Zakupy bez konieczności rejestrowania się!
Bezpłatna dostawa: Paczkomaty InPost - od 150 zł | Kurier 48 - od 300 zł | UPS - od 700 zł Facebook

Mówik 1.4a

 • Producent: DICO
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 650,00 zł

  625,00 zł z VAT

  OSZCZĘDZASZ 25,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od:
  625,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  625,00 zł Paczkomat InPost (bezpłatnie)
  625,00 zł Poczta Polska Kurier 48 (bezpłatnie)
  645,00 zł Firma kurierska (+20,00 zł)
  650,00 zł Firma kurierska - Pobranie (+25,00 zł)
 • Kod: dico_mowik
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Program Mówik przeznaczony jest dla osób mających problemy z mówieniem. Polecany jest osobom po wylewach, wypadkach, guzach mózgu, jak również dzieciom i młodzieży z autyzmem, mózgowym porażeniem, zespołem Downa oraz innymi schorzeniami, które mają wpływ na narząd mowy. Program działa na urządzeniach z systemem Android posiadających ekran dotykowy.

 

 

 

Mówik - pigułka informacyjna

 

Jak działa Mówik?

Mówik, za pomocą wbudowanego syntezatora mowy (do wyboru wersja głosu męskiego lub żeńskiego) wymawia hasła powiązane z symbolami. Mogą to być pojedyncze słowa lub zdania - budowane jako połączenie kilku symboli. Użytkownik otrzymuje gotowe tablice na których umieszczone są najczęściej wykorzystywane słowa (w zależności od potrzeb językowych można wybrać tablice: dziecko 1 - podstawowy zakres słów, dziecko 2 - poszerzony zakres słów, dorosły - jeszcze szerszy zakres słów i fraz).

 

Niewątpliwą zaletą programu Mówik jest również, to, że został on przystosowany do urządzeń mobilnych z systemem Android, dzięki czemu można go zainstalować na bardzo dużej liczbie urządzeń (od smartfonów po tablety).

Mówik screen

Tablice można rozbudowywać i uzupełniać (podstawowa wersja Mówika nie pozwala na wymianę symboli w gotowych tablicach)- wg własnych potrzeb.

Na początku należy wybrać temat rozmowy, następnie wybór odpowiedniej tablicy spowoduje automatyczne wyświetlenie podrzędnej (np. w tablicy "dziecko 1" wybór tablicy "Potrzeby" wyświetli kolejne tablice - Jedzenie i picie, osoby, miejsca, oraz kilka innych. Następnie np. po wybraniu "Jedzenie i picie" znowu wyświetlone zostaną dostosowane tablice, które zawierają m.in. tablice Ja, ja chcę, tak, nie, proszę jeszcze, dziękuję i wiele innych). W tej sposób tworzone są zdania krok po kroku.

Można budować zarówno krótkie jak i długie wypowiedzi. Wszystko zależy od tego co klient chce powiedzieć lub o co zapytać. Po stworzeniu żądanej wypowiedzi można skorzystać z syntezatora mowy - wystarczy "puknąć" w miejscu, w którym widoczne są symbole i nastąpi odtworzenie wypowiedzi. W dowolnym momencie można poprawić/usunąć tworzoną wypowiedź, stworzyć nową lub przejść do innego działu tematycznego.

 

Program w wersji podstawowej nie posiada możliwości wymiany symboli w gotowych tablicach, przycisku HOME, regulacji tempa wymowy i funkcji powiązanych z obsługą zewnętrznych przycisków.

Jeśli potrzebujesz wersji z możliwością wymiany symboli zobacz: Mówik PRO

Film prezentujący możliwości programu:

 

Co zawiera Mówik?

 • Kartę pamięci z programem
 • Instrukcję instalacji i obsługi
 • Klucz służący do otrzymania kodu aktywacji

 

Dlaczego warto?

 • Mówik  pozwala na komunikację osób niemówiących lub mających problemy z mówieniem. Dla tych ludzi, to szansa na komunikację z otoczeniem w sposób jak najbardziej zbliżony do naturalnego - czyli poprzez mówienie. Tablet z oprogramowaniem pomaga osobom niemówiącym nawiązać kontakt werbalny
 • Zawiera wiele (bo aż 8500) gotowych symboli dzięki którym można przekazać nawet rozbudowane wypowiedzi
 • Możesz tworzyć własne symbole i wypowiedzi według indywidualnych potrzeb i dostosowywać aplikację do swych indywidualnych wymagań
 • Jeśli obawiasz się, że zasób słów jest zbyt duży możesz wybrać jedną z trzech wersji: dziecko 1 (podstawowy zakres słownictwa), dziecko 2 (poszerzony zakres słownictwa, dorosły (pełny pakiet fraz). Jeśli wybierzesz pakiet podstawowy zawsze możesz rozbudować go o własne frazy - zgodnie z potrzebami. Dzięki właściwemu doborowi wersji unikniesz sytuacji w której pacjent będzie miał wiele elementów z których nie będzie korzystał i np. dziecko będzie poruszać się sprawniej w programie

Mówik screen

 • Możesz wybrać głos męski lub żeński. To bardziej naturalne i komfortowe dla osoby komunikującej się jeśli głos syntetyczny odpowiada jej płci
 • Symbole pogrupowane są w tematyczne tablice a te mogą być budowane jako elementy powiązane. Dzięki temu nawet duży bardzo liczna baza symboli nie powoduje problemów w nawigacji i znalezieniu właściwej frazy
 • Program został stworzony w naszym kraju i jest bardzo dobrze dostosowany do naszego języka. Unikniesz problemów z niegramatycznym mówieniem i zawiłościami naszego języka

Mówik screen

 • Możesz dodawać zdjęcia bez konieczności tworzenia piktogramów. To zapewni szybką rozbudowę Mówika o nowe symbole
 • Osoby, które potrafią pisać (chociażby w ograniczonym stopniu) mogą uruchomić klawiaturę ekranową i na niej wprowadzać wyrazy. Po wpisaniu pojedynczego wyrazu lub całego zdania można uruchomić syntezator mowy, który wypowie na głos tekst znajdujący się na ekranie. Pacjent jest w stanie sam dostosowywać program do swoich potrzeb
 • Po zainstalowaniu system od razu jest gotowy do pracy. Nie tracisz czasu na ustawienia i konfigurację
 • Za pomocą symboli można tworzyć zdania zawierające czynności i rzeczy związane z życiem codziennym. Możliwe jest formułowanie pytań, próśb, komentarzy jak również tworzenie wypowiedzi odnoszących się do przyszłości, przeszłości jak i teraźniejszości.

 

Porównanie wersji

 

 

Zobacz inne produkty z serii Mówik

 

Wybór tablic

Dostępnych jest kilka zestawów tablic (dziecko 1, dziecko 2, dorosły) - w zależności od potrzeb językowych użytkownika programu Mówik. Wyboru odpowiedniego zestawu tablic należy dokonać podczas składania zamówienia.

Tablice stanowią szkielet systemu komunikacji - można je dowolnie rozszerzać o nowe zdjęcia, grafiki i symbole.
Użytkownik może zdecydować w jaki sposób ma być wyświetlane okno dialogowe (w którym tworzona jest wypowiedź) - czy ma to być symbol i tekst, sam symbol czy tylko tekst. W związku z tym, że język polski jest językiem fleksyjnym pojawiła się konieczność takiej budowy tablic i symboli, by za ich pomocą powstawały poprawnie gramatyczne wypowiedzi. Dzięki odpowiedniemu podziałowi symboli można w Mówiku szybko i łatwo konstruować wypowiedzi.


Tablice "dziecko 1" zawierają podstawowe zwroty, które używane są przez dziecko na poziomie rozwoju języka. Nie musi ono znać budowy zdań - dziecko ma za zadanie wybór symbolu, a program wypowie poprawnie gramatyczne zdanie.
Słownictwo zawarte w tym zestawie tablic dotyczy otoczenia dziecka - jedzenia, zabawy, osób (rodziny). Tablice te umożliwią mu realizację potrzeb, z którymi na na co dzień do czynienia.

 

Tablice "dziecko 2" posiadają możliwość tworzenia bardziej złożonych wypowiedzi niż w tablicach "dziecko 1". Tworzenie funkcji językowych odbywa się w taki sam sposób jak w tablicach dla młodszych dzieci - dziecko nie musi umieć budować prawidłowych zdań.

Tablice te umożliwiają dodatkowo opisywanie przedmiotów i osób, rozmowy na temat przeszłości, przyszłości oraz tworzenie prostych opowiadań.
Zakres słownictwa został rozszerzony, ponieważ zawiera także słowa odnoszące się do dalszego otoczenia dziecka. Możliwe jest tworzenie wypowiedzi na tematy szkolne i informowanie o zdobytej wiedzy.
W zestawie tablic "dziecko 2" użytkownik może również wyrazić swoje zdanie, zadać pytanie, użyć zwrotów grzecznościowych i uczestniczyć w dialogu.

Tablice Dorosły zawierają symbole oznaczające słowa wykorzystywane przez osoby dorosłe. Można tworzyć poprawnie gramatyczne zdania z podziałem na płeć - wszystkie tablice są zarówno w rodzaju żeńskim i męskim (zrobiłem/zrobiłam, chciałbym/chciałabym, itp.).

Za pomocą symboli można tworzyć zdania zawierające czynności i rzeczy związane z życiem codziennym. Możliwe jest formułowanie pytań, próśb, komentarzy jak również tworzenie wypowiedzi odnoszących się do przyszłości, przeszłości jak i teraźniejszości.
Za pomocą tablic "Dorosły" użytkownik będzie miał możliwość zrobienia zakupów, przeprowadzenia rozmowy z lekarzem, osobą nieznajomą, itp.

 

Informacje techniczne

 • Wersja językowa: polska
 • Ilość stanowisk: 1
 • Typ licencji: komercyjna
 • Ważność licencji: wieczysta
 • Android 8.0 lub nowszy
 • Wyświetlacz minimum 6 cali
 • Procesor minimum 1,4 GHz Quad Core
 • Slot karty pamięci microSD
 • Pamięć RAM: minimum 2 GB
 • Pamięć wewnętrzna minimum 32 GB
 • W związku z tym, że Android jest modyfikowany przez producenta danego sprzętu mogą pojawić się problemy na mniej popularnych urządzeniach, które nie zostały przetestowane. Program testowany był na urządzeniach: HTC, Samsung, DELL, Acer, LG, Sony, Asus, Toshiba.
 

Możliwość dofinansowania ze środków PFRON:
Kliknij by zobaczyć jak i gdzie złożyć wniosek

 

 

 

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

 

 

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Kiedy zabrać dziecko do logopedy?

Kiedy zabrać dziecko do logopedy?

01-03-2021
Przedstawiamy kilka najczęstszych problemów i symptomów, które powinny wzbudzić niepokój rodzica czy opiekuna. Jeśli zaobserwujesz je u dziecka, to koniecznie skonsultuj problem z logopedą.

więcej

Pomoce edukacyjne – dlaczego Montessori?

Pomoce edukacyjne – dlaczego Montessori?

15-02-2021
Pomoce edukacyjne Montessori - nauczaj poprzez zabawę i obserwuj, jak dziecko samodzielnie się rozwija. Dlaczego Montessori?

więcej

Zegar mówiący AUROVOX – który wybrać? Porównanie

Zegar mówiący AUROVOX – który wybrać? Porównanie

10-02-2021
Często pytacie nas o pomoc w wyborze odpowiedniego zegara mówiącego. Dlatego postanowiliśmy przygotować krótkie porównanie dwóch urządzeń dostępnych w naszym sklepie. Są one prawie identyczne, ale jak już wiemy „prawie” robi sporą różnicę…

więcej