Montessori Karty z figurami geometrycznymi

 • Producent: MOYO MONTESSORI
 • Kod producenta: 8596027003961
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 95,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  95,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  95,00 zł Paczkomat InPost (bezpłatnie)
  107,00 zł Poczta Polska Kurier 48 (+12,00 zł)
  115,00 zł Firma kurierska (+20,00 zł)
  120,00 zł Firma kurierska - Pobranie (+25,00 zł)
 • Kod: montessori_kar_fig
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Karty z figurami geometrycznymi służą do wprowadzenia dziecka w świat geometrii. Zestaw składa się z figur pełnych, o grubym konturze oraz cienkim, dzięki czemu dziecko uczy się m.in różnicować oraz dopasowywać figury geometryczne pilnując, aby ta sama figura znajdowała się pod spodem figury pełnej. Ponadto to również świetne ćwiczenie manipulacji oraz rozwijania wyobraźni przestrzennej. Aby w pełni wykorzystać potencjał produktu warto swój zakup uzupełnić o niezywkłą komodę geometryczną https://www.arante.pl/category/serie-produktow-montessori?horizontal
Karty z figurami geometrycznymi szczególnie polecamy wszystkim przedszkolakom, dzieciom na poziomie edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniom borykającym się ze specyficznymi trudnościami w nauce matematyki.

 

 

 

inforgrafika

 

Dlaczego warto?

 • Karty z figurami geometrycznymi to nie tylko mądry sposób na wprowadzenia dziecka w świat figur geometrycznych, ale to również doskonała forma ćwiczeń motoryki małej, terapia ręki

 • Karty z figurami geometrycznymi niepostrzeżenie stymulują wyobraźnie przestrzenną i dają wielką przestrzeń do abstrakcji. 

 • To pomoc dydaktyczna będąca przełożeniem filozofii Marii Montessori, która zakładała, że dziecko już od najmłodszych lat jest w stanie pracować – wystarczy stworzyć ku temu odpowiednie otoczenie. Karty z figurami geometrycznymi to właśnie jeden z elementów takiego otoczenia, sprzyjącego przyszłym sukcesom matematycznym dziecka.

 • Coraz częściej słyszymy, że dzieci nie potrafią uczyć się matematyki, nienawidzą geometrii, a lekcja matematyki już we wczesnych klasach szkoły podstawowej kojarzy im się z walką o przetrwanie. Nierzadko też spotykamy uczniów z dyskalkulią, którzy pogodzeni z diagnozą nie mają już nadzei na sukces w tej dziedzinie. Karty z figurami geometrycznymi to wspaniała profilaktyka ryzyka dyskalkulii u przedszkolaka oraz przyjazny bodziec do zmian dla ucznia, który przywróci mu wiare w siebie i pozwoli pokochać matematykę.

 • Montessoriańskie pomoce cechuje trwałość i najwyższa jakość wykonania.  A poprzez prostotę wykonania i element autokorekcji po zaprezentowaniu pomocy dziecko może samodzielnie doskonalić porządaną umiejętność.

 

Co zawiera?

Zestaw kart geometrycznych stanowi uzupełnienie do pracy z Komodą geometryczną.
Zestaw składa się z sześciu serii kart, z kształtami geometrycznymi odpowiadającymi kształtom w komodzie geometrycznej: https://www.arante.pl/category/serie-produktow-montessori
Zestaw 1 – pełne figury – po jednym dla każdej figury z komody geometrycznej
Zestaw 2 – gruby kontur – po jednym dla każdej figury z komody geometrycznej
Zestaw 3 – cienki kontur – po jednym dla każdej figury z komody geometrycznej
Wymiary: 14.0 x 14.0 x 0.1

 

Przykładowa prezentacja "Znajdź karty i figury"

 1. Rozkładamy wszystkie szuflady z komody geometrycznej np. na podłodze i dajemy dziecku 3 różne karty z pełną figurą.
 2. Prosimy aby dziecko znalazło takie same karty z figurą z grubym i cienkim konturem, a następnie poszukało również tej figury w którejś z szuflad.
 3. Gdy dziecko znajdzie wszystkie karty i figury, przynosi wszystko na uprzednio rozłożony dywan.
 4. Układa od lewej strony do prawej karty z pełnymi kształtami.
 5. Następnie pod nimi rozkłada karty z grubym konturem dopasowując aby ta sama figura była pod spodem pełnej.
 6. To samo robi z kartą z cienkim konturem,a na koniec układa również przyniesione figury na pełnych kartach.
 7. Następnie zaczynając od lewej strony bierze figurę i przekłada ją w dół na kartę z grubym konturem i następie cienkim upewniając się ze karty i figury pasują do siebie.
 8. Dajemy dziecku kolejne 3 karty z figurami.

Źródło: http://edukacjadomowamontessori.pl/komoda-geometryczna-karty-figurami-geometrycznymi/

 

Wszystkie pomoce Montessori posiadają certyfikaty i atesty dla użytych farb. Są to certyfikaty CE zgodności z normą europejską i En71. Użyte farby są bezpieczne dla dzieci.

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Jak nauczyć dziecko poprawnie gryźć i żuć?

Jak nauczyć dziecko poprawnie gryźć i żuć?

07-05-2021
Nauka gryzienia i żucia ma kluczowe znaczenie w rozwoju karmienia. Gryzienie i żucie ma również bardzo duży wpływ na rozwój mowy oraz prawidłową artykulację. Czy wiesz w jaki sposób nauczyć dziecko poprawnie gryźć i żuć?

więcej

18 pomysłów na prezent dla dziecka w wieku od 6 miesięcy do 2 lat. Co wybrać?

18 pomysłów na prezent dla dziecka w wieku od 6 miesięcy do 2 lat. Co wybrać?

27-04-2021
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Jaki prezent wybrać dla dziecka w wieku od 6 miesięcy do 2 lat? Na co się zdecydować, żeby dziecko skorzystało z zabawki, a rodzic nie zbankrutował? Zobacz nasze...

więcej

Jak rozwijać kreatywność dzieci?

Jak rozwijać kreatywność dzieci?

21-04-2021
Wszelkie wyzwania wymagają od nas adaptacyjnej postawy twórczej i kreatywnej, gdyż to ona pomaga nam dokonywać zmian i dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości. Postawę kreatywną powinno rozwijać się już od najmłodszych lat. W jaki sposób można wspierać kreatywność...

więcej