Montessori Szorstkie cyfry w pudełku

 • Producent: MOYO MONTESSORI
 • Kod producenta: 8596027001295
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 99,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 110,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  110,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Szorstkie cyfry w pudełku to wytrzymałe płytki dotykowe, które służą: zapoznaniu dziecka z cyframi, powiązania nazwy cyfry z jej symbolem graficznym, poznaniu kształtu cyfry oraz zdobyciu umiejętności jej odróżniania i nazywania. Ta montessoriańska pomoc dostarcza  dziecku wrażenia wizualne oraz dotykowe każdej cyfry. Szorstkie cyfry w pudełku to wspaniały wstęp dziecka do świata matematyki, ale również ratunek dla dzieci, które w jakiś sposób zniechęciły się lub nie potrafią przyswoić cyfr, operować nimi lub zmagają się z zaburzeniem integracji sensorycznej czy specyficznymi trudnościami w uczeniu matematyki. Polecamy zatem wszystkim nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej, terapeutom pedagogicznym, oligofrenopedagogom oraz rodzicom.

 

 

 

 

inforgrafika

 

 

Dlaczego warto?

 • Sensoryczna faktura szorstkich cyfr w pudełku pozwala na silne doznania sensoryczne jest to zatem nauka wielozmysłowa. Dzięki tej zabawce sensorycznej dziecko poznaje liczbę i zapamiętuje doznane wraz z jej nauką wrażenie sensoryczne. To szczególnie ważne kiedy chcemy już od najmłodszych lat kształtować myślenie abstrakcyjne!

 • Szorstkie cyfry w pudełku to stymulacja pamięci mięśniowej/ ruchowej, która pozwala wykonywać czynności motoryczne w sposób automatyczny, spontaniczny, bez użycia świadomości i bez zastanawiania się nad samym procesem ruchu. Tak naprawdę obok zapoznania z bogactwem liczb dziecko otrzymuje przy okazji szansę opanowania wielu złożonych czynności!

 • Dlaczego pomoce Montessori to przepis na przyszły sukces edukacyjny dziecka? Ponieważ posiadają kontrolę błędu, pozwalają dziecku samodzielnie odkrywać zasoby określonej pomocy a nabyte umiejętności są trwalsze i generowane na inne dziedziny życia. Szorstkie cyfry w pudełku to ogromna siła zamknięta w drewnianym pudełku potrzebująca do uwolnienia siły dziecięcych rąk!

 • Dziś nie jesteśmy w stanie zapanować nad powstawaniem co raz to nowocześniejszych nowinek technologicznych, jednak jako specjaliści i rodzice mamy wybór! Współczesne dziecko potrzebuje otoczenia, którego będzie samodzielnym odkrywcą bez nadmiernej kontroli, którą pod otoczką atrakcyjności dostarczają media elektroniczne. Szorstkie liczby w pudełku to element większej całości montessoriańskich pomocy dostępnych w naszym sklepie !

 • Szorstkie cyfry w pudełku jak każda montessoriańska pomoc to prawdziwy kunszt w wykonaniu. Nie stanowi nowoczesnego wynalazku, który potrzebuje wielu baterii lub nieustannej obecności rodzica. To przemyślany i trwały pomysł na rozwój malucha w przedszkolu, szkole oraz domowym zaciszu!

 

Co zawiera?

 • 10 tabliczek z cyframi od 0 do 9 wielkości 10 na 15 cm,
 • pudełko na cyfry,

Wiek : 2,5-4 lata

 

Jak pracować z szorstkimi cyframi?

 1. Zaproś dziecko do pracy.
 2. Umyj dziecku ręce ciepłą wodą (kiedy pracujemy z szorstkim materiałem, to potrzebujemy uwrażliwić na dotyk opuszki palców. Temu właśnie ma służyć umycie dłoni ciepłą wodą).
 3. Przykładowe ćwiczenia:

kreślenie cyfr na plecach (dzieci robią to wzajemnie i odgadują nakreśloną cyfrę),

 1. dziecko wodzi palcami po cyfrach z zamkniętymi oczami i odgaduje je,
 2. kreślenie cyfr na różnych płaszczyznach za pomocą różnych przyborów
 3. kreślenie cyfr na tablicy w kratkę
 4. kreślenie na kartce w kratkę
 5. układanie cyfr:
  • układanie w kolejności poziomo (do lewej do prawej)
  • układanie w kolejności pionowo (z góry na dół)
  • układanie w kolejności podanej przez nauczyciela

źródło: https://www.domowemontessori.pl/vademecum-szorstkie-cyfry-dm/

 

Sprawdź inne pomoce dydaktyczne i zabawki edukacyjne.

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej