Zakupy bez konieczności rejestrowania się!
Bezpłatna dostawa: Paczkomaty InPost - od 150 zł | Kurier 48 - od 300 zł | UPS - od 700 zł Facebook
Szanowni klienci, informujemy, że sklep internetowy działa w pełnym zakresie. Zamówienia realizowane są bez żadnych zmian.

Montessori Gra dla stóp

 • 97,23 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  106,73 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  106,73 zł Paczkomat InPost (+9,50 zł)
  109,23 zł Poczta Polska Kurier 48 (+12,00 zł)
  117,23 zł Firma kurierska (+20,00 zł)
  122,23 zł Firma kurierska - Pobranie (+25,00 zł)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo ?

Gra dla stóp - dysk do balansowania to montessoriańska pomoc sensoryczna dzięki której dziecko rozwija zmysł równowagi, koordynację wzrokowo – ruchową oraz ćwiczy koncentrację. Aktywność z wykorzystaniem dysku do balansowania to nieocenione ćwiczenie cierpliwości,  odbierania, klasyfikowania i przetwarzania wszelkiego rodzaju wrażeń.  W tej grze dziecko ćwiczy zdolności motoryczne nóg. Jest to wspaniałe połączenie zabawy i ćwiczeń rozwojowych.

 

 

 

pigułka informacyjna

Montessori Gra Dla Stóp

 

Dlaczego warto ?

 • Dzieci, które mają słabo rozwiniętą koordynację wzrokowo-ruchową, mogą przejawiać trudności w: samoobsłudze, zabawach grupowych, malowaniu, wycinaniu, pisaniu, czytaniu. Dlatego należy zachęcać dziecko do wielu ćwiczeń doskonalących koordynację wzrokowo-ruchową. „Gra dla stóp” dzięki koordynacji ruchów tak, aby kulka toczyła się w wyżłobionym wokół dysku rowku - angażuje w jednym momencie koordynację ruchową oraz wzrokowo – ruchową!

 • „Gra dla stóp” to stymulacja koordynacji ruchowej, która optymalizuje nie tylko układ ruchu, ale przede wszystkim niezwykle ważny układ nerwowy! Ćwiczenia z wykorzystaniem „Gra dla stóp” rozwijają umiejętność prawidłowego odbierania, przetwarzania i odpowiedzi na bodźce płynące ze środowiska i własnego ciała.

 • Trening koordynacji ruchowej rozpoczęty już od najmłodszych lat dziecka pomaga budować w jego umyśle świadomość ruchu i radość płynącą z chwil spędzonych na świeżym powietrzu. „Gra dla stóp” to kolejna z montessoriańskich pomocy, która pozostawiona w otoczeniu dziecka przykuwa jego uwagę i pobudza naturalną ciekawość , co w efekcie zachęca je do samodzielnych ćwiczeń.

Montessori Gra Dla Stóp

 • Czy wiesz, że nadwrażliwość w układzie przedsionkowym objawia się u dziecka m.in. jako choroba lokomocyjna, problemy z utrzymaniem równowagi, skłonność do pośpiesznego wykonywania czynności, co może być związane z szybszą męczliwością? „Gra dla stóp” jest pomocą, która dla dziecka będzie stanowić ciekawą zabawkę, ale tak naprawdę rodzic/terapeuta będzie wiedzieć, że dziecko tak przyjemnie się bawiąc rozwija równowagę oraz nieświadomie pokonuje problem w sferze integracji sensorycznej!

 • Pierwsze 8 lat, to najlepszy czas do intensywnego stymulowania układu przedsionkowego (zmysłu równowagi). Ważną rolę w tym procesie odgrywa aktywność ruchowa dziecka, którą powinno mu zapewnić najbliższe środowisko. „Gra dla stóp” stymuluje równowagę dynamiczną oraz prawidłowy ruch gałek ocznych, potrzebny do nauki czytania i pisania!

 • Zgodnie z filozofią Marii Montessori okres wrażliwy na ruch to czas od urodzenia do 4 roku życia. Warto pamiętać, że okresy wrażliwości się nie powtarzają! Od 2,5 roku do 4,5 roku życia – to czas na chodzenie, bieganie, balansowanie, ruch, poprzez celowe powtarzanie aktywności. To ważne, aby wówczas odpowiednio zaplanować otoczenie dziecka. W okresie wrażliwości na ruch „Gra dla stóp” to element, którego nie może zabraknąć w pokoju dziecka!

 

Co zawiera gra dla stóp ?

Zestaw zawiera jedną drewnianą deskę do balansowania oraz kolorową kulkę.

Montessori Gra Dla Stóp

 

W jaki sposób ćwiczyć z wykorzystaniem "Gra dla stóp" ?

 1. Dziecko staje na dysku do balansowania - jego zadaniem jest tak koordynować swoje ruchy, aby kulka toczyła się w wyżłobionym wokół dysku rowku.

 2. Dziecko w zależności od intensywności i szybkości balansowania ciałem nadaje kulce różną prędkość.

„Gra dla stóp” świetnie sprawdzi się jako pomoc terapeutyczna podczas zajęć integracji sensorycznej oraz pomoże wesprzeć ogólny rozwój dziecka na etapie przedszkolnym. Jest to rozwiązanie w szczególności dedykowane pedagogom, terapeutom integracji sensorycznej, logopedom oraz rodzicom.

 

Informacje techniczne:

Wymiary produktu: średnica dysku: 390 mm, grubość: 11 mm.

Zalecany wiek: od 3 lat.

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Jaki sprzęt dla osób niewidomych i słabowidzących wybrać?

Jaki sprzęt dla osób niewidomych i słabowidzących wybrać?

30-12-2020
Jesteś osobą słabowidzącą lub niewidomą? Jeden z członków Twojej rodziny cierpi na dysfunkcję wzroku? W tym artykule podpowiemy Ci jakie rozwiązania i sprzęt dla niewidomych oferuje obecny rynek technologii.

więcej

8 pomysłów na kreatywny prezent dla dziecka pod choinkę

8 pomysłów na kreatywny prezent dla dziecka pod choinkę

08-12-2020
Zadbaj o rozwój swojego malucha - kup wyjątkowy i kreatywny prezent dla dziecka pod choinkę!

więcej

eduSensus Spektrum Autyzmu Pro – recenzja programu

eduSensus Spektrum Autyzmu Pro – recenzja programu

21-09-2020
Zobacz recenzję programu Spektrum Autyzmu Pro

więcej

POLECAMY

Polecamy produkty: