Montessori Cylindry do osadzania mini

 • 119,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 134,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  134,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Cylindry do osadzania to sensoryczne pomoce Montessori, które umożliwiają dziecku pierwsze sensoryczne doświadczenia w rozróżnianiu wielkości. Każdy cylinder zaopatrzony jest w wygodny uchwyt pozwalący na ćwiczenie chwytu pęsetkowego, przygotowującego dziecko do nauki pisania. To doskonała pomoc dydaktyczna w  przedszkolu, domu oraz gabinecie terapeutycznym.

 

 

 

inforgrafika

 

Dlaczego warto?

 • Cylindry do osadzania to jedna z najbardziej charakterystycznych pomocy Marii Montessori. Jest to narzędzie sensoryczne, które w przypadku dzieci z dużymi deficytami poznawczymi  poprzez pracę rąk pozwala osiągać niewyobrażalne efekty w całościowym rozwoju dziecka, szczególnie w przypadku dziecka niepełnosprawnego

 • Cylindry do osadzania to pomoc, która w klimacie zabawy przygotowuje rękę do przyszłej nauki pisania i wytężonej pracy szkolnej.

 • Odróżnianie wielkości przedmiotów już nigdy nie będzie dla dziecka problemem, a w przyszłości chętniej nauczy się zależności matematycznych.

 • Cylindry do osadzania to konieczne wsparcie rozwoju umiejętności szeregowania systematycznego. Cechuje je przyjęcie pewnej strategii postępowania (wybieranie zawsze najmniejszego lub największego elementu z zestawu), ustalanie relacji mniejszości-większości w obu kierunkach, możliwość modyfikacji szeregu przez wprowadzenie nowych elementów.

 • Wiele współczesnych pomocy po opanowaniu określonych umiejętności nie nadaje się do dalszej eksploatacji. W przypadku cylindrów bloki wykonane są z litego drewna bukowego, starannie wykończonego ekologicznym lakierem satynowym, zatem posłużą one na długie lata.

 • Cylindry do osadzania to również pomoc, której poszczególne elementy mogą stanowić bazę do tworzenia wielu własnych ćwiczeń.

 

Co zawiera?

 • Blok nr 1 zawiera 5 cylindrów o malejącej średnicy i stałej wysokości         

 • Blok nr 2 zawiera 5 cylindrów o malejącej średnicy i malejącym rozmiarze     

 • Blok nr 3 zawiera 5 cylindrów o rosnącej średnicy i malejącym rozmiarze

 • Blok nr 4 zawiera 5 cylindrów o stałej średnicy i malejącym rozmiarze

 

Wszystkie pomoce Montessori posiadają certyfikaty i atesty dla użytych farb. Są to certyfikaty CE zgodności z normą europejską i En71. Użyte farby są bezpieczne dla dzieci.

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej