Montessori Termiczne tabliczki

 • Producent: MOYO MONTESSORI
 • Kod producenta: 8596027003930
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 125,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  125,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  125,00 zł Paczkomat InPost (bezpłatnie)
  137,00 zł Poczta Polska Kurier 48 (+12,00 zł)
  145,00 zł Firma kurierska (+20,00 zł)
  150,00 zł Firma kurierska - Pobranie (+25,00 zł)
 • Kod: montessori_tab_term
Dodaj do mojej listy

Dla kogo ?

Tabliczki termiczne Montessori służą temu, aby pomóc dziecku kształtować zdolności rozróżniania właściwości termicznych różnych materiałów. Pomoce do kształcenia zmysłów mają bardzo ważne znaczenia w rozwoju całej osobowości dziecka. Wrażenia zmysłowe pozwalają na tworzenie obrazów rzeczywistości i fantazji. Kształcenie zmysłów jest wychowaniem społecznym, gdyż dziecko postrzega nas, jako model zachowań społecznych, jak i wychowaniem moralnym, ponieważ opiekun obdarza dziecko miłością, a dziecko odczuwa ją i przeżywa to wszystkimi zmysłami. Tabliczki termiczne Montessori z powodzeniem mogą wykorzystywać podczas zajęć już nauczyciele wychowania przedszkolnego dzieci powyżej 3,5 r.ż oraz każdy rodzic w domowym zaciszu.

 

 

 

 

Tabliczka Termiczna Montessori

 

 

Dlaczego warto ?

 • Wszystkie te pomoce sensoryczne M. Montessori są zmaterializowaną abstrakcją. Dziecko od konkretu przechodzi do myślenia abstrakcyjnego. Natomiast przez manipulowanie, obserwowanie i porównywanie łatwiej jest mu poznać i zapamiętać pewne pojęcia. Tabliczki termiczne to ogólnorozwojowa pomoc sensoryczna!

 • Aktywność zmysłów jest bardzo ważnym składnikiem dostosowania się dziecka do środowiska, stanowi ona fundament dalszych świadomych zachowań. Podczas pracy z tabliczkami termicznymi dziecko odnajdzie i pozna m.in. takie pojęcia jak: kontrasty, pary czy dysharmonie. Ta z pozoru prosta aktywność to śmiały krok ku budowaniu wartościowych kontaktów społecznych dziecka!

 • Dużą rolę w poznaniu zmysłów odgrywają rodzice gdyż to oni muszą pozwolić dziecku wszystkimi zmysłami uczestniczyć w życiu rodzinnym. Należy pozwolić dziecku słuchać, przyglądać się i doświadczać tego, co rodzice. Tabliczki termiczne to doświadczanie różnych temperatur dzięki czemu przedszkolak, nieświadomie  stymuluje obszar w skórze odpowiedzialny za  czucie powierzchowne!

 • Zmysł dotyku jest dość złożony - dzięki niemu możemy zarówno oceniać kształt, jak i fakturę czy wielkość dotykanych przedmiotów. Najwięcej receptorów dotykowych znajduje się w obrębie opuszek palców, stąd tabliczki termiczne silnie pobudzają właśnie receptory dotykowe. Co więcej stymulując opuszki palców, pobudzamy jednocześnie do pracy ośrodki mowy!

 • Dysfunkcje integracji sensorycznej w układzie czucia powierzchownego przejawiają się w postaci obronności dotykowej. Dziecko jest nadwrażliwe na dotyk, na określoną fakturę materiałów, nie lubi ubrań przylegających do ciała, obcisłych spodni, drażnią go metki. Unika zabaw, w których należy trzymać się za ręce, stać w bliskiej odległości, protestuje, gdy jest przytulane. Nadwrażliwość jest najczęściej zlokalizowana na dłoniach, głowie i stopach. Wpływa niekorzystnie na proces uczenia się, koncentrację i emocjonalność. Przeprowadzanie doświadczeń z wykorzystaniem tabliczek termicznych to odpowiedzialna profilaktyka lub wczesna interwencja w zakresie zaburzeń integracji sensorycznej najmłodszych!

 

Co zawiera ?

Zestaw zawiera:

 • drewniane pudełko i sześć przegródek w których, umieszczono sześć par tabliczek o wymiarach: 8 x 4 cm, wykonanych z filcu, drewna, stali, korka, szkła i marmuru;

 • każda tabliczka ma ten sam wymiar, jednak wykonana jest z materiałów o różnej absorpcji ciepła z otoczenia (dotykając tabliczek, dziecko odczuwa różną temperaturę);

 • drewniana pomoc Montessori do użytku pod nadzorem osoby dorosłej. Posiada znak CE.

 

Informacje techniczne:

 •  17.0 x 12.0 x 6.5

 •  0.600kg

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Jak nauczyć dziecko poprawnie gryźć i żuć?

Jak nauczyć dziecko poprawnie gryźć i żuć?

07-05-2021
Nauka gryzienia i żucia ma kluczowe znaczenie w rozwoju karmienia. Gryzienie i żucie ma również bardzo duży wpływ na rozwój mowy oraz prawidłową artykulację. Czy wiesz w jaki sposób nauczyć dziecko poprawnie gryźć i żuć?

więcej

18 pomysłów na prezent dla dziecka w wieku od 6 miesięcy do 2 lat. Co wybrać?

18 pomysłów na prezent dla dziecka w wieku od 6 miesięcy do 2 lat. Co wybrać?

27-04-2021
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Jaki prezent wybrać dla dziecka w wieku od 6 miesięcy do 2 lat? Na co się zdecydować, żeby dziecko skorzystało z zabawki, a rodzic nie zbankrutował? Zobacz nasze...

więcej

Jak rozwijać kreatywność dzieci?

Jak rozwijać kreatywność dzieci?

21-04-2021
Wszelkie wyzwania wymagają od nas adaptacyjnej postawy twórczej i kreatywnej, gdyż to ona pomaga nam dokonywać zmian i dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości. Postawę kreatywną powinno rozwijać się już od najmłodszych lat. W jaki sposób można wspierać kreatywność...

więcej