Mówik Print 3.0 - 1 stanowisko

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: DICO
 • Kod producenta: 5907222409022

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 455,00 zł brutto
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 480,00 zł

  449,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 480,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 31,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 449,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  449,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  449,00 zł Paczkomat InPost (bezpłatnie)
  472,00 zł Kurier - DPD (+23,00 zł)
  472,00 zł Kurier - InPost (+23,00 zł)
  472,00 zł Kurier - DHL24 (+23,00 zł)
 • Kod: dico_mowik_print_1s

Dla kogo mówik print 3.0?

Osoby z zaburzeniami rozwoju mowy nie muszą być wyłączone z aktu komunikacji. By efektywnie zapobiec ich wykluczeniu, warto skorzystać z nowoczesnych narzędzi, np. odpowiednich programów. Należy do nich Mówik Print 3.0, który pozwala na tworzenie i drukowanie tablic z symbolami. Ich zadaniem jest umożliwienie i ułatwienie komunikacji z otoczeniem.

Jedną z metod niewerbalnego porozumiewania się są znaki graficzne oraz piktogramy. Mówik Print 3.0 zawiera 12 tysięcy gotowych wzorców symboli oraz możliwość ich edycji, dzięki czemu jest idealnym narzędziem do komunikacji alternatywnej dla osób o specjalnych potrzebach. Sprawdzi się u dzieci z autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym, upośledzeniem umysłowym czy zespołem Downa. Może być wykorzystywany przez osoby, które przeszły udar lub doświadczyły urazów głowy, a także przez tych wszystkich, którzy mają problem z artykulacją oraz zrozumiałą mową.

Program Mówik Print 3.0 pracuje w środowisku Windows. Dużym atutem aplikacji jest możliwość wykorzystania gotowych wzorców i wydrukowanie ich. Narzędzie przewiduje tworzenie swoich szablonów ze zdjęć i grafik, wzbogacanie ich o napisy i różne tła. Taka personalizacja nie tylko ułatwia komunikację, ale również współtworzy atmosferę bezpieczeństwa dla użytkownika i poprawia jego komfort.

Tworzenie tablic w programie Mówik Print 3.0 jest niezwykle proste i intuicyjne, więc każdy zainteresowany tym narzędziem bez problemu poradzi sobie z jego obsługą.

Nabywając Mówik Print 3.0, otrzymujesz prawo wieczystego użytkowania i bezterminową licencję. Nie musisz aktualizować jej ani odnawiać, co niweluje dodatkowe koszty.

 

 

 

9-dla-autystykow-autyzm-2- Narzędzie do porozumiewania się dla autystyków

Proste znaki umożliwiają niewerbalny sposób komunikacji m.in. osobom z autyzmem.

7-dla-seniorow2 Komunikacja alternatywna dla osób starszych

Dzięki gotowym wydrukom z programu można porozumiewać się również ze starszymi osobami z zaburzonymi funkcjami mowy, na przykład po przebytach udarach.

84-dziala-na-tablecie-telefonie-i-komputerze Kompatybilny z systemem Windows

Do zainstalowania programu potrzebne jest urządzenie z systemem operacyjnym Windows.

17-komunikacja-alternatywna-AAC Program do komunikacji

Mówik Print 3.0 to program ułatwiający komunikację niewerbalną z osobami, które z różnych względów nie mogą porozumiewać się za pomocą mowy.

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Prosty w obsłudze

Program jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Nabywając go, użytkownik zyskuje wieczystą licencję.

 

Dlaczego warto wybrać mówik print 3.0?

 • Możliwość prowadzenia komunikacji niewerbalnej z otoczeniem

Osoby z zaburzeniami mowy lub niepełnosprawnością umysłową nie powinny być wykluczane z kontaktów z otoczeniem. Taka sytuacja bywa źródłem wielu problemów emocjonalnych związanych z niezaspokojeniem podstawowych potrzeb. Czasem same gesty nie wystarczą, by przekazać swoje uczucia czy myśli. Te – z uwagi na nieprecyzyjność – mogą zawodzić i prowadzić do niezrozumienia.

Najprostszą formą alternatywnej komunikacji okazują się być piktogramy, symbole i grafiki. Możesz je samodzielnie stworzyć i wykorzystywać w pracy lub codziennych relacjach z osobami, które z różnych względów nie są w stanie się porozumiewać.

Porozumiewanie się obrazem jest o wiele efektywniejsze z systemem Mówik Print 3.0. Możliwość wydruku kart daje większą swobodę w wyborze odpowiednich znaków i ułatwia formułowanie przekazu przez osobę, która nie jest w stanie kontaktować się w inny sposób z otoczeniem lub jest przez nie z różnych względów nierozumiana.

 

mówik print 3.0

 

 • Wiele gotowych kart

Program Mówik Print 3.0 ma w swoich zasobach gotowe szablony, które ułatwiają komunikację niewerbalną i są odpowiednie do różnych sytuacji z życia codziennego. Można je wykorzystać, by podnieść efektywność przekazywanych informacji i uprościć je.

Porozumiewanie się znanymi symbolami jest wygodne dla obu stron. Uniwersalne piktogramy mają jasne znaczenie i trudno pomylić się z ich interpretacją. Ponadto w programie Mówik Print 3.0 można znaleźć odniesienie do wielu obszarów życia, co sugerują kolory tła i ramek.

 

mówik print 3.0

 

 • Możliwość tworzenia własnych szablonów

Dodatkowym atutem programu Mówik Print 3.0 jest funkcja tworzenia swoich kart, np. ze zdjęć czy grafik. Jest to szczególnie istotne w pracy z osobami, które utraciły zdolność porozumiewania się na skutek przebytych chorób czy urazów oraz w kontakcie z dziećmi.

Znane obrazy i zdjęcia mają dla wielu ludzi bardziej wymowne znaczenie, dają poczucie bezpieczeństwa i większy komfort. Niosą też ze sobą ładunek emocjonalny, który trudno oddać schematycznymi piktogramami.

 

mówik print 3.0

 

 • Prosta i intuicyjna obsługa

Mówik print 3.0 do alternatywnej komunikacji jest łatwy w obsłudze. Sama instalacja wymaga pobrania programu z internetu i zatwierdzenia go poprzez wieczystą licencję: jej dane umieszczono wewnątrz opakowania.

Mówik Print 3.0 jest kompatybilny z urządzeniami z systemem Windows. Dzięki temu nie trzeba się zaopatrywać w dodatkowy sprzęt do obsługi tej aplikacji ani uczyć się obsługi nowych systemów operacyjnych.

Ponadto Mówik Print 3.0 umożliwia budowanie tablic o dowolnej wielkości i ilości symboli. Gotowe tablice można zapisać w formacie pdf i wydrukować - również te spersonalizowane z własnymi zdjęciami i grafikami. 

 

mówik print 3.0

 


Pomysły na wykorzystanie mówik print 3.0


 • Wydruk gotowych szablonów

Warto przygotować zestaw gotowych wydruków, który przyda się w codziennym funkcjonowaniu osoby niemówiącej. Proste znaki i piktogramy ułatwią komunikowanie swoich potrzeb, co jest niezwykle istotne w zapewnieniu użytkownikowi komfortu i możliwości porozumiewania się.

 

 • Wydruk spersonalizowanych szablonów

Możesz stworzyć w programie spersonalizowane karty do porozumiewania się z osobą niemówiącą. Warto przygotować takie szablony na przykład dla członków rodziny, najlepiej z ich zdjęć. Dzięki temu użytkownik – bez względu na wiek – będzie mógł precyzyjnie formułować swój przekaz za pomocą bliskich mu obrazów.

 

Co zawiera?

Program Mówik Print 3.0 z wieczystą licencją.

 

Główne informacje - mówik print 3.0

 • Program odpowiedni do urządzeń z system Windows

 • Obsługa w języku polskim

 • Licencja komercyjna

 • Ilość stanowisk: 1

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej