko łatwiej wdraża się do czynności samoobsługowych i jest w nich bardziej samodzielnie.

 

Naturalny drewniany matematyczny sorter 1-10

 

 • Integruje zmysły

Świadomie wykorzystany naturalny sorter pozwoli na dostarczenie dziecku wielu wrażeń zmysłowych. To zapewni mu harmonijny rozwój sensoryczny i pozytywnie wpłynie na jego intelekt.

Nakładaj z dzieckiem pierścienie i głośno je licz. Zachęcaj dziecko do powtarzania. Poprzez zaangażowanie słuchu, wzroku i dotyku dochodzi do integracji zmysłów i usprawniania sensoryki. Dzięki temu tworzą się nowe połączenia neuronowe, co wspomaga proces uczenia się oraz rozwija inteligencję dziecka.

Na skutek tego, że zabawka angażuje wzrok, słuch i ruch, jest odpowiednia zarówno dla wzrokowców, jak i słuchowców czy kinestetyków. To usprawnia naukę zagadnień matematycznych i pozwala na indywidualny odbiór przekazu zgodnie z dominującym zmysłem.

 

Naturalny drewniany matematyczny sorter 1-10

 

Zabawa w sortowanie to czynność wspomagająca koncentrację uwagi oraz pozwalająca się wyciszyć i opanować wzburzone emocje. Z uwagi na to ćwiczenia z układaniem sortera mają działanie terapeutyczne i mogą być wykorzystywane zarówno w warunkach domowych, jak i w gabinetach specjalistycznych.

Wykorzystaj naturalny drewniany sorter jako zabawkę wspomagającą koncentrację uwagi. Pozwól dziecku manipulować jego elementami i układać je w dowolny sposób. Skupione na tej czynności dziecko łatwiej się wyciszy oraz zrelaksuje, dzięki czemu szybciej będzie gotowe do nauki.

 

Naturalny drewniany matematyczny sorter 1-10

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 10 słupków z numerami i 55 pierścieni do nakładania.

Naturalny drewniany matematyczny sorter 1-10

Główne informacje

Wiek: 18 miesięcy+

Materiał wykonania: drewno bukowe z certyfikatem FSC

Wymiary słupków: 6-17 cm

Wymiary kostki: 5 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Drewno z certyfikatem FSC pozyskiwane z odpowiedzialnej gospodarki leśnej z uwzględnieniem aspektów ekologicznych, ekonomicznych i społecznych.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej