Montessori Termiczne tabliczki

 • 135,00 zł

  119,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 135,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 16,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 134,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  134,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  134,90 zł Paczkomat InPost (+15,90 zł)
  142,00 zł Kurier - DPD (+23,00 zł)
  142,00 zł Kurier - InPost (+23,00 zł)
  142,00 zł Kurier - DHL24 (+23,00 zł)
 • Kod: montessori_tab_term

Dla kogo ?

Tabliczki termiczne Montessori służą temu, aby pomóc dziecku kształtować zdolności rozróżniania właściwości termicznych różnych materiałów. Pomoce Montessori do kształcenia zmysłów mają bardzo ważne znaczenia w rozwoju całej osobowości dziecka. Wrażenia zmysłowe pozwalają na tworzenie obrazów rzeczywistości i fantazji. Kształcenie zmysłów jest wychowaniem społecznym, gdyż dziecko postrzega nas, jako model zachowań społecznych, jak i wychowaniem moralnym, ponieważ opiekun obdarza dziecko miłością, a dziecko odczuwa ją i przeżywa to wszystkimi zmysłami. Tabliczki termiczne Montessori z powodzeniem mogą wykorzystywać podczas zajęć już nauczyciele wychowania przedszkolnego dzieci powyżej 3,5 r.ż oraz każdy rodzic w domowym zaciszu.

 

 

 

 

Tabliczka Termiczna Montessori

 

 

Dlaczego warto ?

 • Wszystkie te pomoce sensoryczne M. Montessori są zmaterializowaną abstrakcją. Dziecko od konkretu przechodzi do myślenia abstrakcyjnego. Natomiast przez manipulowanie, obserwowanie i porównywanie łatwiej jest mu poznać i zapamiętać pewne pojęcia. Tabliczki termiczne to ogólnorozwojowa pomoc sensoryczna!

 • Aktywność zmysłów jest bardzo ważnym składnikiem dostosowania się dziecka do środowiska, stanowi ona fundament dalszych świadomych zachowań. Podczas pracy z tabliczkami termicznymi dziecko odnajdzie i pozna m.in. takie pojęcia jak: kontrasty, pary czy dysharmonie. Ta z pozoru prosta aktywność to śmiały krok ku budowaniu wartościowych kontaktów społecznych dziecka!

 • Dużą rolę w poznaniu zmysłów odgrywają rodzice gdyż to oni muszą pozwolić dziecku wszystkimi zmysłami uczestniczyć w życiu rodzinnym. Należy pozwolić dziecku słuchać, przyglądać się i doświadczać tego, co rodzice. Tabliczki termiczne to doświadczanie różnych temperatur dzięki czemu przedszkolak, nieświadomie  stymuluje obszar w skórze odpowiedzialny za  czucie powierzchowne!

 • Zmysł dotyku jest dość złożony - dzięki niemu możemy zarówno oceniać kształt, jak i fakturę czy wielkość dotykanych przedmiotów. Najwięcej receptorów dotykowych znajduje się w obrębie opuszek palców, stąd tabliczki termiczne silnie pobudzają właśnie receptory dotykowe. Co więcej stymulując opuszki palców, pobudzamy jednocześnie do pracy ośrodki mowy!

 • Dysfunkcje integracji sensorycznej w układzie czucia powierzchownego przejawiają się w postaci obronności dotykowej. Dziecko jest nadwrażliwe na dotyk, na określoną fakturę materiałów, nie lubi ubrań przylegających do ciała, obcisłych spodni, drażnią go metki. Unika zabaw, w których należy trzymać się za ręce, stać w bliskiej odległości, protestuje, gdy jest przytulane. Nadwrażliwość jest najczęściej zlokalizowana na dłoniach, głowie i stopach. Wpływa niekorzystnie na proces uczenia się, koncentrację i emocjonalność. Przeprowadzanie doświadczeń z wykorzystaniem tabliczek termicznych to odpowiedzialna profilaktyka lub wczesna interwencja w zakresie zaburzeń integracji sensorycznej najmłodszych!

 

Co zawiera ?

Zestaw zawiera:

 • drewniane pudełko i sześć przegródek w których, umieszczono sześć par tabliczek o wymiarach: 8 x 4 cm, wykonanych z filcu, drewna, stali, korka, szkła i marmuru;

 • każda tabliczka ma ten sam wymiar, jednak wykonana jest z materiałów o różnej absorpcji ciepła z otoczenia (dotykając tabliczek, dziecko odczuwa różną temperaturę);

 • drewniana pomoc Montessori do użytku pod nadzorem osoby dorosłej. Posiada znak CE.

 

Informacje techniczne:

 •  17.0 x 12.0 x 6.5

 •  0.600kg

 

Sprawdź pozostałe pomoce terapeutyczne i zabawki sensoryczne.

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej