MUFFIK Mata Sensoryczna - 49 elementów Diamond Set

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: MUFFIK
 • Kod producenta: 8594201040108

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 1 490,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 1 355,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 1 355,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  1 355,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

MUFFIK Mata Sensoryczna – 49 elementów Diamond Set

MUFFIK Mata Sensoryczna to 49-elementowy zestaw paneli, które świetnie sprawdzą się na większych powierzchniach, np. w salach do terapii SI oraz w placówkach oświatowych. Równie dobrze można korzystać z nich pojedynczo lub w dowolnych konfiguracjach i rozkładać je do zabawy w domu czy klubie dziecięcym.

Dzięki różnorodnym elementom Maty MUFFIK Diamond Set stworzysz ścieżkę sensoryczną do stymulowania dzieci z zaburzeniami w odbiorze i przetwarzaniu zmysłów oraz zdrowych. To ciekawe narzędzie wspiera zmysły małego użytkownika oraz pomaga mu w rozwoju zdolności motorycznych.

Zabawa w pokonywanie 49-elementowej ścieżki MUFFIK Diamond Set wspomaga funkcje poznawcze i wpływa na rozumienie relacji przestrzennych, gdyż uaktywnia proprioreceptory. Ponadto rozwija słownictwo opisowe i doskonali zdolność wyrażania odczuć dziecka w zetknięciu z bodźcami, co wpływa na jego samoświadomość oraz umiejętność samoregulacji.

 

85-edukacja-przedszkolna2 Pomoc terapeutyczna dla przedszkoli

Mata MUFFIK to świetna pomoc do zabaw sensorycznych w przedszkolu

4-balansowanie-rownowaga2 Równowaga

Zabawy na macie wspomagają zmysł równowagi i doskonalą utrzymanie prawidłowej postawy ciała

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka duża

Wiele elementów zestawu pozwala stworzyć różne ścieżki sensoryczne lub maty do ćwiczeń ruchowych

77-zmysl-dotyku Dotyk

Puzzle pokryte są różnymi teksturami, które dostarczają wrażeń dotykowych dłoniom i stopom dziecka

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Wzrok

Kolorowe i różnorodne panele stymulują wzrok dziecka i wspomagają integrację sensoryczną

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspomaga układ sensoryczny

Po połączeniu elementów zestawu możesz stworzyć naprawdę dużą matę, ścieżkę lub wysepki sensoryczne. Poszczególne puzzle Diamond Set różnią się teksturą i twardością. Znajdziesz tu miękkie wypustki, trawę i ślimaki a także twarde czy stworzone z eco materiałów powierzchnie.

Zabawa na panelach z różnymi fakturami uczy odbierać bodźce powierzchniowe oraz usprawnia pracę receptorów czuciowych. Dziecko może chodzić po puzzlach na boso lub dotykać je palcami, rozwijając przy tym percepcję dotykową oraz propriocepcję.

Dzięki temu zabawa na Macie Sensorycznej MUFFIK daje okazję do trenowania koordynacji ciała i równowagi. Co więcej, uczy planowania ruchu a także wspomaga pamięć przestrzenną.

Panele z zestawu Diamond Set są bardzo różnorodne i kolorowe, co dodatkowo doskonali interpretację bodźców wzrokowych powstających podczas stymulacji zmysłów.

MUFFIK Mata Sensoryczna - 49 elementów Diamond Set

 • Rozwija słownictwo sensoryczne

Chodząc po panelach lub dotykając dłońmi ich faktur dziecko ma okazję doznawać zróżnicowanych bodźców skierowanych do receptorów czucia i wzroku. Może nazywać swoje odczucia i określać cechy poszczególnych puzzli. Dzięki temu poszerza zasób słownictwa sensorycznego (np. miękki, twardy, śliski, szorstki) i określeń dotyczących odbieranych wrażeń (np. że coś jest przyjemne w dotyku).

Bogatsze słownictwo oraz zdolność opisywania stanów emocjonalnych pomagają maluszkowi w bardziej adekwatnym nazywaniu uczuć. Dziecko uczy się samoświadomości, czyli rozumienia tego, co doznaje przy zetknięciu się z bodźcem.

 

 • Wspiera rozwój motoryczny dziecka

Zestaw MUFFIK Mata Sensoryczna Diamond Set dostarcza dziecku wiele możliwości aktywności ruchowej. Dzięki wszechstronnym zastosowaniom może służyć jako gra ruchowa i zręcznościowa, ścieżka zdrowia oraz ścieżka sensoryczna dla maluchów. Mogą ją pokonywać na stojąco, na jednej nodze, siadać na niej, kłaść się, przeskakiwać na kolejne elementy i wykonywać przeróżne ćwiczenia gimnastyczne.

Bawiąc się, mali użytkownicy trenują mięśnie całego ciała. Poprzez te czynności doskonalą zwinność oraz motorykę dużą. Wiążą się one z podstawowymi umiejętnościami, takimi jak chodzenie i bieganie oraz z całościowym rozwojem dziecka.

 


Pomysły na zabawę


 • Odkrywanie tekstury: integracja sensoryczna

Zachęć dziecko do odkrywania różnych faktur i powierzchni na macie za pomocą dotyku stóp i dłoni. Możesz rozłożyć puzzle w dowolnej konfiguracji i polecić dziecku, by po niej chodziło gołymi stopami lub dawać poszczególne elementy do rąk. To doskonała zabawa sensoryczna, która pozwala dziecku na doświadczanie różnych wrażeń zmysłowych.

MUFFIK Mata Sensoryczna - 49 elementów Diamond Set

Co zawiera?

 • Medium Set 1A – zestaw 8-elementowy.

 • Medium Set 2A – zestaw 11-elementowy (7 dużych mat + 4 mini maty).

 • Extended A – 2 zestawy mat 5-elementowych.

 • Eco Set – zestaw 6-elementowy wykonany z eko materiałów.

 • Dodatkowo mata ślimak (twarda), pień drzewa (twardy), 3 x mini trawa (miękka), 3 x mini trawa (twarda), 1 x mini ślimak (twardy), 2 x mini ślimak (miękki), 2 x mini rozgwiazda (twarda), 1 x mini rozgwiazdka (miękka).

Uwaga: zestaw składa się z 2 kartonów zbiorczych (w każdym z nich są 3 opakowania jednostkowe).

 

Główne informacje

 • Waga: 14,3 kg

 • Materiał wykonania: PVC/WPC

 • Wymiary: Standardowe: 29,79 x 29,79 cm Mini: 14,25 x 17,3 cm

 

Wszystkie rodzaje mat są zgodne z unijnymi standardami oraz dyrektywami oraz posiadają atesty EN 71-1: 2014 + A1: 2018 a EN 71-2: 2011 + A1: 2014 a EN 71-3: 2019-08

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej