Mówik Print 3.0 - 1 stanowisko

 • 480,00 zł

  455,00 zł z VAT

  OSZCZĘDZASZ 25,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 455,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  455,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Osoby z zaburzeniami rozwoju mowy nie muszą być wyłączone z aktu komunikacji. By efektywnie zapobiec ich wykluczeniu, warto skorzystać z nowoczesnych narzędzi, np. odpowiednich programów. Należy do nich Mówik Print 3.0, który pozwala na tworzenie i drukowanie tablic z symbolami. Ich zadaniem jest umożliwienie i ułatwienie komunikacji z otoczeniem.

Jedną z metod niewerbalnego porozumiewania się są znaki graficzne oraz piktogramy. Mówik Print 3.0 zawiera 12 tysięcy gotowych wzorców symboli oraz możliwość ich edycji, dzięki czemu jest idealnym narzędziem do komunikacji alternatywnej dla osób o specjalnych potrzebach. Sprawdzi się u dzieci z autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym, upośledzeniem umysłowym czy zespołem Downa. Może być wykorzystywany przez osoby, które przeszły udar lub doświadczyły urazów głowy, a także przez tych wszystkich, którzy mają problem z artykulacją oraz zrozumiałą mową.

Program Mówik Print 3.0 pracuje w środowisku Windows, więc świetnie sprawdzi się na komputerze czy tablecie. Dużym atutem aplikacji jest możliwość wykorzystania gotowych wzorców i wydrukowanie ich. Narzędzie przewiduje tworzenie swoich szablonów ze zdjęć i grafik, wzbogacanie ich o napisy i różne tła. Taka personalizacja nie tylko ułatwia komunikację, ale również współtworzy atmosferę bezpieczeństwa dla użytkownika i poprawia jego komfort.

Tworzenie tablic w programie Mówik Print 3.0 jest niezwykle proste i intuicyjne, więc każdy zainteresowany tym narzędziem bez problemu poradzi sobie z jego obsługą.

Nabywając Mówik Print 3.0, otrzymujesz prawo wieczystego użytkowania i bezterminową licencję. Nie musisz aktualizować jej ani odnawiać, co niweluje dodatkowe koszty.

 

 

 

9-dla-autystykow-autyzm-2- Narzędzie do porozumiewania się dla autystyków

Proste znaki umożliwiają niewerbalny sposób komunikacji m.in. osobom z autyzmem.

7-dla-seniorow2 Komunikacja alternatywna dla osób starszych

Dzięki gotowym wydrukom z programu można porozumiewać się również ze starszymi osobami z zaburzonymi funkcjami mowy, na przykład po przebytach udarach.

84-dziala-na-tablecie-telefonie-i-komputerze Kompatybilny z systemem Windows

Do zainstalowania programu potrzebne jest urządzenie z systemem operacyjnym Windows.

17-komunikacja-alternatywna-AAC Program do komunikacji

Mówik Print 3.0 to program ułatwiający komunikację niewerbalną z osobami, które z różnych względów nie mogą porozumiewać się za pomocą mowy.

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Prosty w obsłudze

Program jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Nabywając go, użytkownik zyskuje wieczystą licencję.

 

Dlaczego warto?

 • Możliwość prowadzenia komunikacji niewerbalnej z otoczeniem

Osoby z zaburzeniami mowy lub niepełnosprawnością umysłową nie powinny być wykluczane z kontaktów z otoczeniem. Taka sytuacja bywa źródłem wielu problemów emocjonalnych związanych z niezaspokojeniem podstawowych potrzeb. Czasem same gesty nie wystarczą, by przekazać swoje uczucia czy myśli. Te – z uwagi na nieprecyzyjność – mogą zawodzić i prowadzić do niezrozumienia.

Najprostszą formą alternatywnej komunikacji okazują się być piktogramy, symbole i grafiki. Możesz je samodzielnie stworzyć i wykorzystywać w pracy lub codziennych relacjach z osobami, które z różnych względów nie są w stanie się porozumiewać.

Porozumiewanie się obrazem jest o wiele efektywniejsze z systemem Mówik Print 3.0. Możliwość wydruku kart daje większą swobodę w wyborze odpowiednich znaków i ułatwia formułowanie przekazu przez osobę, która nie jest w stanie kontaktować się w inny sposób z otoczeniem lub jest przez nie z różnych względów nierozumiana.

 

Sortowanie - potwory to ciekawy prezent dla chłopca 3 lata

 

 • Wiele gotowych kart

Program Mówik Print 3.0 ma w swoich zasobach gotowe szablony, które ułatwiają komunikację niewerbalną i są odpowiednie do różnych sytuacji z życia codziennego. Można je wykorzystać, by podnieść efektywność przekazywanych informacji i uprościć je.

Porozumiewanie się znanymi symbolami jest wygodne dla obu stron. Uniwersalne piktogramy mają jasne znaczenie i trudno pomylić się z ich interpretacją. Ponadto w programie Mówik Print 3.0 można znaleźć odniesienie do wielu obszarów życia, co sugerują kolory tła i ramek.

 

Sortowanie - potwory to ciekawy prezent dla chłopca 3 lata

 

 • Możliwość tworzenia własnych szablonów

Dodatkowym atutem programu Mówik Print 3.0 jest funkcja tworzenia swoich kart, np. ze zdjęć czy grafik. Jest to szczególnie istotne w pracy z osobami, które utraciły zdolność porozumiewania się na skutek przebytych chorób czy urazów oraz w kontakcie z dziećmi.

Znane obrazy i zdjęcia mają dla wielu ludzi bardziej wymowne znaczenie, dają poczucie bezpieczeństwa i większy komfort. Niosą też ze sobą ładunek emocjonalny, który trudno oddać schematycznymi piktogramami.

 

Sortowanie - potwory to ciekawy prezent dla chłopca 3 lata

 

 • Prosta i intuicyjna obsługa

Mówik Print 3.0 do alternatywnej komunikacji jest łatwy w obsłudze. Sama instalacja wymaga pobrania programu z internetu i zatwierdzenia go poprzez wieczystą licencję: jej dane umieszczono wewnątrz opakowania.

Mówik Print 3.0 jest kompatybilny z urządzeniami z systemem Windows. Dzięki temu nie trzeba się zaopatrywać w dodatkowy sprzęt do obsługi tej aplikacji ani uczyć się obsługi nowych systemów operacyjnych.

Ponadto Mówik Print 3.0 umożliwia budowanie tablic o dowolnej wielkości i ilości symboli. Gotowe tablice można zapisać w formacie pdf i wydrukować - również te spersonalizowane z własnymi zdjęciami i grafikami. 

 

Sortowanie - potwory to ciekawy prezent dla chłopca 3 lata

 


Pomysły na wykorzystanie


 • Wydruk gotowych szablonów

Warto przygotować zestaw gotowych wydruków, który przyda się w codziennym funkcjonowaniu osoby niemówiącej. Proste znaki i piktogramy ułatwią komunikowanie swoich potrzeb, co jest niezwykle istotne w zapewnieniu użytkownikowi komfortu i możliwości porozumiewania się.

 

 • Wydruk spersonalizowanych szablonów

Możesz stworzyć w programie spersonalizowane karty do porozumiewania się z osobą niemówiącą. Warto przygotować takie szablony na przykład dla członków rodziny, najlepiej z ich zdjęć. Dzięki temu użytkownik – bez względu na wiek – będzie mógł precyzyjnie formułować swój przekaz za pomocą bliskich mu obrazów.

 

Co zawiera?

Program Mówik Print 3.0 z wieczystą licencją.

 

Główne informacje

 • Program odpowiedni do urządzeń z system Windows

 • Obsługa w języku polskim

 • Licencja komercyjna

 • Ilość stanowisk: 1

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Wystukiwanie rytmów - terapeutyczna i rozwojowa zabawa + karty pracy

Wystukiwanie rytmów - terapeutyczna i rozwojowa zabawa + karty pracy

26-01-2023
Wystukiwanie rytmów to świetna i pełna radości zabawa, która rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, doskonali analizę i syntezę słuchową oraz wnosi do rozwoju dziecka wiele wartości. Jakich? Sprawdź w naszym artykule. Pobierz darmowe karty pracy i baw się!

więcej

Rysowanie oburącz - karty pracy

Rysowanie oburącz - karty pracy

08-12-2022
Ćwiczenia obiema rękoma jednocześnie pomagają wypracować u dziecka wiele umiejętności. W trakcie takich zabaw pobudzamy do pracy obie półkule mózgowe, ale to nie wszystko... Pobierz nasze darmowe karty pracy i zobacz co jeszcze można z nimi ćwiczyć.

więcej

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej