Zakupy bez konieczności rejestrowania się!
Bezpłatna dostawa: Paczkomaty InPost - od 150 zł | Kurier 48 - od 300 zł | UPS - od 700 zł Facebook

Mówik Pro Plus 1.4a

 • Producent: DICO
 • Kod producenta: 5907222409350
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 850,00 zł

  815,00 zł z VAT

  OSZCZĘDZASZ 35,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od:
  815,00 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  815,00 zł Paczkomat InPost (bezpłatnie)
  815,00 zł Poczta Polska Kurier 48 (bezpłatnie)
  815,00 zł Firma kurierska (bezpłatnie)
  840,00 zł Firma kurierska - Pobranie (+25,00 zł)
 • Kod: dico_mowik_pro_plus
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Program Mówik Pro Plus przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych ruchowo oraz mających problemy z mówieniem. Polecany jest osobom po wylewach, wypadkach, guzach mózgu, jak również dzieciom i młodzieży z autyzmem, mózgowym porażeniem, zespołem Downa oraz innymi schorzeniami, które mają wpływ na narząd mowy. Program działa na urządzeniach z systemem Android posiadających ekran dotykowy.

 

Wersja Mówik Pro Plus (w stosunku do wersji Mówika PRO) wzbogacona została o funkcje umożliwiające pracę z programem osobom niepełnosprawnym ruchowo. Program posiada m.in. funkcje związane z tzw. skanowaniem (skanowanie automatyczne, skanowanie kierowane proste, skanowanie kierowane grupowe).
Aby korzystać z funkcji związanych ze skanowaniem zalecane jest posiadanie odpowiedniego sensora i zestawu przycisków.

 

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się jaką wersję mówika wybrać, przeczytaj artykuł Jaką wersję Mówika wybrać. Przeczytaj również o dodatkach do Mówika.

 

Mówik Pro Plus - Pigułka informacyjna

 

Jak działa Mówik PRO Plus?

Mówik PRO Plus, za pomocą wbudowanego syntezatora mowy (do wyboru wersja głosu męskiego lub żeńskiego) wymawia hasła powiązane z symbolami. Mogą to być pojedyncze słowa lub zdania - budowane jako połączenie kilku symboli. Użytkownik otrzymuje gotowe tablice na których umieszczone są najczęściej wykorzystywane słowa (w zależności od potrzeb językowych można wybrać tablice: dziecko 1 - podstawowy zakres słów, dziecko 2 - poszerzony zakres słów, dorosły - jeszcze szerszy zakres słów i fraz).

Mówik screen

 

Tablice można modyfikować, rozbudowywać i uzupełniać - wg własnych potrzeb.

Na początku należy wybrać temat rozmowy, następnie wybór odpowiedniej tablicy spowoduje automatyczne wyświetlenie podrzędnej (np. w tablicy "dziecko 1" wybór tablicy "Potrzeby" wyświetli kolejne tablice - Jedzenie i picie, osoby, miejsca, oraz kilka innych. Następnie np. po wybraniu "Jedzenie i picie" znowu wyświetlone zostaną dostosowane tablice, które zawierają m.in. tablice Ja, ja chcę, tak, nie, proszę jeszcze, dziękuję i wiele innych). W tej sposób tworzone są zdania krok po kroku.

Można budować zarówno krótkie jak i długie wypowiedzi. Wszystko zależy od tego co klient chce powiedzieć lub o co zapytać. Po stworzeniu żądanej wypowiedzi można skorzystać z syntezatora mowy - wystarczy "puknąć" w miejscu, w którym widoczne są symbole i nastąpi odtworzenie wypowiedzi. W dowolnym momencie można poprawić/usunąć tworzoną wypowiedź, stworzyć nową lub przejść do innego działu tematycznego.

 

Wersja "Plus" posiada funkcję tzw. skanowania automatycznego. Skanowanie automatyczne przechodzi kolejno po elementach tablic co określony czas i w odpowiednim momencie należy nacisnąć przycisk aby zatwierdzić wybór elementu.
W przypadku skanowania kierowanego użytkownik samodzielnie porusza się po tablicach za pomocą przycisków. Jednym przyciskiem następuje przełączanie między tablicami i elementami tabli, a drugim przyciskiem dokonywany jest wybór danego elementu.

Jeśli potrzebujesz wersji z przyciskami zobacz zestaw: Mówik PRO Plus z tabletem, etui i systemem skanowania

 

Film prezentujący możliwości programu:

 

Co zawiera Mówik PRO Plus?

 • Kartę pamięci z programem
 • Instrukcję instalacji i obsługi
 • Klucz służący do otrzymania kodu aktywacji

 

Dlaczego warto?

 • Mówik PRO Plus pozwala na komunikację osób niemówiących lub mających problemy z mówieniem. Dla tych ludzi, to szansa na komunikację z otoczeniem w sposób jak najbardziej zbliżony do naturalnego - czyli poprzez mówienie. Tablet z oprogramowaniem pomaga osobom niemówiącym nawiązać kontakt werbalny
 • Zawiera wiele (bo aż 8500) gotowych symboli dzięki którym można przekazać nawet rozbudowane wypowiedzi
 • Możesz tworzyć własne symbole i wypowiedzi według indywidualnych potrzeb i dostosowywać aplikację do swych indywidualnych wymagań
 • Jeśli obawiasz się, że zasób słów jest zbyt duży możesz wybrać jedną z trzech wersji: dziecko 1 (podstawowy zakres słownictwa), dziecko 2 (poszerzony zakres słownictwa, dorosły (pełny pakiet fraz). Jeśli wybierzesz pakiet podstawowy zawsze możesz rozbudować go o własne frazy - zgodnie z potrzebami. Dzięki właściwemu doborowi wersji unikniesz sytuacji w której pacjent będzie miał wiele elementów z których nie będzie korzystał i np. dziecko będzie poruszać się sprawniej w programie

Mówik screen

 • Możesz wybrać głos męski lub żeński. To bardziej naturalne i komfortowe dla osoby komunikującej się jeśli głos syntetyczny odpowiada jej płci
 • Symbole pogrupowane są w tematyczne tablice a te mogą być budowane jako elementy powiązane. Dzięki temu nawet duży bardzo liczna baza symboli nie powoduje problemów w nawigacji i znalezieniu właściwej frazy
 • Program został stworzony w naszym kraju i jest bardzo dobrze dostosowany do naszego języka. Unikniesz problemów z niegramatycznym mówieniem i zawiłościami naszego języka

Mówik screen

 • Możesz dodawać zdjęcia bez konieczności tworzenia piktogramów. To zapewni szybką rozbudowę Mówika o nowe symbole
 • Możesz regulować tempo wymowy aby dostosować do własnej ergonomii
 • Osoby o ograniczonej ruchliwości nie są już pozbawione możliwości komunikacji. Po podłączeniu dodatkowych przycisków i z wykorzystaniem funkcji skanowania mogą komunikować się ze światem
 • Osoby, które potrafią pisać (chociażby w ograniczonym stopniu) mogą uruchomić klawiaturę ekranową i na niej wprowadzać wyrazy. Po wpisaniu pojedynczego wyrazu lub całego zdania można uruchomić syntezator mowy, który wypowie na głos tekst znajdujący się na ekranie. Pacjent jest w stanie sam dostosowywać program do swoich potrzeb
 • Po zainstalowaniu system od razu jest gotowy do pracy. Nie tracisz czasu na ustawienia i konfigurację
 • Za pomocą symboli można tworzyć zdania zawierające czynności i rzeczy związane z życiem codziennym. Możliwe jest formułowanie pytań, próśb, komentarzy jak również tworzenie wypowiedzi odnoszących się do przyszłości, przeszłości jak i teraźniejszości.

 

 

Porównanie wersji

 

 

Zobacz inne produkty z serii Mówik

 

Wybór tablic

Dostępnych jest kilka zestawów tablic (dziecko 1, dziecko 2, dorosły) - w zależności od potrzeb językowych użytkownika programu Mówik. Wyboru odpowiedniego zestawu tablic należy dokonać podczas składania zamówienia.

Tablice stanowią szkielet systemu komunikacji - można je dowolnie rozszerzać o nowe zdjęcia, grafiki i symbole.
Użytkownik może zdecydować w jaki sposób ma być wyświetlane okno dialogowe (w którym tworzona jest wypowiedź) - czy ma to być symbol i tekst, sam symbol czy tylko tekst. W związku z tym, że język polski jest językiem fleksyjnym pojawiła się konieczność takiej budowy tablic i symboli, by za ich pomocą powstawały poprawnie gramatyczne wypowiedzi. Dzięki odpowiedniemu podziałowi symboli można w Mówiku szybko i łatwo konstruować wypowiedzi.


Tablice "dziecko 1" zawierają podstawowe zwroty, które używane są przez dziecko na poziomie rozwoju języka. Nie musi ono znać budowy zdań - dziecko ma za zadanie wybór symbolu, a program wypowie poprawnie gramatyczne zdanie.
Słownictwo zawarte w tym zestawie tablic dotyczy otoczenia dziecka - jedzenia, zabawy, osób (rodziny). Tablice te umożliwią mu realizację potrzeb, z którymi na na co dzień do czynienia.

 

Tablice "dziecko 2" posiadają możliwość tworzenia bardziej złożonych wypowiedzi niż w tablicach "dziecko 1". Tworzenie funkcji językowych odbywa się w taki sam sposób jak w tablicach dla młodszych dzieci - dziecko nie musi umieć budować prawidłowych zdań.

Tablice te umożliwiają dodatkowo opisywanie przedmiotów i osób, rozmowy na temat przeszłości, przyszłości oraz tworzenie prostych opowiadań.
Zakres słownictwa został rozszerzony, ponieważ zawiera także słowa odnoszące się do dalszego otoczenia dziecka. Możliwe jest tworzenie wypowiedzi na tematy szkolne i informowanie o zdobytej wiedzy.
W zestawie tablic "dziecko 2" użytkownik może również wyrazić swoje zdanie, zadać pytanie, użyć zwrotów grzecznościowych i uczestniczyć w dialogu.

Tablice Dorosły zawierają symbole oznaczające słowa wykorzystywane przez osoby dorosłe. Można tworzyć poprawnie gramatyczne zdania z podziałem na płeć - wszystkie tablice są zarówno w rodzaju żeńskim i męskim (zrobiłem/zrobiłam, chciałbym/chciałabym, itp.).

Za pomocą symboli można tworzyć zdania zawierające czynności i rzeczy związane z życiem codziennym. Możliwe jest formułowanie pytań, próśb, komentarzy jak również tworzenie wypowiedzi odnoszących się do przyszłości, przeszłości jak i teraźniejszości.
Za pomocą tablic "Dorosły" użytkownik będzie miał możliwość zrobienia zakupów, przeprowadzenia rozmowy z lekarzem, osobą nieznajomą, itp.

 

Informacje techniczne

 • Wersja językowa: polska
 • Ilość stanowisk: 1
 • Typ licencji: komercyjna
 • Ważność licencji: wieczysta
 • Android 8.0 lub nowszy
 • Wyświetlacz minimum 6 cali
 • Procesor minimum 1,4 GHz Quad Core
 • Slot karty pamięci microSD
 • Pamięć RAM: minimum 2 GB
 • Pamięć wewnętrzna minimum 32 GB
 • W związku z tym, że Android jest modyfikowany przez producenta danego sprzętu mogą pojawić się problemy na mniej popularnych urządzeniach, które nie zostały przetestowane. Program testowany był na urządzeniach: HTC, Samsung, DELL, Acer, LG, Sony, Asus, Toshiba.
 

Możliwość dofinansowania ze środków PFRON:
Kliknij by zobaczyć jak i gdzie złożyć wniosek

 

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Kiedy zabrać dziecko do logopedy?

Kiedy zabrać dziecko do logopedy?

01-03-2021
Przedstawiamy kilka najczęstszych problemów i symptomów, które powinny wzbudzić niepokój rodzica czy opiekuna. Jeśli zaobserwujesz je u dziecka, to koniecznie skonsultuj problem z logopedą.

więcej

Pomoce edukacyjne – dlaczego Montessori?

Pomoce edukacyjne – dlaczego Montessori?

15-02-2021
Pomoce edukacyjne Montessori - nauczaj poprzez zabawę i obserwuj, jak dziecko samodzielnie się rozwija. Dlaczego Montessori?

więcej

Zegar mówiący AUROVOX – który wybrać? Porównanie

Zegar mówiący AUROVOX – który wybrać? Porównanie

10-02-2021
Często pytacie nas o pomoc w wyborze odpowiedniego zegara mówiącego. Dlatego postanowiliśmy przygotować krótkie porównanie dwóch urządzeń dostępnych w naszym sklepie. Są one prawie identyczne, ale jak już wiemy „prawie” robi sporą różnicę…

więcej