Montessori Komoda Geometryczna

 • Producent: MOYO MONTESSORI
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 699,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 699,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  699,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo ?

Komoda geometryczna wprowadza dziecko w świat geometrii płaskiej. To innowacyjny materiał z zakresu rozwoju zmysłów stworzony w oparciu o filozofię Marii Montessori. Głównym celem grupy materiałów z zakresu rozwoju zmysłów jest kształtowanie umiejętności rozróżniania, porównywania, szeregowania, uogólniania, klasyfikowania i wyodrębniania. Ponadto dziecko ma możliwość rozwijania precyzji ruchowej, rozwijania wyobraźni przestrzennej, przygotowania do nauki matematyki.  Komoda geometryczna jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia. Świetnie sprawdzi się na zajęciach w przedszkolu lub jako materiał rozwojowy w domowym zaciszu dziecka.

 

 

 

 

Komoda geometryczna

 

Dlaczego warto ?

 • Ten materiał z zakresu rozwoju zmysłów służy pokazaniu różnych koncepcji. Montessoriańskie podejście do matematyki opiera się na sposobach, których głównym celem jest zbudowanie umiejętności dziecka do abstrahowania. Dzięki możliwości manipulowania figurami zawartymi w komodzie geometrycznej, dziecko osiąga ten cel bez najmniejszego problemu!

 • Tylko przez liczne eksperymenty dziecko może osiągnąć zrozumienie pojęć abstrakcyjnych. Komoda geometryczna pozwala na osobiste zaangażowanie dziecka i wdraża je w proces niezwykłego odkrywania. Dziecko w klimacie zabawy poznaje ciekawy świat geometrii!

 • Większość pomocy matematycznych używanych w przedszkolu była na początku przeznaczona dla szkoły podstawowej. Jednak dzieci w wieku od 3 do 6 lat pokazały, że fenomenalnie sobie z nimi radzą! Materiał M. Montessori okazał się dydaktycznie spójny. Komoda geometryczna to narzędzie, które można wykorzystać na wielu poziomach nauki matematyki!

 • Dzięki materiałom takim jak komoda geometryczna dziecko krok po kroku osiąga niewyobrażalne postępy! Dziecko rozróżniając, porównując, szeregując, uogólniając lub klasyfikując czy wyodrębniając, dochodzi do zrozumienia wraz z praktyką! Co więcej zatrzymanie się na etapie konkretów nie stanowi najmniejszego problemu.  Jest to pomoc dostosowana do indywidualnego tempa dziecka!

 • Niestety nie wszystkie dzieci mają ten sam pociąg do matematyki, a co za tym idzie logicznego myślenia. Natomiast każde jest zdolne do rozumowania, namysłu oraz zdolności abstrahowania. Jeśli stworzymy dziecku okazję do manipulowania czy zatrzymania się w jakimś punkcie to całkiem możliwe, że już w niedługim czasie pokocha matematykę! Komoda geometryczna to materiał od którego nie oderwie wzroku!

 • Wiedza geometryczna to klucz do opanowania umiejętności artystycznych i odwrotnie – dzieło geometryczne może być okazją do wielkiej ekspresji artystycznej. Warto już od najmłodszych lat poprzez zabawę, stawiając rozsądne cele budować w dziecku rusztowanie ku przyszłej nauce geometrii. Komoda geometryczna to wielki bodziec prowadzący do rozwoju wielu złożonych umiejętności dziecka!

 • Komoda geometryczna to materiał, który może wykorzystać każdy nauczyciel przedszkola, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, ale również rodzic stawiający na rozwój samodzielności i motywacji wewnętrznej swojego dziecka w oparciu o filozofię M. Montessori.

 

Co zawiera ?

Komoda z 6 szufladami, każda szuflada posiada 6 pól:

 • Pierwsza szuflada zawiera 6 kół o malejących średnicach (maksymalna średnica 10 cm minimalna 5 cm);

 • Druga szuflada zawiera sześć prostokątów: pierwszy to kwadrat, a kolejne to prostokąty, których podstawy są krótsze kolejno o 5 cm.

 • Trzecia szuflada zawiera 6 trójkątów (1 równoboczny, 1 równoramienny, ostrokątny, 1 prostokątny równoramienny, 1 prostokątny różnoramienny, 1 rozwartokątny równoramienny, 1 rozwartokątny różnoramienny);

 • Czwarta szuflada zawiera sześć różnych wielokątów foremnych: pięciokąt, sześciokąt, sześciokąt, ośmiokąt, dziewięciokąt i dziesięciokąt.

 • Piąta szuflada zawiera sześć figur: romb, równoległobok, dwa trapezy, trójkąt, deltoid, czworokąt wklęsły.

 • Szósta szuflada zawiera pięć figur: elipsę, owal, trójkąt sferyczny, koniczynkę.

Do kompletu komody należy także szafka z półkami a na każdej z nich karty z figurami do poszczególnych szuflad.

 

Jak działa ?

Przykładowe ćwiczenia:

 1. Mieszanie figur ze wszystkich szuflad i znajdowanie ich miejsca przez dziecko.

 2. Układanie różnych wzorów z figur.

 3. Układanie różnych szlaczków.

 4. Odrysowywanie figur.

 5. Przyporządkowywanie kart do figur.

 6. Poszukiwanie w otoczeniu przedmiotów, które mają kształt figur.

 7. Wykonanie prac plastycznych na bazie poznanych figur.

 

Uwaga! Nie ma nakazu kolejności wprowadzanie poszczególnych szuflad.  Z każdą szufladą pracujemy oddzielnie, zawsze prowadzimy lekcję nazw, przy trudniejszych figurach wprowadzamy tylko 2 nazwy.  Nauczyciel powinien podpisać figury na karteczkach.

 

Informacje techniczne:

 •  8.5 kg

 •  35.0 x 27.0 x 52.0

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Opcja zwrotu towaru również przy zakupie dla firmy

Opcja zwrotu towaru również przy zakupie dla firmy

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej