Montessori Tablica setkowa

 • 145,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 160,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  160,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Tablica setkowa to pomoc Montessori do nauki matematyki w edukacji opartej o filozofię Marii Montessori. Głównym celem tablicy setkowej jest kształtowanie myślenia abstrakcyjnego już na poziomie nauki przedszkolnej. Ponadto rozwija umiejętność liczenia, utrwala znajomość liczb i ich symboli oraz pomaga w pamięciowym opanowaniu ciągu liczbowego w zakresie 100. Ćwiczenia, które można zaproponować dziecku z wykorzystaniem tablicy setkowej dobrze sprawdzą się również w pracy nad specyficznymi trudnościami w matematyce, w szkole podstawowej oraz w  domowym zaciszu.   Tablica setkowa została wykonana z najwyższej jakości drewna, jest to pomoc solidna i niezwykle estetyczna.

 

 

 

 

Montessori - Tablica Setkowa - matematyka montessori pomoce

 

Dlaczego warto?

 • Ludzki umysł jest z natury matematyczny i każde dziecko ma w sobie odpowiednie zasoby, żeby go rozwinąć. Przez umysł matematyczny rozumiemy zdolność do myślenia konkretnego , jak i zdolność do spostrzegania zależności między różnymi rzeczami, klasyfikowania oraz szacowania. Tablica setkowa  rozwija m.in.  umiejętność liczenia, utrwala znajomość liczb i ich symboli. Dzięki czemu świetnie przeprowadza dziecko od świata konkretu do świata abstrakcji!

 • Specyficzne trudności w uczeniu się matematyki bardzo często wynikają z braku dojrzałości emocjonalnej do jej nauki, ponieważ ta z wielu przyczyn nie mogła wykształcić się u dziecka w przedszkolu. Tablica setkowa pozwala dziecku pokonać lęk, eksplorować świat liczb i przekonać się, że matematyka to nie przymus a fantastyczna przygoda

 • Tablica setkowa pozwala dziecku na samodzielne zauważenie swojego błędu, naprawę go i wdrożenie nabytego doświadczenia w dalsze próby. To materiał dydaktyczny, który stymuluje rozwój inteligencji oraz kształtuje zdolność operacji mózgowych!

Tablica setkowa - Montessori - matematyka montessori pomoce

 • Montessoriańskie pomoce cechuje wielka prostota i brak dodatków, które mogłyby rozproszyć uwagę zainteresowanego. Dziecko skupia się tylko na określonym zadaniu do momentu aż osiągnie precyzje. Tylko w ten sposób jest w stanie wykształcić w sobie zdolność koncentracji i umiejętność rozwiązywania problemów.

 • Zabawy z tablicą to przede wszystkim wielozadaniowość! Możemy np. układać płytki w odpowiedniej kolejności, odczytywać po kolei liczby całej tablicy przy jednoczesnym wskazywaniu odczytywanej liczby, uzupełniać liczby, które zostają wyjęte z tablicy w określonym układzie. To pozwala każdą umiejętność utrwalać w różnoraki i ciekawy sposób!

 • Tablica setkowa to materiał dydaktyczny wykonany solidnie przez co może być przekazywany z pokolenia na pokolenie. Wiele współczesnych pomocy po opanowaniu określonych umiejętności jest odkładanych w kąt. Tablica setkowa pozwala na stworzenie wielu ćwiczeń, które raz mogą być dostosowane do młodszego dziecka, a innym razem do nieco starszego. To pomoc warta swojej ceny!

 

Co zawiera?

Zestaw składa się z:

 • Niebieskiej tablicy o wymiarach 30 cm x 30 cm podzielonej na 100 kwadratowych pól oprawionej w drewnianą ramę. W górnym, lewym kwadracie tablicy nadrukowana jest cyfra 1, która wskazuje początek układania.

 • Drewnianego pudełka, w którym umieszczone są płytki z liczbami od 1 do 100. Pudełko ma dwie przegrody. Płytki muszą być ułożone w kolejności w pierwszej przegrodzie rzędzie od 1 do 50 i drugiej przegrodzie od 51 do 100.

Produktem powiązanym jest: Tablica kontrolna do tablicy setkowej, która pomaga dziecku dokonać autokontroli błędu.

 

Jak działa?

 • Powtarzamy główną prezentację, ale nie zaczynamy od wybierania tafelki numer 1.

 • Weź pierwszy tafelek, ale w mieszanej kolejności czyli np. 4.

 • Pokaż dziecku, jak policzyć kwadraty, aby znaleźć odpowiednie miejsce dla czwórki i umieścić płytkę właśnie w tym miejscu.

 • Kontynuuj dalej w taki sam sposób, aż wszystkie kostki z cyframi zostaną ułożone a swoich miejscach.

źródło ćwiczenia: http://edukacjadomowamontessori.pl/tablica-setki-montessori/ 

 

Informacje techniczne:

 • link do serii: (Montessori)

 •  31.5 x 30.0 x 6.0

 •  0.876 kg.

Sprawdź inne pomoce dydaktyczne i zabawki edukacyjne.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej
Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

08-11-2023
Platforma sensoryczna to prawdziwa petarda dla rozwoju Twojego dziecka, a zabawy z jej wykorzystaniem są jak podróże na latającym dywanie! Szeroki wachlarz ćwiczeń, które można wykonać z udziałem tego dwustronnego dzieła, to ogromne możliwości na ćwiczenia na zaburzenia integracji... Więcej
Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

10-10-2023
❓Czy wiesz na co zwrócić uwagę, wybierając nowe pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola?❓ Jaki sprzęt jest potrzebny, aby prowadzić efektywne i ciekawe zajęcia?❓ W jakie pomoce edukacyjne wyposażyć salę?❓ Które pomoce będą uniwersalne dla każdego ucznia, a przy tym... Więcej