Narzędzia do rozwoju motoryki małej - zestaw grupowy

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 765023055511

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 219,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 219,00 zł

  209,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 219,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 10,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 209,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  209,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Narzędzia do rozwoju motoryki małej – zestaw grupowy dla dzieci 3 lata+.


Rozwój motoryki małej jest kluczowy dla zdolności manualnych dziecka. Wypracowany ruch nadgarstka, dobry chwyt oraz sprawna kontrola nad mięśniami to niektóre z przydatnych umiejętności dla układu ruchowego w obrębie kończyn górnych. Ułatwiają nabywanie kompetencji manualnych i zręczności. Jeśli więc chcesz, żeby czynności samoobsługowe oraz nauka pisania nie sprawiały Twojemu maluchowi kłopotów, musisz go wspomagać. Przed Tobą Narzędzia do rozwoju motoryki małej – zestaw grupowy składający się z 24 fantastycznych części. To właśnie on pomoże Ci trenować rękę Twojej pociechy.


Różne modele pęset i wkręty pozwalają na zorganizowanie dziecku ciekawych ćwiczeń usprawniających motorykę. Można nimi chwytać przedmioty, przenosić je, nabierać i ściskać. To nie tylko świetna zabawa! To również doskonały trening dla małej ręki, a także koncentracji uwagi i skupienia.


Na dodatek to jeszcze nie wszystkie możliwości zestawu grupowego Narzędzi do rozwoju motoryki małej. Każdy element nadaje się bowiem do użytku w domu i na zewnątrz. Pęsety i wkręty weźmiesz zatem na wycieczkę i wykorzystasz do zabaw sensorycznych z piaskiem, wodą, ziarenkami, muszelkami lub innymi skarbami znalezionymi na spacerze. Po powrocie zorganizujesz świetne lekcje z masami plastycznymi czy sypkimi produktami, np. mąką i ryżem. Nie musisz się obawiać o higienę w trakcie zajęć, bo pęsety i wkręty można myć w ciepłej wodzie z mydłem a po zabawie schować do poręcznego pudełka.


Narzędzia do rozwoju motoryki małej – zestaw grupowy to idealna pomoc w edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej. Każdy element występuje w 6 egzemplarzach, więc możesz zorganizować gry grupowe nawet dla całych oddziałów i aktywizować każdego maluszka. Zestaw doskonale się sprawdzi w gabinecie specjalisty przy prowadzeniu terapii ręki. Z taką pomocą doskonalenie motoryki małej stanie się przyjemnym doświadczeniem dla każdego malucha!


Ponadto taka zabawka przyda się w każdym domu. Dzieci lubią manipulować przedmiotami, przesypywać coś i przelewać. Narzędzia do rozwoju motoryki małej – zestaw grupowy urozmaici codzienną zabawę. Połączysz go z wieloma zabawkami z naszej oferty, by uatrakcyjnić np. naukę liczenia czy eksperymentowanie z kolorami na panelu LED.

 

 

 

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Proste w obsłudze

Narzędzia do rozwoju motoryki są lekkie i poręczne. Idealnie pasują do małych rąk dziecka.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Pomocne w doskonaleniu motoryki małej

Szczypce i wkręty doskonalą poprawny chwyt, ruchy nadgarstka oraz kontrolę nad mięśniami. Dzięki temu przygotowują do nauki pisania.

106-kreatywnosc2 Koncentracja uwagi

Czynność odmierzania, przesypywania i przelewania substancji za pomocą miarek to świetny sposób na trening pamięci operacyjnej oraz koncentracji uwagi.

47-od-3-roku-zycia Wiek 3+

Narzędzia do treningu motoryki małej nadają się dla dzieci od 3. roku życia.

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Trening wzroku

W trakcie zabawy zestawem dziecko usprawnia percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową oraz spostrzegawczość

78-zmysl-dotyku3 Stymulacja dotyku

Szczypce mogą służyć do odmierzania oraz przesypywania i przelewania. Dziecko dotykając ich, dostarcza bodźców receptorom dotyku.

58-praca-w-grupie-komunikacja3 Zabawa w grupie

Zestaw do trenowania motoryki małej przeznaczony jest do pracy w grupie. Doskonali zdolność komunikacji oraz kompetencje społeczne.

73-zabawy-na-zewnatrz-zabawki-na-podworko-plac-zabaw-zabawy-na-swiezym-powietrzu2 W domu i na zewnątrz

Elementy zestawu mogą być używane w domu i na zewnątrz. Włożysz je do poręcznego pudełka z uchwytem i z powodzeniem zabierzesz na wycieczkę, by bawić się piaskiem, liśćmi czy muszelkami.

 

Dlaczego warto?

Żeby mały uczeń nie miał problemów z prowadzeniem ręki czy jej męczliwością spowodowaną nadmiernym naciskiem na długopis, warto doskonalić jego zdolności motoryczne poprzez zabawę.

Narzędzia do rozwoju motoryki małej – zestaw grupowy pozytywnie wpływa na usprawnianie ruchów dłoni, palców, nadgarstka i łokcia. Pozwala wypracować optymalny nacisk na ołówek czy długopis, kontrolować mięśnie oraz utrzymywać w odpowiedni sposób narzędzia pisarskie. Dodatkowo przenoszenie małych elementów za pomocą szczypiec usprawnia koordynację wzrokowo-ruchową. Poprzez zabawę kolorowymi pęsetami nie tylko dostarczysz dziecku wiele radości, ale przygotujesz je do nauki pisania.

 

 

 • Wpływa na zdolności manualne

Pęsety i wkręty z zestawu grupowego Narzędzia do rozwoju motoryki małej przyzwyczajają drobne palce dziecka do poprawnego chwytu ołówka oraz prowadzenia nożyczek. Przygotowują do wykonywania czynności manualnych, takich jak malowanie, rysowanie i wycinanie.

Aby dziecko nauczyło się pisać, najpierw musi sprawnie operować przyborami plastycznymi. Kolorowanki czy szlaczki będą o wiele ciekawsze, jeśli maluch nie natrafi na przeszkody w postaci męczliwości ręki, nieprawidłowego chwytu kredki czy zbyt dużego lub słabego nacisku na kartkę. Właśnie od tego masz Narzędzia do rozwoju motoryki małej. Z ich pomocą wyregulujesz pracę małej ręki i usprawnisz ją. Dziecko będzie chętniej wykonywało czynności manualne i wdrażało się do pisania.

 

Narzędzia do rozwoju motoryki małej - zestaw grupowy

 

 • Ułatwia samoobsługę

Wszystkie elementy Narzędzi do rozwoju motoryki małej są poręczne dla dziecka i łatwe w użyciu. Dają okazję do trenowania precyzji ruchów oraz zręczności. Gdy maluszki używają tego zestawu do chwytania, nabierania i ściskania, rozwijają kontrolę nad mięśniami i siłę dłoni potrzebną do wielu niezbędnych czynności samoobsługowych.
Działanie jednej z pęset jest podobne do spinacza do bielizny i wzmacnia chwyt: palec wskazujący – kciuk. Wkręty pomagają rozwinąć otwartą przestrzeń kciuka i siłę łuku dłoni. To właśnie te umiejętności ułatwiają naukę samodzielnego jedzenia, szczotkowania zębów, zapinania guzików czy zawiązywania sznurówek.
Dziecko, które sprawnie opanowuje samoobsługę jest pewniejsze siebie i lepiej radzi sobie z adaptacją w przedszkolu czy szkole.

 

Narzędzia do rozwoju motoryki małej - zestaw grupowy

 

 • Wspomaga integrację sensoryczną

Wkręty i pęsety z zestawu grupowego Narzędzia do rozwoju motoryki małej wykorzystasz do ćwiczeń sensorycznych. Każdy element można myć w ciepłej wodzie z mydłem, więc z powodzeniem zabierzesz zestaw na podwórko, plac zabaw i spacer oraz użyjesz go w domu. Wszystkie części spakujesz do poręcznego pudełka z uchwytem, łatwo więc przeniesiesz je w dowolne miejsce i przechowasz.
Zabawka z powodzeniem przyda się do przesypywania piasku, ziaren lub mąki, przenoszenia kamyków, muszelek czy klocków i koralików. Może posłużyć jako uatrakcyjnienie kąpieli malucha.
Te wszystkie czynności angażują zmysły, głównie wzrok, dotyk. Poprzez to pozytywnie wpływają na integrację sensoryczną małego użytkownika.

 

 • Uatrakcyjnia zabawę indywidualną i w grupie

Kolorowe pęsety i wkręty dają okazję do organizowania zabaw indywidualnych i grupowych. Możesz wymyślać wiele gier zręcznościowych czy wyzwań, planować zawody oraz świetne warsztaty manualne i ruchowe. Dzięki atrakcyjności zestawu ćwiczenie motoryki małej jest naprawdę przyjemne dla każdego użytkownika. Odbywa się mimochodem, przy świetnej zabawie i w wesołej atmosferze.
Ponadto gry grupowe wzmacniają więź między uczestnikami oraz kształtują kompetencje społeczne. Maluch uczy się czekać na swoją kolej a także doskonali się i motywuje do wysiłku. To wpływa na jego relacje z rówieśnikami: jest bardziej otwarty i pewny siebie.

 


Pomysły na zabawę


 • Zabawa w kucharzy: motoryka mała, spostrzegawczość, integracja sensoryczna

Zaproponuj dziecku „ugotowanie” obiadu dla lalek czy misiów. W tym celu przygotuj miseczkę lub mały garnek oraz produkty do przesypywania i przekładania. Mogą to być podarte na małe kawałki kartki, piasek kinetyczny lub zwykły, sezam, mąka a także ziarna, na przykład słonecznika.

Dawaj polecenia dziecku, co ma przesypywać lub przelewać za pomocą różnych szczypiec.

 

Narzędzia do rozwoju motoryki małej - zestaw grupowy

 

 • Zawody – zręczność, motoryka, koncentracja, motywacja, pokonywanie trudności

Z każdym elementem możesz zorganizować zawody dla większej lub mniejszej liczby dzieci a także indywidualny trening do samodoskonalenia się.
Przykładowe zadania na czas: przenoszenie koralików lub klocków za pomocą szczypiec, przesypywanie produktów, przelewanie płynów itp.

 

 • Stacje zadaniowe – uważność, motoryka mała, współpraca

Podziel dzieci na 3 mniejsze grupy (maksymalnie 6 osób w każdej). Na oddzielnych stolikach rozłóż elementy zestawu, na jednym szczypce, na drugim wkręty itp. Przydziel każdemu stanowisku zadanie do wykonania, np. przesypanie mąki z pojemnika do mniejszych naczyń, przelanie wody z jednego kubeczka do drugiego, ułożenie wzoru z koralików za pomocą szczypiec, umieszczenie wkrętów w masie plastycznej według jakiegoś klucza itp. Gdy grupa wykona swoje zadanie, osoba prowadząca zajęcia weryfikuje je i kieruje dzieci do wolnego stanowiska.


Ponieważ praca będzie wykonywana w różnym tempie, warto zostawić jedno stanowisko wolne, by dzieci nie musiały czekać aż inna grupa skończy zadanie.


Każda grupa po wykonaniu swojego zadania i zatwierdzeniu go przez opiekuna przywraca swoje stanowisko do pierwotnego kształtu, by inni mogli również z niego korzystać.

 

 • Segregowanie – percepcja wzrokowa, zręczność

Wykorzystaj szczypce i pęsety do segregowania klocków, koralików lub innych przedmiotów. Możesz ułożyć je w jednym miejscu i zaproponować przeniesienie takich samych przedmiotów w jedno miejsce lub skorzystać z naszych naczyń do segregowania.

 

Narzędzia do rozwoju motoryki małej - zestaw grupowy

 

Co zawiera?

24 elementy, po 6 każdego modelu

 

Narzędzia do rozwoju motoryki małej - zestaw grupowy

 

Główne informacje

Wiek: 3 lata +

Elementy zestawu można myć w ciepłej wodzie z mydłem

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej