Montessori Szorstkie cyfry w pudełku

 • 99,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 114,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  114,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Szorstkie cyfry w pudełku to wytrzymałe płytki dotykowe, które służą: zapoznaniu dziecka z cyframi, powiązania nazwy cyfry z jej symbolem graficznym, poznaniu kształtu cyfry oraz zdobyciu umiejętności jej odróżniania i nazywania. Ta montessoriańska pomoc dostarcza  dziecku wrażenia wizualne oraz dotykowe każdej cyfry. Szorstkie cyfry w pudełku to wspaniały wstęp dziecka do świata matematyki, ale również ratunek dla dzieci, które w jakiś sposób zniechęciły się lub nie potrafią przyswoić cyfr, operować nimi lub zmagają się z zaburzeniem integracji sensorycznej czy specyficznymi trudnościami w uczeniu matematyki. Polecamy zatem wszystkim nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej, terapeutom pedagogicznym, oligofrenopedagogom oraz rodzicom.

 

 

 

 

inforgrafika

 

 

Dlaczego warto?

 • Sensoryczna faktura szorstkich cyfr w pudełku pozwala na silne doznania sensoryczne jest to zatem nauka wielozmysłowa. Dzięki tej zabawce sensorycznej dziecko poznaje liczbę i zapamiętuje doznane wraz z jej nauką wrażenie sensoryczne. To szczególnie ważne kiedy chcemy już od najmłodszych lat kształtować myślenie abstrakcyjne!

 • Szorstkie cyfry w pudełku to stymulacja pamięci mięśniowej/ ruchowej, która pozwala wykonywać czynności motoryczne w sposób automatyczny, spontaniczny, bez użycia świadomości i bez zastanawiania się nad samym procesem ruchu. Tak naprawdę obok zapoznania z bogactwem liczb dziecko otrzymuje przy okazji szansę opanowania wielu złożonych czynności!

 • Dlaczego pomoce Montessori to przepis na przyszły sukces edukacyjny dziecka? Ponieważ posiadają kontrolę błędu, pozwalają dziecku samodzielnie odkrywać zasoby określonej pomocy a nabyte umiejętności są trwalsze i generowane na inne dziedziny życia. Szorstkie cyfry w pudełku to ogromna siła zamknięta w drewnianym pudełku potrzebująca do uwolnienia siły dziecięcych rąk!

 • Dziś nie jesteśmy w stanie zapanować nad powstawaniem co raz to nowocześniejszych nowinek technologicznych, jednak jako specjaliści i rodzice mamy wybór! Współczesne dziecko potrzebuje otoczenia, którego będzie samodzielnym odkrywcą bez nadmiernej kontroli, którą pod otoczką atrakcyjności dostarczają media elektroniczne. Szorstkie liczby w pudełku to element większej całości montessoriańskich pomocy dostępnych w naszym sklepie !

 • Szorstkie cyfry w pudełku jak każda montessoriańska pomoc to prawdziwy kunszt w wykonaniu. Nie stanowi nowoczesnego wynalazku, który potrzebuje wielu baterii lub nieustannej obecności rodzica. To przemyślany i trwały pomysł na rozwój malucha w przedszkolu, szkole oraz domowym zaciszu!

 

Co zawiera?

 • 10 tabliczek z cyframi od 0 do 9 wielkości 10 na 15 cm,
 • pudełko na cyfry,

Wiek : 2,5-4 lata

 

Jak pracować z szorstkimi cyframi?

 1. Zaproś dziecko do pracy.
 2. Umyj dziecku ręce ciepłą wodą (kiedy pracujemy z szorstkim materiałem, to potrzebujemy uwrażliwić na dotyk opuszki palców. Temu właśnie ma służyć umycie dłoni ciepłą wodą).
 3. Przykładowe ćwiczenia:

kreślenie cyfr na plecach (dzieci robią to wzajemnie i odgadują nakreśloną cyfrę),

 1. dziecko wodzi palcami po cyfrach z zamkniętymi oczami i odgaduje je,
 2. kreślenie cyfr na różnych płaszczyznach za pomocą różnych przyborów
 3. kreślenie cyfr na tablicy w kratkę
 4. kreślenie na kartce w kratkę
 5. układanie cyfr:
  • układanie w kolejności poziomo (do lewej do prawej)
  • układanie w kolejności pionowo (z góry na dół)
  • układanie w kolejności podanej przez nauczyciela

źródło: https://www.domowemontessori.pl/vademecum-szorstkie-cyfry-dm/

 

Sprawdź inne pomoce dydaktyczne i zabawki edukacyjne.

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej
Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

08-11-2023
Platforma sensoryczna to prawdziwa petarda dla rozwoju Twojego dziecka, a zabawy z jej wykorzystaniem są jak podróże na latającym dywanie! Szeroki wachlarz ćwiczeń, które można wykonać z udziałem tego dwustronnego dzieła, to ogromne możliwości na ćwiczenia na zaburzenia integracji... Więcej
Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

10-10-2023
❓Czy wiesz na co zwrócić uwagę, wybierając nowe pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola?❓ Jaki sprzęt jest potrzebny, aby prowadzić efektywne i ciekawe zajęcia?❓ W jakie pomoce edukacyjne wyposażyć salę?❓ Które pomoce będą uniwersalne dla każdego ucznia, a przy tym... Więcej