MUFFIK Mata Sensoryczna - 16 elementów Magic Set

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: MUFFIK
 • Kod producenta: 8594201042317

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 410,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 355,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 355,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  355,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

MUFFIK Mata Sensoryczna – 16 elementów Magic Set

MUFFIK Mata Sensoryczna Magic Set to zestaw 16 puzzli ze stopami i dłońmi. Można go wykorzystać jako pomoc terapeutyczną do trenowania koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz gimnastyki korekcyjnej. Z powodzeniem posłuży jako gra ruchowa i zręcznościowa, dostarczając użytkownikom wiele ciekawych wyzwań i dużo radości a także wspomagając ich rozwój psychomotoryczny.

Głównym atutem zestawu Magic Set jest trenowanie zarówno ciała, jak i umysłu. Otóż ta wyjątkowa mata MUFFIK pozwala zaangażować w zabawie obie półkule mózgowe, dzięki czemu wspomaga funkcje poznawcze i społeczne, co usprawnia dalszy rozwój osobisty dziecka.

Aktywność na Macie MUFFIK Magic Set umożliwia poznawanie otoczenia poprzez własny ruch. W trakcie ciekawych ćwiczeń dziecko kształtuje orientację przestrzenną i różnicowanie stron: prawo, lewo.
Zestaw dłoni i stóp świetnie sprawdzi się do organizowania zabaw indywidualnych i grupowych. Będzie doskonałym dodatkiem do wyposażenia przedszkola, klubu dziecięcego oraz sali do terapii SI.

 

85-edukacja-przedszkolna2 Wyposażenie przedszkola

Zestaw świetnie sprawdzi jako narzędzie do nauki prawej i lewej strony w trakcie zabawy w przedszkolu

4-balansowanie-rownowaga2 Równowaga

Zabawa puzzlami wspomaga rozwój równowagi u dziecka

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja

Uruchamianie obu półkul mózgowych wspiera koncentrację uwagi i zdolność skupiania się na zadaniu

77-zmysl-dotyku Dotyk

Zabawka stymuluje czucie i uaktywnia proprioreceptory

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka duża

Zabawa na macie wspomaga rozwój fizyczny całego ciała i usprawnia ruchy dziecka

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Angażuje obie półkule mózgowe

Zabawa na Macie MUFFIK Magic Set polega na angażowaniu stóp i dłoni dziecka według określonego klucza. Maluch może najpierw chodzić po puzzlach a później włączać do zabawy ręce i przemieszczać się. Taka aktywność uaktywnia obie półkule mózgowe, co ma wiele korzyści dla całościowego rozwoju dzieci.

Warto pamiętać, że półkule mózgowe są odpowiedzialne za różne funkcje. Lewa np. za logiczne myślenie i rozumowanie, a prawa za wyobraźnię, kreatywność i emocje. Angażowanie ich obu w trakcie zabawy przyczynia się do równomiernego i ciągłego rozwoju mózgu oraz doskonalenia umiejętności poznawczych.

Zatem ćwiczenia z Matą MUFFIK Magic Set wspomagają zdolność skupiania się, myślenia abstrakcyjnego, dostrzeganie podobieństw czy wyciągania wniosków z zaistniałych sytuacji.

Dzięki aktywności obu półkul mały odkrywca lepiej rozumie świat, ponieważ łączenie funkcji logicznych z kreatywnymi pomaga mu stworzyć jego pełniejszą wizję.

 

MUFFIK Mata Sensoryczna - 16 elementów Magic Set

 

 • Wspierają rozwój orientacji przestrzennej

Przemieszczając się na Macie Magic Set dziecko musi dopasować swoje ręce i stopy do tych, które są na puzzlach. Może to robić według wskazówek osoby dorosłej lub spontanicznie. W ten sposób poznaje przestrzeń wokół siebie oraz ułożenie w niej swojego ciała.

Ponadto zabawa daje okazję do rozpoznawania kierunków: prawo, lewo i rozwijania myślenia przestrzennego. W trakcie prowadzenia stóp i dłoni wspiera kształtującą się lateralizację, czyli przewagę jednej ze stron ciała. To pomaga mu w trakcie nauki pisania a także podczas odbierania bodźców, wykonywania czynności samoobsługowych czy poruszania się.

 

 • Wspomaga rozwój psychomotoryczny

Magic Set to zestaw dłoni i stóp, który dostarcza dziecku wiele możliwości aktywności motorycznej. Maluch ma okazję trenować różne sposoby przemieszczania się i równowagę.

Ponadto podążanie po śladach z puzzli rozwija funkcje psychomotoryczne, m.in. zdolność łączenia ruchu z bodźcami wzrokowymi, czyli koordynację wzrokowo-ruchową. Dzięki temu dziecko łatwiej opanuje pisanie, rysowanie i czynności samoobsługowe.

Pokonując ścieżkę ze stóp i dłoni, mały użytkownik otrzymuje bodźce do swoich proprioreceptorów i usprawnia kontrolę nad ciałem. Kształtuje się ona wraz z jego rozwojem i ułatwia radzenie sobie z niespodziewanymi sytuacjami ruchowymi, m.in. przy potknięciu lub upadku. Chroni przed urazami, gdyż dzięki niej dziecko wie, jak ułożyć poszczególne części ciała, by nie nabawić się kontuzji.  

 


Pomysły na zabawę


 • Odkrywanie stron: orientacja przestrzenna

Zachęć dziecko do odkrywania prawej i lewej strony za pomocą obrazków na puzzlach. Możesz rozłożyć je w dowolnej konfiguracji i polecić dziecku, by ich dotykało stopami i rękoma według Twoich wskazówek, np. prawa ręka i lewa stopa. To doskonała zabawa psychomotoryczna, która pozwala proprioreceptorom dziecka na doświadczanie różnych wrażeń zmysłowych i uczy go orientacji przestrzennej.

MUFFIK Mata Sensoryczna - 16 elementów Magic Set

Co zawiera?

 • 4 maty prawa rączka

 • 4 maty lewa rączka

 • 4 maty prawa stópka

 • 4 maty lewa stópka

 

Główne informacje

 • Kolor: Niebieski

 • Wymiar jednej maty: 29,79 × 29,79 cm

 • Materiał wykonania: Zmiękczone PCV

 • Waga: 5,49 kg

 

Testowane zgodnie z normą EN 71-1:2014 + A1:2018 i EN 71-2:2011 + A1:2014 i EN 71-3:2019-08

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej