Zabawka do trenowania logiki

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: SMALLFOOT
 • Kod producenta: 4020972033864

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 120,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 135,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  135,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Zabawka Montessori do trenowania logiki to pomoc wykonana w duchu założeń i filozofii Marii Montessori. Służy rozwijaniu koordynacji ręka – oko oraz stymulowania do pracy motoryki małej dziecka. W efekcie przedszkolak zdobywa zasoby  min. do nauki pisania, rysowania oraz manipulowania przedmiotami w przyszłości. Zabawka do trenowania logiki to również skuteczne pobudzenie procesów poznawczych, ponieważ zawsze rozwiązanie jest tylko jedno, a odkrycie go wymaga rozwijającej dedukcji. Te pomoc w szczególności dedykujemy dzieciom na etapie przedszkolnym oraz dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W zabawkę do trenowania logiki powinien wyposażyć swoją placówkę/ gabinet każdy pedagog, nauczyciel, terapeuta, logopeda oraz  rodzic, który chce świadomie wspierać rozwój swojego dziecka w domu.

 

 

 

 

 

inforgrafika

 

Dlaczego warto?

 • Dzieci ze słabo wyćwiczoną koordynacją wzrokowo-ruchową charakteryzuje oszczędna precyzja ruchów i przejawiają trudności podczas wykonywania prostych zadań. Dziecko np. wydaje się być niezdarne, pozbawione energii. W jaki sposób pomóc mu pokonać trudności? Warto wspierać koordynację wzrokowo-ruchową od najmłodszych lat! Zabawka do trenowania logiki w inteligentny sposób pobudza ten proces, jednocześnie uruchamiając wrodzoną ciekawość i chęć do eksploracji.

 • Pomoce Marii Montessori to przede wszystkim towarzyszenie dziecku w rozwoju. W montessoriańskiej filozofii nie ma miejsca na to, aby stać wyżej dziecka. Zabawka do trenowania logiki nie zawiera szablonu z wypisanymi błędami jakie może ono popełnić! Dziecko poprzez ich popełnianie samo dochodzi do celu, dzięki czemu rośnie jego samoocena i satysfakcja z osiągniętego sukcesu!

 • Ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej od urodzenia mają bardzo duże znaczenie, ponieważ płynnie odruchy ręka-oko warunkują działanie całego organizmu, wpływając na funkcjonowanie układu przedsionkowego, proprioceptywnego czy dotykowego. Najczęściej dziecku przejawiającemu zaburzenia w tych sferach zaleca się terapię integracji sensorycznej w trakcie której świetnie sprawdzi się zabawka do trenowania logiki. Tylko ciekawa terapia owocuje szybkimi postępami!

 • Nim dojdzie do terapii, rodzic może samodzielnie zadbać o to, by wyćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową swojego dziecka w domu! Bazując na intuicji może po prostu się bawić, wykorzystując takie pomoce jak zabawka do trenowania logiki! Zabawa to najskuteczniejsze oddziaływanie na rozwój dziecka!

 • Zabawka do trenowania logiki to nie jest kolejna zabawka, która swoją kakofonią dźwięków zagłusza to co najcenniejsze w poznawaniu przez dziecko otoczenia. To przede wszystkim   solidnie wykonana pomoc, której zadaniem jest , poprzez pracę rąk i oczu - wykonać śmiały krok w stronę rozwoju inteligencji dziecka!  To pomoc warta swojej ceny!

 

Co zawiera?

 • 8 stabilnych tarcz (grubość 1 cm) o zróżnicowanej ilości otworów, ze starannie wygładzonej sklejki;

 • kolorowe patyczki do wciskania o różnej długości.

Wymiary : 10 cm (wysokość); 13 cm (średnica)

 

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej
Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

08-11-2023
Platforma sensoryczna to prawdziwa petarda dla rozwoju Twojego dziecka, a zabawy z jej wykorzystaniem są jak podróże na latającym dywanie! Szeroki wachlarz ćwiczeń, które można wykonać z udziałem tego dwustronnego dzieła, to ogromne możliwości na ćwiczenia na zaburzenia integracji... Więcej
Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

10-10-2023
❓Czy wiesz na co zwrócić uwagę, wybierając nowe pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola?❓ Jaki sprzęt jest potrzebny, aby prowadzić efektywne i ciekawe zajęcia?❓ W jakie pomoce edukacyjne wyposażyć salę?❓ Które pomoce będą uniwersalne dla każdego ucznia, a przy tym... Więcej